Ország-világ

2021.06.04. 19:11

Győzött a magyar csapat Ciprus ellen

Marco Rossi szövetségi kapitány az egy hét múlva rajtoló, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott több alapemberét is pihenteti pénteken a Ciprus elleni barátságos mérkőzésen.

Budapest, 2021. június 4. A magyar válogatott gólöröme a Magyarország - Ciprus barátságos labdarúgó-mérkõzésen Budapesten, a Szusza Ferenc Stadionban 2021. június 4-én. MTI/Kovács Tamás

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

A magyar válogatott tartalékos kezdőcsapattal állt fel Ciprus ellen, és Schäfer András első válogatottbeli góljával megnyerte a felkészülési mérkőzést. Kedden Írország ellen lép pályára Marco Rossi csapata, amely az utolsó barátságos mérkőzés lesz az Európa-bajnokság előtt.

90+4. perc – Véget ért a mérkőzés!

90+1. perc – Nego fejelte ki a labdát a szabadrúgás után.

90. perc – Varga Kevin szabálytalansága miatt ciprusi szabadrúgás ígéretes helyzetből.

88. perc – Bolla adta be élesen a labdát a jobb oldalról, Nikolics éppenhogy lemaradt róla. Szép támadás volt!

21:42 – Védés: a jobb oldalra helyezett lövést kivédte Michail kapus.

84. perc – Magyar 11-es: Nikolics végezhet el büntetőt, Schäfer felrúgásáért.

81. perc – Szép támadás után magyar szöglet.

78. perc – Sigér Dávid helyett Nagy Ádám a pályán. Marco Rossi is kihasználta az összes cserelehetőségét.

78. perc – Karo helyett Andreou a pályán. Az összes cseréjét kihasználta Ciprus.

77. perc – Ioannou kapott reklamálásért sárga lapot.

74. perc – Kyriakou ment el a jobb szélen, de lövése nem volt pontos.

71. perc – Újabb ciprusi cserék: Artymatas helyett Gogic a pályán. Papoulist Loizou váltotta. A sárga lapos Psaltis helyett Panayiotou állt be.

63. perc – Ciprusi csere: Christofit Ilia váltotta. Kastanos helyett Kyriakou állt be.

62. perc – Schäfer András lövése levágódik, szöglet.

61. perc – Csere: Lovrencsics helyett Bolla a pályán. Hahn Jánost Nikolics Nemanja váltotta.

21:16 – Csere: Langot Willi Orbán váltja.

58. perc – A gólszerzőt, Schäfert vágta fel egy ciprusi védő, Psaltis sárga lapot kapott.

21:12 – A ciprusiak aktívabban kezdték a második félidőt, Dibusznak kétszer is védenie kellett, mindkétszer Pittas lövését hárította a Fradi kapusa.

49. perc – Nego akarta megjátszani Hahn Jánost, de indítása hosszú volt.

46. perc – Elkezdődött a második félidő, Kleinheisler Lászlót Loic Nego váltotta a szünetben.

45. perc – Véget ért az első félidő!

43. perc – Lovrencsicsnek készítették le lövésre a labdát, de a kísérlet nem talált kaput.

36. perc – GÓL! Schäfer András góljával vezet a magyar válogatott. Varga Kevin bal oldali passza után Holender nem találta el a labdát, amely pontosan így lett jó a második hullámban üresen érkező Schäfer Andrásnak, aki 12 méterről nagy erővel lőtt a léc alá. 1-0

26. perc – Gyönyörű Kleinheisler-Holender összjáték után utóbbi került helyzetbe és éles szögből lőtt, azonban nem talált kaput.

25. perc – Sigér vállalkozott lövésre 30 méterről, a labda jócskán elkerülte a jobb alsó sarkot.

20:01 – A mérkőzés 1 perces gyászszünettel kezdődött, a nemrégiben elhunyt Puhl Sándor emlékére.

Korábban írtuk:

Az olasz szakvezető ezúttal nem jelölte a kezdő tizenegybe a csapatkapitány Szalai Ádámot, valamint a védő Willi Orbánt és a támadó Sallai Rolandot sem.

Ugyanakkor bizalmat szavazott az OTP Bank Liga gólkirályának, Hahn Jánosnak, aki így először öltheti magára a címeres mezt.

Magyarország–Ciprus 1–0

Barátságos mérkőzés, Szusza Ferenc Stadion, játékvezető: Matej Jug (szlovén)

A magyar válogatott kezdőcsapata: Gulácsi – Botka, Lang, Szalai A. – Lovrencsics, Sigér, Kleinheisler, Schäfer, Holender – Varga K., Hahn

Borítókép: A magyar válogatott gólöröme