2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010: Argentína-Nigéria 1-0 (1-0)

Maradona együttese Nigéria ellen kezdett. Küzdelmes találkozón, az első félidőt uralva nyerte meg a meccset Argentína.

Argentína-Nigéria
B-csoport, 1. forduló
Johannesburg, Ellis Park.
Vezeti: Stark (német)
kezdőcsapatok:
Argentína: Romero – Demichelis, Samuel, Heinze – Gutiérrez, Mascherano, Verón, Di María – Messi – Tévez, Higuaín.
Szövetségi kapitány: Diego Maradona.

Nigéria: Enyeama – Odiah, Yobo, Shittu, Taiwo – Obasi, Etuhu, Uche, Odemwingie – Yakubu, Martins. Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck.

Vége. Argentína- Nigéria 1:0

Argentína nem focizott nagyot, de ennyi kellett. Ötlettelenül kezdtek az afrikaiak, aztán a végére belejöttek. Persze ehhez kellettek az argentinok is.

A meccs legjobbja: nekem a nigériai kapus Enyeama. Akár négyet-ötöt is kaphatott volna nélküle Nigéria.

A meccs lúzere: a szerző. Az 53 percben, miután sör borult a klaviatúrára a tisztogatás során sikerült rátalálnom a windows legtitkosabb bilentyűkombinációira. Ettől amit azelőtt írtam elszállt. Elnézést.

90. perc Messi újabb tizenhatoson belüli helyzet hagy ki, 4 perc a hosszabítás.

86. perc csere: Burdisso di Maria helyén.

83. perc Uche egyenlíthetett volna, de 10 méterről a kapu fölé lőtt.

79. perc csere Milito jön Higuan helyett.

78. perc Haruna sárga lapot kapott.

77. perc csere Taiwo heyett Uche a nigériai csapatban.

73. perc, csere Verónt viszik Rodriguez jön.

65. perc: Higuaín lövését véd Enyeama, aztán a túloldalon a frissen beállt Obasi túl sokat tol a labdán. így hiába vezette egyedül kapura, mégsem tudja beadni.

Haruna és Messi párharca
Haruna és Messi párharca (MTI)

62. perc: remek argentin kontra, ám a 4 a 2-re támadó kék-fehérek közül Messi mellélő.

60. perc: egy Messi-szóló után újabb afrikai csere: Odemwingie áll be Obasi helyére.

53. perc. Csere. Obinna helyére jön Martins a nigériaiaknál.

49. perc: Verón remekül centerezik, ám Messi nem éri el rendesen a labdát.

Mákostészta. Nigéria legismertebb exportcikke Pákó, aki csak azért nem Palkó, mert nem tudta kimondani. Tőle legfeljebb annyit tudtunk meg Nigériáról, hogy nekik legalább olyan nehéz kimondani az "ő" és "ű" hangokat, mint nekünk megszokni a vuluzela-t. Íme Pákó és az úúúúrállomás.

Eddig az történik, amit vártunk: Argentína zseniális, ám eddig csak egy helyzetet válogatott gólra. Bár Nigéria is több nagy helyzetet dolgozott ki, ám a kaput nehezen találják el.

45+1. perc: Stark lefújja a félidőt, argentin vezetéssel vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

43.perc  Odiah rúgja fel Messit a 16-os vonalától 2 méterre. Veszélyes helyről jár szabadrúgás: Verón lövi fölé.

41. perc: Gutiérrez sárgul be.

CsubiLala Tudjátok, hogy mit isznak, miközben meccset néznek az argentínok?

37. perc: Messi zseniális tekerését Enyama simogatja szögletre.

33. perc: kicsit visszavettek az argentínok, kevesebb a helyzet.

28. perc: Obasi harmadjára is kecsegtető helyzetből lő keresztbe. Állítani kellene a lábán.

25. perc: Kaita (akinek semmi köze Keitához) lő a 16-osról, picivel mellé megy.

19. perc: a Barca argentinja zseniális: "gólpasszt" ad Higuaínnak, ám ő Enyeamába lő.

17. perc: Messi bal lábas tekerését üti ki Enyeama.

16. perc: Gutierrez villog a jobb oldalon.

14. perc: Obasi megint lő, megint keresztbe mellé.

Heinze gólöröme.
Heinze gólöröme. (MTI)

6. perc: gól. Messi lőtt állásból 16 méterről, Enyeama bravúrral védett. A szögletből viszont gólt szereznek: Heinze zseniálisan fejelt a 11-es pontról a jobb felsőbe.

3. perc: Messi ment el három ember között, centerezett, Higuaín azonban mellé belsőzött.

2. perc  Azonnal felelnek a nigériaiak, Obasi lő veszélyesen keresztbe.

1. perc: elrajtolt az összecsapás. Téveznek 40 másodperc kellett, hogy helyzetbe kerüljön, bár lövésig nem jutott.

Ígértem Messi barátnőjét, nos nézelődjön mindenki kedvére, míg kezdődik a meccs.