Gazdaság

2015.10.27. 14:48

Ujhelyi adót csökkentene és erősítené a turisztikai szektort

Az adóterhek csökkentésével és az idegenforgalmi szektor fejlesztésével lépne fel a kivándorlás ellen Ujhelyi István, az MSZP alelnöke és EP-képviselője.

A politikus egy munkaközvetítő cég adataira hivatkozva keddi közleményében azt írta, hogy egyre több szakma kezd "kiürülni" Magyarországon. Szerinte az elvándorolt több mint félmillió magyar a lábával szavazott a magyarországi szociális, társadalmi és gazdasági viszonyok ellen, kiemelve, hogy a kivándorlás 2010 után gyorsult fel. 


"Egyik megoldásként bizonyosan csökkenteni kell az adókat, Magyarországon ugyanis jelenleg a legnagyobb az alacsony- és középkeresetűek adóterhelése" - fogalmazta meg javaslatát a szocialista politikus. 


Ujhelyi arra is felhívta a figyelmet, hogy az Európai Bizottság nemrég elfogadta a "Youth on the S.P.O.T." elnevezésű programjavaslatát, amely az egyik legtöbb embert foglalkoztató ágazat, a turizmus fejlesztésével segítené a munkahelyteremtést és az ifjúsági munkanélküliség felszámolását, rámutatva, hogy ebben a szektorban is egyre kevesebb a szakember. 


"Éppen ezért tettem javaslatot arra, hogy az európai turisztikai szakma és az Európai Bizottság uniós forrásokat felhasználva indítson egy olyan programot, amely a turisztikai szektorban együttműködéseket találva, munkahelyeket és átképzéseket biztosítva ezreknek adhat újra munkalehetőséget" - fogalmazott Ujhelyi. 


Az MSZP európai uniós képviselője emellett felszólította a magyar kormányt, hogy csatlakozzon a kezdeményezéshez, és mutassa meg, hogy kész olyan megállapodásra a turisztikai ágazattal, amely magyarországi munkához és képzéshez segítheti az egyre nagyobb számban kivándorló magyar fiatalokat. 


Ujhelyi emellett az idegenforgalom fejlődését gátló adóterhek mérséklését is követelte. 


Az MSZP alelnöke rámutatott: miközben Magyarországon a szállások után 18 százalék, az ételek és italok után pedig 27 százalék áfát kell fizetni, addig Németországban és Máltán például ez a kulcs alig 7 százalék, de Horvátországban sem több 13 százaléknál. 


"Ilyen fullasztó adóterhek mellett a szektor fejlődése nem fenntartható, a magyar fiatalok kivándorlása pedig nem csökkenthető" - zárja közleményét a politikus. 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!