2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010: USA-Algéria 1-0 - Bill Clinton kiszurkolta a továbbjutást

Hollywood-i happy end: Donovan az utolsó pillanatban mentette meg az amerikai válogatottat, igaz, az USA győzelme és továbbjutása vitán felül megérdemelt.

Az USA válogatottja csoportelsőként, míg Anglia másodikként jutott tovább a C-csoportból. Algéria ugyan Anglia ellen remekül küzdött, de a jenkikkel szemben túlságosan passzívak voltak. Szlovénia a nagy vesztes: Donovan hazaküldte a szimpatikus miniállamot.

93. perc - Yahia szövegelésért megkapja a második sárgáját, mehet zuhanyozni. Köztünk szólva már 10 perccel ezelőtt ki kellett volna szórni.

90. perc - Donovan az utolsó pillanatban megmenti Amerikát. 1-0.

Donovan a 91. percben döntötte el, hogy az Egyesület Állmok csoportelsőként jut tovább a C csoportból. (MTI/AP/Bernat Armangue)

87. perc - Yebda lövő kedve jeles, de labdája - mint oly sokszor a vb-n - megint az égbe repült.

83. perc - Yahia most Altidoret rántotta le, amiért most már előhúzta a sárgát a bíró.

81. perc - Dempsey kapott pofont az egyik algériai védőtől: vérző szájjal hagyta el a pályát, Yahia, a tettes egyelőre megúszta lap nélkül.

77. perc - Szabadrúgást harcolt ki Dempsey: Bradley óriási erejű lövését M'Bolhi kiütötte.

75. perc - Éles szögből próbálták meglepni az amerikai kapust, de Howard résen volt. Anglia továbbra is vezet 1-0-ra Szlovénia ellen.

72. perc - Újabb amerikai támadás: a jenkik mindent egylapra feltéve rohamoznak.

68. perc - Nagy lehetőség mind a két oldalon: Bubble fejesét M'Bolhi remek reflexszel csípte el, majd a kontrából Ziani került helyzetbe, de ő is elpuskázta.

66. perc - Az amerikai szöglet is veszélyesen kanyarodott be, de a jenkik Messi-szindrómában szenvednek: gólt nem tudnak lőni.

65. perc - Feilheber ment el szépen a szélen, beadását bravúrral védte az algériai kapus.

62. perc - Altidore feleslegesen szabálytalankodott. Jutalma: sárga lap.

60. perc - Az algériai bunkerfoci ismét sikeresen hárított: ezúttal Altidoretól és Bradleytől vették el a labdát az utolsó pillanatban a 16-oson belül.

57. perc - Dempsey megverte az algériai védelmet és a kapust is, de a kapufával nem szerencséje.

54. perc - Tán a meccs legrosszabb periódusa: mindkét csapat leült, s ötlettelenül néz farkasszemet egymással.

51. perc - Algéria ötödik szöglete nagy fejpárbajt hozott, de igazi veszélyben nem volt az amerikai kapu.

48. perc - Újabb vitatható les. Most Algéria a szenvedő fél, így legalább elmondhatjuk, hogy nem csak a jenkik kárára tévednek.

46. perc - Elkezdődött a második félidő.

Bár a képen nem ez látszik, valójában focimeccs volt Pretoriában. (MTI/AP/Martin Mejia)

45. perc - Véget ért az első félidő: amerikai fölény, de ezt nem sikerült gólre váltani. Ha marad ez az állás, akkor az USA és Algéria is búcsúzik a vb-től.

43. perc - Ziani lőtte el a labdát 30 méterről: erősen, de pontatlanul célzott az algériai játékos.

39. perc - Algéria ellentámadását kellett védenie Howardnak. Nem volt rossz Matmur lökete.

37. perc - Ha nem zavarta volna egymást Donovan és Altidore, valószínűleg vezet az USA. Hiába volt sakk-matt, a két amerikai csatár egymást zavarta ziccer helyzetben.

35. perc - Donovan passzolt remekül Dempseynek: M'Bolhi kapusnak nagyot kellett védenie. Érik az amerikai gól.

33. perc - Dempsey fejelt veszélyesen, de balszerencséjére pont egy algériai védőt talált el.

31. perc - Yebda ügyesen ívelt középre, de amerikai védők jó helyen, jó időben voltak.

27. perc - Kadir beadását kellett tisztázniuk az amcsi védőknek.

24. perc - Anglia megszerezte a vezetést Szlovénia ellen. 1-0.

22. perc - A lassítások alapján meglehetősen vitatható ítélet született; finoman fogalmazva sem biztos, hogy lesen ért labdába Dempsey.

Dempsey gólja érvénytelen volt. (MTI/AP/Yves Logghe)
Dempsey gólja a játékvezető szerint érvénytelen volt. (MTI/AP/Yves Logghe)

20. perc - Kétszer egymásután óriási ziccerbe került az amerikai csapat, Dempsey harmadjára betalált a kapuba, de les miatt nem adták meg a gólt. Clinton szomorú.

18. perc - Donovan próbálkozott lövéssel, de a labda az égbe szállt.

16. perc - Az egykori amerikai elnök, Bill Clinton a díszpáholyban szurkol honfitársainak. Mr. Presidentet közben Sepp Blatter, a FIFA első embere szórakoztatja.

13. perc - A kezdeti nagy iram alábbhagyott. Az amerikai csapat mezőnyfölényben, de sokra nem megy vele.

12. perc - A szőke hajú Yebda sárga lapot kap taktikai szabálytalanságért. Jogos.

11. perc - Az észak-afrikai csapat első szöglete veszélytelen.

8. perc - Dzsebbur vette megint célkeresztbe az amerikai kaput, de most a kapufát sem találta el. Anglia-Szlovénia jelenleg 0-0.

7. perc - A birodalom rögtön visszavágott: Gomez erős lövését kellett védenie M'Bolhi kapusnak. Egyelőre a játék remek, mindkét csapat tisztában a téttel.

6. perc - Dzsebbur olyan erővel találta el a kapufát, hogy majdnem összedőlt az amerikai kapu. Fogta is a fejét a kopasz algériai, nem volt szerencséje.

5. perc - Amerikai labdaszerzés után Donovan maradt le egy tempóval. Ha nem marad le, bajban Algéria.

1. perc - Útjára indult a labda. Az amerikaiak akár egy döntetlennel is továbbjuthatnak, míg Algériának mindenképp győzni kell a legjobb 16-ért.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a himnuszokat már elénekelték a játékosok. Az amcsik fehérben, az algériaiak zöldben küzdenek a nyolcaddöntőért.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–ALGÉRIA

Pretoria, Loftus Versfeld Stadion
V: De Bleeckere (belga)

Egyesült Államok: Howard – Cherundolo, Bornstein, DeMerit, Bocanegra – Donovan, M. Bradley, Edu, Dempsey – Altidore, Gomez

Algéria: M'Bolhi – Bugerra, Hallis, Jahja, Belhadzs – Laszen, Jebda, Ziani – Kadir, Matmur – Dzsebbur

A két csapat várhatóan izgalmas mérkőzést vív majd egymással, hiszen mindkettőnek győznie kell.

Az amerikaiaknak a siker biztos továbbjutást jelent, Algériának pedig az egyetlen reményt. Az afrikaiak továbbjutási esélyei ugyanakkor nem nevezhetőek kicsinek, mert a három pont megszerzése csak akkor nem elég továbblépésükhöz, ha mindkét meccs kevés gólt hoz, s az amerikaiakat eggyel győzik le, az angolok pedig szintén csak eggyel verik Szlovéniát.

"Amennyiben úgy játszunk majd, ahogy tudunk, nem kell aggódnunk egyetlen ellenfél miatt sem" - nyilatkozta magabiztosan Karim Matmur, az algériaiak csatára. "Manapság már minden meccs óriási fizikai csatát hoz, így lesz ez most is."

Az Egyesült Államok válogatottjának játékosai körében szinte mindenki hangsúlyozta, a legfontosabb, hogy ne kerüljenek gyorsan hátrányba úgy, mint Anglia és Szlovénia ellen.

"Figyelni kell, keményen dolgozni, hogy elkerüljük ezt a helyzetet" - nyilatkozta Clint Dempsey, az angolok elleni egyenlítő találat szerzője. "Reméljük, hogy ezúttal mi kerülünk gyorsan előnybe, ám a meccs elején még szerintem mindkét csapat nagyon figyelni fog hátul, aztán egy idő után majd fel kell adni a stabil védekezést."

• 1. buggyant 2010. június 23. 18:39
    „Kiszurkolta????? Na, ha minden szurkoló így szurkolna, nem rúgna gólt senki. Méghogy billklintonnnn!!!”

Újabb afrikai búcsú: Nigéria-Dél-Korea 2-2

Szabadrúgásgól, fejesgól az egyik oldalon, szép akciógól és tizenegyesgól a másik oldalon. Közben… Tovább olvasom