2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Vb 2010: Szerbia legyőzte Németországot!

Szerbia Jovanovics góljával legyőzte Németországot a D-csoportban. Klosét kiállították, Podolski tizenegyest hibázott. Az utolsó fordulóban dől el, hogy melyik csapat jut tovább.

Németország-Szerbia 0-1 (0-1)
D-csoport, 2. forduló
Port Elizabeth, Nelson Mandela Bay Stadion
v: Alberto Undiano (spanyol)

Németország: Neuer– Lahm, Mertesacker, Friedrich, Badstuber (Gomez 77.p.) – Schweinsteiger, Khedira –  Müller (Marin 70.p.), Özil (Cacau 70.p.), Podolski – Klose
Szerbia: Sztojkovics – Ivanovics, Vidics, Szubotics, Kolarov – Kraszics, Sztankovics, Ninkovics (Kacar 67.p.), Kuzmanovics (Petrovics 75.p.), Jovanovics (Lazovics 79.p.) – Zsigics

Gólszerző: Jovanovic (38.p.)

Kiállítva: Klose (37.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek. Szerbia legyőzte Németországot.

Szerbia legyőzte Németországot!

84. perc: Megvan Podolski távolról próbálkozott, de a labda elkerülte  a bal alsót.

81. perc: Zsigics fejelte le Kacsar elé, aki senkitől sem zavrtatva, a kapu előteréből fölé bombázott.

79. perc: Jovanovics helyére Lazovics jön.

74. perc: Kraszics centerez, Zsigics érkezik. A fejes után a felső lécről pattan fölé a labda.

Így ünnepelte gólját Jovanovic.

70. perc: Kettős német csere. Müller helyére Marin áll, míg Özilt Cacau váltja.

69. perc: Cserél Szerbia. Ninkovic helyére Kacar jön.

Dzsesszika: Ez a bíró olyan, mint egy celeb. Azt szereti, ha rá figyelnek, ő akar a középpontban lenni. Pedig nem nagy szám. Úgy osztja a lapokat, hogy Korda Gyuri bácsi sem tudná leközvetíteni.

66. perc: Jovanovic lövi telibe a jobb kapufát. A kipattanónál Zsigics már esen áll.

61. perc: Sztojkovics védi Podolski büntetőjét!

60. perc: Szerb kezezés a tizenhatoson belül! Vidics ért bele a kézfejével teljesen érthetetlen módon a labdába, amiért sárgát kapott a németek pedig tizenegyest.

59. perc: Megint Podolski, Lahm bal oldali beadását Özil helyzte le finom mozdulattal elé, de csak az oldalhálót találta el.

58. perc: Egy pontos passzal Podolski lép ki a védők közül, de nagy helyzetben 14 méterről a bal kapufa mellé lő.

49. perc: A szerbek nem erőltetik a támadásokat. Német mezőnyfölény, de helyzet még nem volt ebben a játékrészben.

46. perc: Elkezdődött amásodik félidő. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Jovanovic lövése után a német  kapuban a labda.
Jovanovic lövése után a német kapuban a labda.

45. perc: Tüzijáték az utolsó percben a szerb kapu előtt. Sztojkovic Khedira elé üt ki egy beadást. A német játékos a felső lécet találja telibe. A kipattanót Müller emeli a kapunak háttal állva, de a gólvonalról kivágják a labdát. Vége az első félidőnek.

38. perc: Már vezet is a szerb válogatott. Kraszics adott ba a jobb szélről. Zsigics visszafjeli a labdát a kapu torkában egyedül álló Jovanovic elé, akinek nincs nehéz dolga. Gól! 0-1.

Klose kiállítása után nehéz helyzetben a németek.

37. perc: Klose csatár létére összeszedi a második sárgáját. Most Sztankovicsot rúgta le. Kiállítás. Emberelőnyben a szerbek.

33. perc: Lahm is ságát kap. Úgy látszik, ez a meccs eddig a lapokról szól. A 22 méteres szabadrúgást Kolarov végzi el. Mellé lő.

30. perc: Gyors német támadás végén Schweinsteiger passza találja lesen Klosét. A bíró elég későn fújt...

Kemény a meccs. Szórja a bíró a lapokat.

26. perc: A szerb csapat azért nem ugyanza, mint az ausztrál. Erre azt hiszem közben rájöttek a németek is. Itt jóval röbb kell a győzelemhez Joachim Löw csapatától, mint az első találkozón.

Dzsoki: Ennél többet vártam a németektől, Khedirától, Öziltől, Podolskitól, és Klosétól is. Ja, hogy ők nem is németek...Bocs'.

19. perc: Kolarov is lapot kap. Ő Müllert terítette le.

18. perc: Ivanovic rúgta fel Podolskit. Sárga lap.

14. perc: Jovanovic szöglettel felérő szabadrúgást ívelt jobbról a hosszú oldalra. Vidics centikkel marad le a labdáról.

Deutschland, Deutschland über alles!

12. perc: Klose újbóli szabálytalanságát elégelte meg a játékvezető. Sárga lap.

7. perc: Lahm futott el a jobb szélen, beadását kifejelték Klose elől, de a labda Podolski elé került, aki egyből tüzelt, nem sokkal a jobb kapufa mellé.

3. perc: Khedira lépett be jó ütemben a védők mögé, és az elé emelt labdát kapásból el is lőtte, de jócskán fölé ment.

2. perc: Jovanovic fejelhetett a tizenegyespontról, de ez a próbálkozás elég gyengére sikerült. "Szerbia olyan, mint egy bokszoló, akit az első menetben kiütnek, de alig várja, hogy visszamenjen a ringbe és bebizonyítsa, hogy tud győzni."- ezt Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya nyilatkozta a szerb válogatottról. Biztos, hogy Kloséék nem elbizakodottak, és nem nézik le ellenfelüket.

1. perc: Németország válogatottja kezdte a meccset.

Ahogyan azt sejteni lehetett, nem változtatott a győzteskezdő csapaton Joachim Löw, a német válogatott szövetségi kapitánya, azaz ugyanabban a felállásban kezd a Nationalelf, mint a múlt héten. A szerbek ellenben egy csatárral veszik fel a harcot: Danko Lazovics helyett a védekező középpályás Milos Ninkovics kapott lehetőséget Radomir Antics kapitánytól.

Újabb győzelmükkel már továbbjuthatnak a németek, míg második vereségükkel elbúcsúzhatnak a szerbek pénteken a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második fordulójában.

Joachim Löw tanítványai a nyitókörben 4-0-lal átgázoltak Ausztrálián, míg Radomir Antic legénysége alacsony színvonalú mérkőzésen kapott ki 1-0-ra Ghánától.

"Többet nem hibázhatunk, most kell megmutatnunk, hogy milyen fából faragtak bennünket - jelentette ki csütörtökön a szerb kapitány. - A vb eddigi legjobb futballját bemutató csapat lesz az ellenfelünk, fel kell nőnünk a feladathoz."

Az önálló államként első vb-győzelmükért küzdő szerbek még Jugoszláviaként egyszer megverték már a (nyugat)németeket, az 1962-es negyeddöntőben.

A Nationalelf részéről Hansi Flick segédedző beszélt arról, hogy az igazi megmérettetés még hátravan a csapat számára:

"Az ausztrálok elleni meccs nem tekinthető mérvadónak. A szerbeknél viszont többen európai élklubokban szerepelnek, egyszóval többet kell nyújtanunk ellenük. Mivel hidegre fordult az idő, megmondtuk a fiúknak, hogy melegen öltözzenek fel, tusolás után szárítsák meg a hajukat, és kövessék mindenben a mamájuk tanácsait..."

A két gárda felkészülése nem halad zökkenőmentesen, mivel az elmúlt napok esőzései miatt a találkozónak otthont adó Port Elizabeth-i Nelson Mandela Bay Stadion gyepszőnyege alkalmatlanná vált a csütörtöki edzésre, így a csapatok csak később utaznak a derbi helyszínére.

• 5. c77 2010. június 18. 16:58
    „Jobb egy vereség most, mint a döntöben. Vagy?”
  • 4. Szilágyi_Zsolt 2010. június 18. 15:33
    „Sőt, még a döntetlennek sem örülhettek.”
  • 3. Szilágyi_Zsolt 2010. június 18. 14:32
    „Hát a 3-0-t máris elfelejtheted, meg 10 emberrel nem is nagyon fogják rugdosni a gólokat a németek, mert ezek a balkániak hátul olyanok, mint a betonfal. Szerintem Németország örülhet, ha döntetlenre kihozza a mérkőzést.”
  • 2. lilla96 2010. június 18. 13:39