2019.04.30. 10:49
Több napig nem fog működni az egyik, forgalmas kereszteződést irányító jelzőlámpa Győrben
A közeledőktől azt kérik, hogy nagyon óvatosan haladjanak át a csomóponton.
A ma reggeli órákban történt baleset következtében az Ipar út – Puskás Tivadar út csomópontban lévő jelzőlámpa vezérlőberendezésének ütköztek neki - emiatt több napig nem fog működni a jelzőlámpa. A vezérlőberendezés a jelzőlámpák irányító egységei, számítógépek – az ilyenek nélkül a jelzőlámpák nem működőképesek.
Az összetört vezérlőegységet elbontották és áramtalanították a bekötővezetéket. Jelenleg vizsgálják és tesztelik az összetört vezérlő paneleit. A kár több millió forint. Amennyiben javítható az egység, a hét végére helyreállhat a rend, de ha teljes cserére lenne szükség, akkor akár 2-3 hétig eltarthat az üzemszünet.
A közeledőktől azt kérjük, hogy nagyon óvatosan haladjanak át a csomóponton. A reggeli és a délutáni csúcsidőszakokban a szokásosnál nagyobb torlódásra és menetidőre kell felkészülni.
Képünk illusztráció.