Vb 2010: Spanyolország-Honduras 2:0 (1:0)

David Villa két gólt lőtt. A tizenegyest kihagyta.

Johannesburg, Ellis Park Stadion
v: Nisimura Juicsi (japán)

Spanyolország: Iker Casillas - Sergio Ramos, Gerard Piqué, Carles Puyol, Joan Capdevila - David Silva, Xabi Alonso, Xavi - Andrés Iniesta, Fernando Torres, David Villa

Honduras: Noel Valladares - Sergio Mendoza, Osman Chavez, Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre - Edgard Alvarez, Wilson Palacios, Amado Guevara, Roger Espinoza - Carlos Pavon, Ramon Nunez

VÉGE. A spanyolok most már azt mutatták, amit tudnak: sok aprópasszos játékkal, biztosan uralva a játéteret, ötletesen, bár olykor nagyvonalúan fociztak. 57:43-as spanyol labdabirtokás, 21 spanyol lövésből 14 ment kapura, ugyanez 8-ból 8 a hondurasiaknak. 12 szögletet lőttek spanyolok kettőt a latin-amerikaiak. Mindkét alakulat több mint 100 kilométert futott.A spanyolok 78 %-os pontossággal passzoltak, a hondurasiaknál 68 % ez az arány. A legpontosabb Sergio Ramos és Alonso.

A meccs embere: David Villa. Nagyot focizott, sokat vállalt, szépen játszott és rúgott két gólt.

A meccs Beckham-je: David Villa 9,10,12,13.

A meccs lúzere: David Villa. Vagy tíz esélye volt rá még sem sikerült mesterhármast rúgnia.

87. perc David Villa újra berúghatta volna a harmadikat, ám addig labdázott a bal kapufától három méterre, míg lövésébe belecsúszott egy hondurasi védő.

83. perc Csere, Suazo helyett Jerry Palacios.

77. perc Nunez lő a spanyol kapura. Fölé.

76.perc Csere. Arbeloa jön Sergio Ramos helyére.

Továbbra is elsöprő spanyol mezőnyfölény, olykor elszaladó hondurasi csatárokkal. Játszanak, labdáznak a spanyolok a hondurasi tizenhatoson belül, és túl is cifrázzák, csak ezért nem vezetnek négy-öt góllal.

69. Csere, Torres helyén Mata.

67. perc Ramos bombája zúg el a kapu fölött. Aztán Navas fejese okoz gondot.

Honduras lányai. Hiába buzdítják csapatukat. (MTI)
Honduras lánya. Hiába buzdítja a csapatukat. (MTI)

64. perc Csere, Fabregas jön Xavi Hernandez helyére. Előtte Suaro lőtt a spanyol kapura, azelőtt Xaviék passzolgattak ismét a hondurasi tizenhatoson belül. Fabregas viszont első labdára érésére csaknem gólt szerez. A kapu felé tartó labdáját utoléri és kilövi az utolsó hondurasi védő.

63. perc Csere. Nunez Turcios helyén.

61. perc 11-es! Izaguirre kirúgta J. Navas alól a lábát a tizenhatoson belül. . David Villa lövi, a jobb kapufa mellé gurítja.

54. perc Navas, Torres, Villa, Xavi összjáték a hondurasi tizenhatoson belül. Túljátsszák, csak szöglet.

52. perc Előbb Ramos veszélyzetetett, most pedig Pique vérzik, szájon rúgták.

Spanyolország-Honduras 2:0

50. perc. GÓL! 2:0 Navas elszaladt a jobb szélen aztán a középen érkező David Villa elé passzolta vissza a Jabulanit. Ő a tizenhatos sarkáról bombázott a kapu felé. Egy védőn megpattant, így a kapus fölött vágódott a labda a hálóba.

52-52 kilómétert futottak a csapatok. A spanyolok 80%-os, a hondurasiak 70%-os pontosággal passzoltak az első félidőben. Piqueé a leggyorsabb, ő 28 km/órával tud futni. 59:41 a labdabirtoklási arány a spanyoloknak, akik főként a középpályát, annak is a hondurasi jobb szélét látogatták gyakran az elmúlt 45 percben.

Félidő. Espinoza helyett Welcome a hondurasi csapatban.

35. perc Izaguirres besárgul

Mákostészta. Voltak ebben a negyedórában is spanyol szögletek, csak a T-home-on megszűnt az internetszolgáltatás. Így jártunk.

Meggyőző spanyol fölény, remekül védekező hondurasiak, néhány dél-amerikai helyzet. Ez az első negyed mérlege.

21. perc. Ramos az ötösről a kapusba fejeli David Villa bal oldali pontrúgásból kapu elé ívelt labdáját.

Spanyolország-Honduras 1:0

David Villa csodagólja. (MTI

19. perc GÓL! David Villa a bal szélen elfutot, két védőt kicselezett, majd éles szögből a hondurasi kapu hosszú felső sarkába lőtte a labdát.  1:0

17. perc Mendoza szalad el védője mellől, kicsit hosszan szökteti magát.

14. perc David Villa a bal oldalon szalad el, és a tizenhatos vonaláról, úgy 10 méterre a kaputól a hondurasi hálót bombázza. A labda elrepül Valladares előtt.

A spanyol csajok. Torrest szeretik. (MTI)

11. perc Xavi meredeken ívelt a kapu elé, Ramos az ötösről fölé fejelte.

8. perc Sárga Turcios nevű hondurasi legénynek. 11 éve válogatott. Palaciuos nevű a berúgást követően kéri számon Ramos mezhúzkodását, de kishíján ráfarag, mert a kis japán a bal csikkzsebét tapogatja. Úgyhogy illedemesen tovatávozik.

7. perc David Villa 18 méterről bűdöletes felső kapufát lő.

CsubiLala. A bíró máris belenyúlt a meccsbe. A lassítás tényleg kezelést mutatott.

5. perc Az ötösön belül Torres pörget, a hondurasi hálóőr elkapja a labdát.

4. perc Valladares-t még nem sikerült felavatni. Torres egy tizenhatoson belüli kezezést reklamál, a japán továbbot intett.

Elkezdődött a meccs. Iniesta nem játszik, még sérült.

A Himnuszok meghallgatásával kezdetét vette a spanyol derbi. Chile ellen hibázott Honduras, ha komolyan gondolják ezt a vébét, gólt kell lőniük. Hasonló a helyzet a másik oldalon is: a nagy esélyes az első körben nem bizonyított, most tehát két győzelmet kéne behúzniuk. Az egyiket ma este, Honduras ellen.

Mákostészta. Johannesburg, Ellis Park. 13 fok van, 2.8 m/sec a szélsebesség, száraz idő. Esteledik.

A japán Nishimura nagy meccsére készül. Japán és koreai asszisztenst kapott.  A franci-uru összecsapást vezette, az 0:0-ra végződött. Erre itt nincs sok esély.

CsubiLala. Tombol a tél. Nem Dél-Afrikában, itthon.  Indokolt a  Sangria. A Lidl-ben olykor spanyol is van (a Penny-ben csak németet találtam). Ég és föld!

CsubiLala. A hondurasi legények már behangoltak. Vamos, vamos! Csak nehogy a spanyolok félreértsék... (MTI)

Az előzetesen a vb egyik favoritjának kikiáltott, s vereségével sokaknak nagy csalódást okozott spanyol válogatott mindenképpen javítani akar Honduras ellen, a célja egyértelműen a három pont begyűjtése.

Ennek elérésében nagy segítséget jelenthet Fernando Torres, aki az első meccsen még csak csereként, most azonban várhatóan már kezdőként lép pályára. A Liverpool 26 éves támadója bízik abban, hogy a rossz kezdés után jó lesz a folytatás.

"Megvoltak a lehetőségeink, de nem tudtunk élni velük, ez volt a vereség kulcsa. Reméljük, ez még egyszer nem történik meg, az már elég furcsa lenne. A legfontosabb, hogy türelemesek legyünk, és ne essünk pánikba, ha nem találunk be a kapuba" - mondta Torres.

Iniesta játéka kérdéses

Csak közvetlenül a hétfői világbajnoki mérkőzés előtt derül ki, hogy pályára léphet-e a hondurasiak ellen Andrés Iniesta, az Európa-bajnok spanyolok labdarúgója, akit fájdalmai miatt le kellett cserélni a svájciaktól elszenvedett 1-0-s vereség alkalmával.

Vicente del Bosque szövetségi kapitány azt mondta, a középpályás "nincs túl jól", ugyanakkor megjegyezte, a sérüléssel "nem mit kezdeni", Iniesta ugyanis a korábban sérült jobb combjára kapott rúgást az első csoportmérkőzésen, azaz egyelőre pihentetni kell.

A spanyol válogatott többi tagja egészséges, így Honduras ellen szinte a legerősebb összeállításban szerepelhet a gárda.

A H csoportban Svájc és Chile egyaránt három pontot szerzett az első körben, míg Spanyolország és Honduras egyelőre pont nélkül áll.

Elégedett a játékvezetőkkel a FIFA

Elégedett a Dél-Afrikában zajló labdarúgó-világbajnokságon szereplő bírók teljesítményével a… Tovább olvasom