2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010: Spori főszerepben - Chile-Svájc 1-0

Svájc nem támadott, mert 10 embere volt. Chile ment előre, de tíz ember ellen többet vártunk. Mindkét csapatnál és a meccsnél már csak a játékvezető volt gyengébb.

Chile-Svájc
1-0 (0-0)

Chile: Bravo, Jara, Medel, Isla, Ponce, Vidal, Carmona, Fernández M., Sánchez A., Suázo, Beausejour

Svájc: Benaglio, Ziegler, Lichtsteiner, von Bergen, Grichting, Huggel, Inler, Behrami, Gélson Fernandes, Nkufo, Frei

Rekordot döntött, de kikapott a svájci csapat

A chilei válogatott 1-0-ra legyőzte a svájci csapatot a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság H csoportjának hétfői, 2. fordulójában. Ottmar Hitzfeld alakulata a 75. percben kapott góllal veszítette el a találkozót, ezzel pedig új rekordot állított fel a tornák történetében, mivel összesen 559 percen át nem rezdült meg a hálója. A százszázalékos chileiek győzelmükkel közel kerültek a továbbjutáshoz.

A szakkommentátor: Jandex, arról, miért volt gyenge meccs:

Jandex - A megszűnő támogatás miatt.Van aki ennyivel fog többet fizetni,mivel a komcsik megszüntették a gázártámogatást júliustól.
Amit ők vezettek be a kis jövedelműek számára,érdekes módon ezt 2.vikikiri engedi megszűnni!/a kérdés csak az kiken fog uralkodni ha az ország egyik fele koldul a másik fele meg kiviszi a pénzét külföldre!?Idén még ő is Bulgáriában gyógyulgat,jövőre már csak Albániára futja!:)))/

90+2. perc: Valdivai esett el a tizenhatoson belül, műesésért sárgát kapott.

90. perc: még 3 perc és végre vége.

90. perc: jött a svájci válasz. Von Bergen is mellé lőtt.

Rossz meccsen a labda is szenved? - Fotó: MTI

89. perc: Paredes lőhetett volna még egy gólt. Szépen húzott el a jobb oldalon. De mellé lőtt.

A szakkommentátor: Jandex, Paredes kihagyott helyzetéről:

Jandex - Neked sem ártana egy kis tanulás!:)))
Mellesleg van némi különbség a Magyar és a roma közt mert nem mindegy,hogy 100-ból 1 a bűnöző vagy 99 !

(Mindig nagyon várjuk, mikor kezd el Jandex intelligensen cigányozni egy-egy cikknél. A Chile-Svájc mérkőzéséen sem maradt el. - a. szerk.)

84. perc: González ugrott ki védője mögl, középre adta, Paredes azonban fölé vágta a labdát.

82. perc: a svájci szabadrúgás előtt ismét a író a főszerepben. Rendet tett a szaúdi, majd a szabadrúgás elvégzésének pillanatában kifelel chilének ítélt szabadrúgást.

A szakkommentátor: Jandex, arról. hogy a gól előtt a kiugró, öreg Paredest nem tudták megállítani a védők:

Jandex - Azért elgondolkodtató,ha egy Suzukit nem tudnak megállítani .......................?!

GÓL!
75. perc: Valdivia ugratta ki a leshatáron Paredest, aki eltolta a kapus mellett a labdát, és kisodródva is González fejére tette a labdát. A chilei nem hibázott. 1-0

68. perc: Derdiyok állt be Nkufo helyére.

65. perc: chilei csere: Fernández helyett Paredes.

A szakkommentátor: Jandex, arról, hogy oldja meg ő a pofozkodási jeleneteket:

Jandex - Csak egy élettársa volt?Én találkoztam olyannal akinek a férje volt sitten és mikor szabadult az élettársai /2db/ nekem könyörögtek,hogy védjem meg őket,soha nem láttam őket csak a barátnőmet kísértem haza mikor "rám találtak",vesztükre.:)))

60. perc: három sárgát szórt ki egyszerre a szaúdi bíró. Inler visszahúzásért kapta. Fernandez meglökdöste Inler, ő is kapott egyet. Majd Medel kiosztott egy pofont még a szabadrúgás elvégzése előtt. Ez is sárga

59. perc: González fejese volt veszélytelen.

A szakkommentátor: Jandex, a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetéről, amelyet Sánchez hagyott ki:

Jandex - Biztos hogy éveket vett el a Bácsi életéből,ehhez mérve a tízmilla kevés is!

55. perc: Sánchez szerzett labdát a svájci védőtől, meglódult majd az ötös sarkáról Benaglio-ba lőtte a labdát. A meccs legnagybb és eddig egyetlen helyzete.

A szakkommentátor: Jandex, továbbra is a játékvezetővel és a kiosztott lapokkal van elfoglalva:

Jandex - Nincs egy épkézláb bíró ebben az országban?! Kivégezni úgysem lehet őket az életfogytot meg már 15 évesen "kinőtték"!

49. perc: chilei lövés a kapuban. A gól azonban érvénytelen, a tétlen lesen álló támadó zavarta a svájci kapust.

48. perc: az örödik sárga. Barnetta kapta lerántásért.

Fotó: MTi
Fotó: MTi

46. perc: Chile kezdte a második félidőt. A chileiek cseréltek: Vidal helyett González állt be.

A szakkommentátor: Jandex, arról, mit kellene csinálnia a két csapatnak a második félidőben:

Jandex - Mindenki hozzon magával pár kiló iránytűt!:))) /hátha az egyik jó irányba mutat?!/

Az első félidőben négy sárga és egy piros lapon kívül semmit nem jegyzehettünk fel, ami egy világbajnokságon focira emlékeztetne.

45. perc: vége az 1. félidőnek. Hál' Isten. Nem szertnénk minden meccsen 7 gólt látni, de ez a mérkőzés eddig egyenlő a nullával. Chile próbálkozik, Svájcmég odáig sem jut.

43. perc: Svájc cserélt. Frei heylett Barnetta. A sérült csatár nem sokat tudott hozzátenni.

A szakkommentátor: Jandex, arról, hogy a svájci szövetségi kapitány, Ottmar Hitzfeld, védekező taktikát dolgozott ki stábjával:

Jandex - Ezek még csak a segítők,majd jönnek a főtanácsadók,tanácsadók,altanácsadók,altanácsadók helyettesei stb,stb

40. perc: balról jött a chilei beadás, Sánchez levette a 11-es pontnál, a lövés azonban Benaglio kezébe gurult.

39. perc: egy-egy gyenge lövés mindkét oldalon.

35. perc: chilei szabadrúgás ment el keresztben a svájci kapus előtt.

30. perc: Behrami piros lapot kapott. A svájci focistát gyötörték, nem bírta cérnával, kicsit visszaütött. 10 emberrel Svájc. Ritka pillanat, de kezdek egyet érteni szakkommentátor-kommentelőnkkel, Jandex-el.

A szakkommentátor: Jandex, arról. hogy a szaúdi bíró már négy sárgát és egy piros lapot is kiszórt:

Jandex - Be volt Stohlozva?!

25. perc: mivel a sárga lapok kiosztásán kívül semmi nem történik, addig felhívnám a figyelmet, hogy mindkét csapatban játszik Fernández/s. Ne keverjék össze őket, egyikünk inkább németül, míg a másik inkább spanyolul beszél.

Főszerepbe a spori

24. perc: Ponce is besárgult.

23. perc: Carmona is sárgát kapott, Behramit bántotta.

17. perc: Nkufo kapott sárgát mezhúzásért, amin ő maga például tökéletesen meglepődött.

A szakkommentátor: Jandex, arról. hogy ő a meccs szakértője a kisalfold.hu-n:

Jandex -
Jaj,csak anyós el ne olvassa a cikket mert kidobja a digitális fürdőszoba mérlegem!:)))

9. perc: Tíz másodperc alatt két Benaglio-védés: előbb Vidal lőtt balról, majd Carmona középről, de a svájci kapus mindkét kísérletet kiütötte.

6. perc: Svájc most először tudta fél percnél tovább megtartani a labdát. Előre még nem jutottak, de szépen adogatnak. Végszóra el is vette tőlük a Jabulanit a letámadó, harcos chilei együttes.

5. perc: shilei szabadrúgást ívelt be Fernández jobbról, de kifejelték a masszív svájci bekkek. Alexis Sánchez harmincról visszalőtte a labdát, de messze fölé bombázott.

2. perc: Suazo máris kapott egy sárgát, miután térden talpalta Grichtinget.

1. perc: Svájc indította útjára a labdát.

A szakkommentátor: Jandex

Korábbi mérkőzésünk szakkomentátorával, Mankapumpával, nagyon elégedett volt szerkesztőségünk, ahogy az Anglia-Algéria mérkőzésen pancser és janika is remekül teljesített.

A kisalfold.hu ezért ismét egy nagytudású, bölcs és minden szempontból elfogulatlan kommentelőjét kérte fel, hogy hozzáértésével segítse a találkozó közvetítését. Itt van velünk: Jandex.

(Kommentelőnk "szakvéleményét" az elmúlt napokban a cikkekhez írt  hozzászólásaikból válogattuk. a szerk.)

Chile fan
Chile fan

A két csapat eddig háromszor találkozott, és ezeken a meccseken 13 gól esett, szóval aggodalomra semmi ok. Két svájci mellett egy chilei siker az eddigi mérleg.

A svájciak az elmúlt öt vébémeccsükön nem kaptak gólt, Chile pedig a találkozó előtt 436 percet már kihúzott kapott gól nélkül. Mégis fogadni mernénk, hogy nem 0–0 lesz a végeredmény. Már csak azért is, mert a győztes hétmérföldes lépést tehet a továbbjutás felé.

Hétgólos gála: Portugália-Észak-Korea 7-0

Futball-gálát rendezett Portugália Észak-Korea ellen. Ronaldo sokáig csak duzzogott, aztán játszott… Tovább olvasom