2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Vb 2010: Brazília-Elefántcsontpart 3-1 - Luis Fabiano varázslatos góljaival

Luis Fabiano előbb kiszorított szögből csodás gólt vágott az elefántoknak, majd esernyőcselek után bombázott a kapuba. Elano növelte az előnyt, Drogba szépített. 3-1 a vége.

93. perc - Dani Alves szabadrúgása után lefújta a rendkívül rossz napot kifogó francia bíró. Brazília biztos továbbjutó, Elefántcsontpart nehéz helyzetben.

91. perc - A brazil kapusnak nagyot kellett mentenie Keita ívelése után. Az elefántok mindent egy lapra feltéve támadnak.

89. perc - Méltatlan befejezés egy remek meccs végére. Az elszabadult indulatok majdnem tömegverekedést eredményeznek. Kaka piros lapot kap egy óriási színészi alakítás után. Ha ez a francia bíró újabb meccset vezethet a vb-n, akkor mindenki képes erre.

Pelé: Hosszú percek óta provokálnak minket az elefántok. Játszani már igen, veszteni még nem tudnak az afrikaiak!

Abramovics: Ez is a show része!

Elanót szó szerint lerúgták a pályáról az elefántok. Kép: MTI.

86. perc - Kaka sárgát kap, bár azt nem értjük, hogy miért. Legfeljebb azt tudjuk elképzelni, hogy a Real sztárja Anelkától vett nyelvleckéket.

84. perc - Az elefántok megpróbálnak mindent, hogy újabb szépítő gólt szerezzenek. Egyelőre sikertelenül.

78. perc - Szépítenek az elefántok: a kicsit elálmosodó brazil védők mellett Drogba szabadon fejelhetett a kapuba. 3-1.

75. perc - Egyre nehezebben viselik az elefántok a kiadós zakót: alattomos szabálytalanságokkal, teljesen feleslegesen mennek lábra.

72. perc - Eboue helyett Romaric próbálja megmenteni Elefántcsontpart becsületét.

67. perc - Elano nem tudja folytatni, Dani Alves lép helyette a pályára. Keita pedig Kalout váltja az elefántoknál.

66. perc - Elanót hordágyon viszik le. Ameddig ápolják a gólszerzőt, addig szögezzük le: az így játszó Brazíliát legalább annyira nehéz lesz legyőzni, mint Argentínát.

63. perc - Ami késik, nem múlik: Kaka most Elanót hozta helyzetbe, aki nem hibázott. Újabb brazil gól a vége. 3-0.

A 3. gól sikerkovácsai, Kaka és Elano. Kép: MTI.

Elano pontosan célzott és újabb gólt szerzett a vb-n. Fotó: MTI.

62. perc - Kaka és Robinho bolondította meg az elefántokat: majdnem 3-0 lett a vége.

58. perc - Megint Drogbát keresték a társak, de a csatár lesre futott.

54. perc - Drogba első helyzete: fél méterrel fejelt a szupersztár elefánt Julio Cesar kapuja mellé.

51. perc - Luis Fabiano megint varázslatos gólt szerzett! A brazil két esernyőcsellel két védőt vert át, majd gyönyörűen bombázott az elefántok kapujába. 2-0.

Pelé: Fénykoromban én lőttem ilyen gólokat!!!

Abramovics: Csak azt sajnálom, hogy téged nem volt lehetőségem megvenni.

46. perc - Elkezdődött a második félidő.

45. perc - Egy perc hosszabbítás, különösebb izgalom nélkül. Szünet.

Pelé: Bár vezettünk, kicsit csalódott vagyok: jobb mérkőzésre számítottam.

Abramovics: Én is látványosabb játékot vártam, de annak örülök, hogy Drogba nem szedett össze újabb sérülést.

Pelé: Miért, nem kötöttél rá biztosítást?

Abramovics: Kötöttem, de többet már nem akarok erre fizetni. Több pénzbe került, mint három hajóm.

Fotó: MTI.
Fotó: MTI.

41. perc - Eboue tüzelt a brazil kapura, de kicsit mellé ment.

37. perc - Az elefántok pár percig a kapujukhoz szögezték a brazilokat, de nagy helyzetig nem jutottak el.

31. perc - Sárga lapos figyelmeztetést kap Tiene.

28. perc - Erősödő brazil nyomás: a selecao kezd magára találni a vezetés megszerzése után.

25. perc - Kisebb brazil varázslat után óriási gól: Kaka szenzációsan hámozta át magát a védőkön, majd Luis Fabiano kiszorított szögből hatalmas gólt vágott a léc alá. 1-0.

Luis Fabiano lövésénél esélye sem volt a kapusnak. Kép: MTI.

21. perc - Az újabb brazil szöglet után Boubacar Barry kapus kezében landol a labda.

19. perc - Maicon harcolt ki brazil szögletet, melyből kisebbfajta tűzijáték alakult ki az elefántok kapuja előtt. Robinho lövése - mind oly sokszor - most is felszabadító erejű volt.

16. perc - Újabb elefántcsontparti szabadrúgás: ez már sokkal jobb volt, a brazil kapusnak nagyot kellett öklöznie a gólra éhes afrikai fejel elől.

Pelé: Roman, ezt a Drogba gyereket mivel kenyerezted le, 15 éves korában kapott tőled egy luxusjachtot?

Abramovics: Dehogy. Elég volt egy használt stoplis cipő a szerződéshez.

13. perc - Drogba szabadrúgása veszélytelen 30 méterről, a labda az égbe szállt.

6. perc - Egyelőre inkább az afrikai csapat akarata érvényesül, a braziloktól hamar elveszik a labdát az elefántok.

3. perc - Drogbáék nem a hagyományos narancssárga, hanem zöld mezben játszanak. Ettől még az elefántokat, s nem Nigériát látjuk.

1. perc - Útjára indult a labda: Robinho rögtön nagy sebességgel közelítette meg az elefántok kapuját. A lövés fölé ment.

Hamarosan kezdődik a dél-afrikai vb egyik legjobban várt találkozója, már szólnak a himnuszok. Mindkét csapatban világsztár labdazsonglőrök lépnek pályára, óriási játékra van kilátás.

A meccs két szakkommentátora Pelé és - Drogba a kezdőben, így nem tudta vállalni felkérésünket - a Chelsea milliárdos tulajdonosa, Roman Abramovics.

Brazília-Elefántcsontpart
G csoport, 2. forduló
Johannesburg, Futballváros Stadion

Brazília: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos - Felipe Melo, Gilberto Silva, Elano - Kaka, Robinho, Luis Fabiano

Elefántcsontpart: Boubacar Barry - Guy Demel, Kolo Toure, Didier Zokora, Siaka Tiene - Emmanuel Eboue, Cheik Tiote, Yaya Toure - Gervais Kouassi, Salomon Kalou, Didier Drogba

Folytatná az afrikai csapatok elleni menetelését Brazília, amely vasárnap az elefántcsontpartiakkal találkozik a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság G csoportjának második fordulójában. Az ötszörös vb-aranyérmes gárda 1974 óta ötször csapott össze a fekete földrészről származó válogatottakkal a világbajnokságok során, és valamennyiszer nyert, méghozzá kapott gól nélkül.

Az észak-koreaiakat kedden 2-1-re legyűrő együttes kapusa, Julio Cesar már csak az ellenfél várható taktikája miatt is derűlátó: "Biztosan támadóbb felfogásban játszanak majd, mint az ázsiaiak, így nekünk is nagyobb terünk lesz. Nehezebb egy olyan csapat ellen gólt elérni, amelyik kizárólag a védekezéssel törődik."

A dél-amerikaiak 19-ével szemben még csak második vb-jükön szereplő Elefántokat - akik gólnélküli döntetlennel kezdtek Portugália ellen - dirigáló Sven-Göran Eriksson régről ismeri a másik kispadon ülő Dungát:

"Az 1988-89-es idényben edzettem őt a Fiorentinánál, már akkor is mindent tudott a futballról" - dicsérte kollégáját a svéd szakember. Brazília és Elefántcsontpart még sosem találkozott egymással, és egyetlen pozíció kivételével mindkét együttes változatlan felállásban lép pályára a Futballváros Stadionban: a törött könyökén gipszet viselő Didier Drogba várhatóan a kezdőcsapatban kap helyet az afrikaiaknál.

• 6. sivatag66 2010. június 21. 05:19
    „Ezt a "bírót" ( ? ) , a megyei III. osztályban meglincselték volna !!!!!!!”
  • 5. lacim6 2010. június 20. 22:55
    „Gusztustalanok ezek a franciák és meglátszik hogy ez az elefánt part is a gyarmatuk volt ugyanolyanok ezek is.”
  • 4. premo 2010. június 20. 22:35
    „a francia bíró remélem NEM vezet több hivatalos focimeccset. max. gépkocsit!”
  • 3. vargamartina 2010. június 20. 22:16
    „hajrá Brazilok”
  • 2. tornacipő 2010. június 20. 21:48
    „fabiano nem varázslatos gólt másodikra, hanem kétszer kezezett mielőtt belőtte volna, szégyen hogy a bíró egyiket se fújta le”
  • 1. lilla96 2010. június 20. 14:11