A németek edzőmeccset csináltak első bemutatkozó találkozójukból. Ötletes, gyors játékkal négyet lőttek az ausztráloknak.

Németország: Neuer - Lahm, Mertesacker, A. Friedrich, Badstuber - Khedira, Schweinsteiger - T. Müller, Özil (Gomez 74.p.), Podolski (Marin 81.p.) - Klose (Cacau 68.p.)

Ausztrália: Schwarzer - Wilkshire, C. Moore, Neill, Chipperfield - Emerton (Jedinak 74.p.), Culina, Grella (Holman 46.p.), Valeri- Cahill - Garcia (Rukavytisya 64.p.)
Szövetségi kapitány: Pim Verbeek

Gólszerző: Podolski (7.p.), Klose (27.p.) Müller (68.p.) Cacau (71.p.)

Kiállítva: Cahill (56.p.)

A meccs embere: Lukas Podolski. Sokat volt játékban, vezére volt a német csapatnak. Remek passzokat adott, és egy gólt is bevállalt. A legszebbet a meccsen.

A meccs frizurája: A mexikói bíró feje fénylett mint a frissen polírozott parketta. A maffiafilmeket idézte. Hajolaj, fésű a zsebben. Azért a lapokból kicit visszavehetett volna.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

Dzsesszika:

"Találó név ez a Kakaó. Jól mutat a német mezben egy fekete fiú."
81. perc: Podolski helyére Marin állt be.

74. perc: Csere mindkét oldalon: a németeknél Özil helyére Gomez jött, az ausztráloknál Emerton ment le, Jedinak érkezett.

71. perc: Cacau első labdaérinéséből gólt szerez. Özil húz el a bal oldalon. A középen érkező Cacau teljesen üresen, senkitől sem zavartatva passzol a hálóba 5 méterről. 4-0.

68.perc: Müller is betalál! Klose passza után a Bayern fiatal játékosa egy gyönyörű csellel leülteti a tizenhatoson az egyik védőt, majd jobbal, a jobb alsóba lő. 3-0.

66. perc: Podlski jobbról erősen belőtt labdájába botlott bele úgy Klose, hogy majdnem a kapuba belsőz.

Klose: a szokásos fejesgól után az ünneplés.

64. perc: Cserélnek az ausztrálok.

60. perc: Előbb Klose lő a kapusba, majd a kipattanó után passzol. Khedira ziccerben centikkel marad le a labdáról a kapu előtt.

56. perc: Tim Cahill hátulról felvágta Schweinsteigert a középpályán, azonnal piros lap!

A fénylő fejű bíró kiküldi Cahillt.

54. perc: Tetszetős német támadás végén egy átlépett labda után Müller csavart 16 méterről a jobb felső sarok fölé.

48. perc: Mertesacker kezéről pattant le a labda a tizenhatoson belül, Marco Rodríguez nem ítélt büntetőt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Pim Verbeek váltott a szünetben: Grella helyére Holman állt be. Neillnek 10 másodperc kellett, hogy összegyűjtsön egy sárga lapot, a védő hátulról könyökelte meg Klosét.

Az történik a pályán, amit a németek akarnak. Podolskiék akár több góllal is vezethetnének, a a befejezéseknél kicsit jobban összpontosítanak.

Podolski góljával szerzett vezetést Németország.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Dzsesszika:

"Rossz hír a pasiknak: Elegem van a vuvuzelából, és ezzel együtt bármilyen fúvós hangszer emlegetéséből."
40. perc: Podolski ad olyan passzt Özilnek, amit csak el kellett volna rúgni a kimozduló kapus mellett. Nem sikerült.

39. perc: Lahm erősen meglőtt beadására Khedira érkezik a rövid oldalon. Fejel, de az ausztrálok megússzák.

35. perc: Klose már csak három gólra van attól, hogy beállítsa a német legenda Gerd Müller világbajnoki rekordját. A német válogatott tagjaként Müller 14, Klos eddig 11 találatot szerzett. Íme egy kis bemutató az egykori világbajnoktól.

A Nemzet Bombázója- ahogy a németek nevezték: Gerd Müller.

30. perc: Klose passzából Özil lőhetett volna gólt, ám kicsit lazára vette a figurát. A kifutó kapus mellett 6 méterről mellé emelt.

27. perc: Klose javít. Góllal! Lahm a jobb oldalról az ausztrál térfélről íveli a labdát a kapu elé. Klose két védő közül lép ki, és szép gólt fejel. 2-0.

24. perc: Megint egy német ziccer. A sokadik. Klose bénázta el. A kapu torkából zúzta fölé, pedig a passz mesteri volt.

Podolski bombájába csak beleütni tudott a kapus.

23. perc: Megint Müller húzott el a jobb oldalon. Élesen a kapu elé lőtt, de Podolski centikkel lemaradt a passzról.

Dzsoki:

" A mexikói bírónak szépen fénylik a haja a zselétől, de eddig észrevétlen. Nem is lesz sok dolga, mert a német robotok csendben, tisztán bedarálják az ausztálokat, úgy ahogy minket is Dzsudzsákostól, Németh Krisztiánostól."
17. perc: Podolski lőtt beadás helyett a bal oldalról, jó 20 méterről. Schwarzer jó lépett ki, és fogta a labdát.

7. perc: Vezetnek a németek! Müller lép ki a jobb oldalon, majd az ötös sarkáról a túloldalon érkező Podolski eél passzol. A kapáslövésbe még beleér a kapus, de csak beljebb tudja segíteni a labdát. Pontosan a jobb felsőbe. 1-0.

6. perc: Klose lép ki a védők közül, de a kapusba bombázza a labdát. Özil ismétel, de a blokkról ez is kimegy.

4. perc: Az első ziccer az ausztráloké. Egy szöglet után Cahill fejelt kapura, majd az óriási tüzijátékban két védő is önfeláldozóan vetődik bele a labda útjába. Ezt megúszták a németek.

1. perc: Az ausztrálok kezdik a meccset.

A meccs rövidesen kezdődik. A mindenkit őrületbe kergető vuvuzela most is szól, és újabb ellenségeket szerzett magának: a portugál válogatott csillaga, Cristiano Ronaldo és a kerékpáros klasszis Lance Armstrong sem élvezi a hangszer hangját...

„Gyakorlatilag senki sem szereti a vuvuzelát és minden csapat kritizálja, de ennek ellenére tiszteletben kell tartanunk a hazai drukkereket, akik fújják" – mondta Ronaldo vasárnap egy sajtótájékoztatón.

Vuvuzela: Dobjuk az oroszlánok elé!

Lance Armstrong saját Twitterén tett megjegyzést a hangszer által keltett „zümmögésre" az angol–amerikai mérkőzésen.

„Nem akarok senkit sem megsérteni, de haver, ez a vuvuzelaszó azért kicsit már sok" – kommentált.

A vb szervezőbizottságának vezetője, Danny Jordaan elmondta: ha incidensekre kerül sor (például bedobnak egy hangszert), elképzelhető a vuvuzela betiltása.

Az ausztrál labdarúgó-válogatott védője, Lucas Neill a németek elleni vasárnapi mérkőzést tartja hazája történelmének eddigi legkeményebb összecsapásának, és bár tudja, hogy ellenfelük esélyesebb, ígéri, mindent megtesznek a meglepetés érdekében.

„Valószínűleg a németek elleni vasárnapi mérkőzés lesz az ausztrál válogatott világbajnoki történetének legkeményebb párharca, és bár tiszteljük az ellenfelünket, nem félünk tőle" – nyilatkozta Neill.

Kijelentése annak fényében lehet meglepő, hogy a négy évvel ezelőtti világbajnokságon a későbbi győztes Olaszországgal és Brazíliával is összecsaptak az ausztrálok.

„A torna első mérkőzése lesz számunkra, és mindenki tudja, ha elveszíted a nyitó találkozót, nagyon nehézzé válik kiharcolni a továbbjutást" – tette hozzá a védő.

„A németek a favoritok, erősebb csapatuk van, a játékosaik erősebb ligákban szerepelnek. Nagyon nagy a hírnevük, és rengetegszer szerepeltek a világbajnokságokon, úgyhogy tudjuk, a legeslegjobb teljesítményünket kell nyújtanunk ahhoz, hogy megszoríthassuk őket, de az biztos, hogy mindent meg fogunk tenni ennek érdekében" – fűzte hozzá az ausztrál védő.

• 5. tricse 2010. június 14. 11:28
    „Szuper meccs,tehetséges focisták,VB színvonal! Végre! Szegény ausztráloknak pont a németeket dobta a gép,pedig ők se voltak rosszak,a legtöbb eddig szereplő csapatot játszva legyőzhetnék!”
  • 4. regisztrálok 2010. június 14. 10:26
    „Primax!
    A tiszteletrol egy gondolat: "a himnuszokat fel kell huzni mert a sok kulturalt afrikai akkor is fujja azt a szart.." /angol!! szakkomentator a bbc prime-on.. a meccs utani news-ban../

Errol ennyit.. :-)”
  • 3. Primax 2010. június 14. 09:33
    „" Idegen kolostorban ne próbáljad meg bevezetni saját rendtartásodat. "
    A vuvuzela az ottaniak kedvenc eszköze a szurkoláshoz, ezt tiszteletben illik/kell tartani.
    Ilyen alapon - Európában játszva - az afrikaiak is nyöghetnének a dudák, sípok, petárdák, tűzijátékok, stb...miatt.
    Amúgy : nem a vuvuzela-koncert az oka egypár "nagycsapat" vergődésének.
    Kifogásnak mindenesetre megfelelő...”
  • 2. Peugeot206cc 2010. június 14. 07:37
    „Szuper meccs volt!!Tudtam hogy nyernek de hogy 4 gollal azt nem gondoltam volna!2-0 -ra tippeltem!schland...schland ....Deutschland!”
  • 1. HarconaMarcos 2010. június 13. 23:46
    „wuwuizé monnyon le!”

Vb 2010: Szerbia-Ghána 0:1 (0:0)

A tíz emberrel támadó szerbek ellen egy tizenegyes döntött. Asamoah Gyan belőtte. Tovább olvasom