2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010 - Ötlettelenül: Anglia-Algéria - 0-0

Ötlet nélkül támadtak az angolok, Algéria könnyedén állította meg a Lampard, Gerrard kettőst. Ronneyt is levették a pályáról. Nézze meg fotóinkat, jobbak mint az angol válogatott.

Anglia-Algéria 0-0
(0-0)

Anglia: James - Johnson, Carragher, Terry, Cole - Lennon, Gerrard, Lampard, Barry, Heskey, Rooney

Algéria: M'Bohli - Belhadzs, Jahia, Hallis, Bugerra, Lacen, Kadir, Jebda, Ziani, Matmur, Budebuz

Az esélyesének tartott angolok az amerikaiak után az algériaiakkal is döntetlent játszottak pénteken a C csoport 2. fordulójában. A szigetországi játékosok így nem tudtak győzelemmel kedveskedni a 64. születésnapját ünneplő olasz szövetségi kapitányuknak, Fabio Capellónak.
A továbbjutást illetően ezzel a gól nélküli döntetlennel ebben a négyesben minden nyílt maradt a jövő szerdai utolsó fordulóra.

95. perc: vége. A döntetlennel mindkét csapatnak megmaradt az esélye a továbbjutásra. Algéria jól védekezett, köszönhetően annak, hogy az angol támadások ötlettelenek voltak.

Szakkommentátorok a mérkőzés végén a meccsről és saját teljesítményükről

janika -
Hát, ha sörétes puskával vadásztak volna egy erdőben gyalog, akkor ez nem érhette volna Őket!

pancser - Egy volt szadeszes, hajaj okosabb mint azok akik a táblákról döntenek!

Háttérban az angol - Fotó: MTI
Háttérben az angol - Fotó: MTI

90. perc: 3 percet hosszabított a bíró - Defoe lőtt, de fölé ment.

88. perc: Lampard lőtt távolról. Meszbah jött be Jebda helyére.

85. perc: Lacen sárga Wright-Phillips buktatásáért.

84. perc: Crouch jött be Barry helyett. Minden angol csatár pályára lépett.

80. perc: Ziani helyett Gediura játszhat valamivel több mint tz percet.

Küzdelem - Fotó: MTI

76. perc: Defoe harcolt ki szögletet, Lampard beadásából sem lett semmi.

74. perc: mindkét csapat cserélt. Heskey helyett Defoe, Budebuz helyett Abdun focizgathat tovább.

Rooney szőrösen - Fotó: MTI

66. perc: Heskey lőhetett az ötös sarkától, a védő becsúszva mentett. a szöglet is veszélytelen volt.

62. perc: Lennon húzott középre, finoman lőtt kapura, alig ment mellé. Lennon utolsó mozdulata volt a meccsen. Wright-Phillips állt be a helyére.

61. perc: Gerrard szögletét húzta le M'Bohli.

Jobbra nézz, csodálkozz - Fotó: MTI
Balra nézz, csodálkozz - Fotó: MTI

Szakkommentátorok a szőke angol szurkoló lányról

pancser -
Nem izélgetek senkit, csak a környezetbarát véleményem mondtam el, talán ezt még lehet!

janika - Hol is vannak a fotók azokról a halakról? Csak duma az egész! Lehet, hogy így kezdődik a "kártérítés" közpénzből?

Vele szakkommentátoraink, pancser és janika is jobban bírnák ezt a gyenga meccset - Fotó: MTI
Vele szakkommentátoraink, pancser és janika is jobban bírná ezt a gyenge meccset - Fotó: MTI

59. perc: A szabadrúgást az algír kapitány Jahia lőtte le, mellé bombázott.

58. perc: Carragher kapott sárga lapot, a szlovénok ellen nem játszhat.

55. perc: Gerrard-ot ugratták ki, a középpályás 14 méterről lövés helyett középre passzolt, épp egy védő lábára.

A szurkolók érdekesebbek, mint a meccs - Fotó: MTI

50. perc: magabiztosak az algírok, kb. 40 méterről is kapura küldtek egy szabadrúgást, de ez is elakadt.

47. perc: Matmur lőtte el a szabadrúgát 33 méterről, levágódott a sorfalról.

46. perc: Anglia kezdte a második félidőt.

Statisztika az első félidőről (Forrás: nso.hu)

Kapura lövés: 9/6
Kapu felületére tartó lövés: 5/1
Szabálytalanság: 6/6
Szögletek: 1/2
Labdabirtoklás: 49/51
Lefutott távolság, összesen: 58.1/55.9 kilométer

Fabio Capello pénteken lett kereken 64 éves.

Szakkommentátorok egymás közt a félidőben

pancser -
Sokba fog ez megint kerülni a városnak. Ezért ki lesz a felelős, könnyű ám másokat cseszegetni! Muri urnak nem sok esze van, meg annak se aki megrendelte így a szolgáltatást, magára húzta a felelősséget, ami alól remélem nem tudnak kibújni az urak.
A Tescóval semmi baj nincsen, ettől még megvárhatnák a vonatot a járatok, legelábbis egy kis késést vállalniuk kéne. A Tesco-ba sokan mennek vásárolni, ez nem zavarja Fő utcai forgalmat. Bár ezt így eldönteni nem lehet.

janika - A "Hany Istók" is fideszes lenne ,ha élne az biztos! Pont beillik a társaságba.

45. perc: Vége az 1. félidőnek. Egyenlő partnere Angliának Algéria. Lampard és Gerrard is nagy helyzetet rontott el. Algéria is eljutott néhány lövésig. Többet vártunk.

42. perc: Rooney próbálkozott távolról. Legalább kapura ment.

38. perc: Barry lőtt 18-ról. Ezt is fogta az algír kapus.

Szakkommentátor arról, hogy az angolok azért gyengék, mert többeket elhagyott a barátnője

pancser - Ez a szőke nős vicc nagyon jól esett. Szánalmas a kakasok dolgába beavatkozni, egy rendes kakas nem hagyja tyúkját....... . Igaz láttunk már olyat is aki a párját rózsaszín öltönybe bújtatta, ilyenkor nem tudja az ember, hogy ki kukorékol otthon. Ha a tyúk az nagy bajt jelent!

34. perc: Ziani eresztett meg egy bombát. Mellé lőtt, de biztató kísérlet volt.

33. perc: Lampard elé került egy lefejelt labda. A középpályás 12 méterről egyből lőtt, de M'Bohli nagyszerűen védett.

32. perc: hercegek a díszpáholyban. Vilmos és Harry: vajon milyen mókát eszeltek ki a lesifotósoknak?

30. perc: Gerred lőtt 18-ről. M'Bohli védett.

Szakkomentátor, a fotónkon látható angol szurkolókról

janika -
Érdekesek a képekenláőtható szúnyogok! Szinte látszik rajtuk, hogy milyen pártiak! Van amelyki már tele szívta magát és van amelyik mág csak most kezdi!

25. perc: kis zavar az algír védelemben, de Rooney visszahúzta védőjét. Szabadrúgás kifelé.

25. perc: az angol kapus eddig többször ért labdába, mint a két angol csatár, Rooney és Heskey összesen.

23. perc: Barry tisztázott, a szögletet James az 5-ösön belül magabiztosan húzta le.

21. perc: Rooney próbálkozott. Esélytelen.

20. perc: Ziani jobb oldali beadását Dzsebbur fejelte rá, de középre tartott a labda, Jamesé.

Szakkomentátor arról, hogy James fél a labdától

pancser - Csak üdvözölni lehet a beruházást!

19. perc: Heskey-t könyökölték le. Tovább.

18. perc: James foghatta volna a labdát, inkább kiütötte. Úgy tűnik fél, mint a tűztől.

Negyed óra elteltével nem történt izgalom a pályán. Algéria nem ijedt meg az angoloktól. A fehérek pedig nem találtak fogást a zöldeken.

11. perc: James első védése, kicsit (még) bizonytalan. A képhibát a viharra fogta Somos.

10. perc: megmutatták Beckhamet is, ha már a pályán nem történt semmi.

6. perc: az első algír szöglet, veszélytelen volt.

4. perc: képet kaptunk, szebb, mint Somos.

3. perc: Gerrard lőtt szabadrúgást, veszélyesnek tűnt.

Szakkomentátorok az MTV képhibájáról

pancser - Valami sántít ez ügyben Miki bácsi. Baj van a kommunikációval vszleg, volt fórum és most kuss legyen, ez így nem működik, legaalábbis a versenyszférában nem.

janika - No elmehetnének a mi vezéreink is oda , hátha kapnának egy kis ÉSZT!

3. perc: Somos Ákos hangja is szakadozott. Az MTV a pörgő kupa mellé odatette a kommentátor képét. Sajnos a kisalfold.hu egyelőre nem szolgálhat szakkomentátorai portréával.

2. perc: az mérkőzés első izgalmas pillanata, hogy az MTV kép nélkül maradt. A világbajnoki trófea pörög a képernyőn díszlet gyanánt. Somos Ákos hangja megnyugtató.

1. perc: a zöld mezes Algéria kezte a mérkőzést. Az angolok fehérben.

Az üzbég Irmatov bíráskodik, övé volt a nyitómeccs is. Üzbegisztán itt van >> Bírkózásban és boxban jók, a fociról nem tudni.

Két szakkomentátorunkról érdemes tudni

pancser szinte mindenhol ott van, de leginkább a mosonmagyaróvári oldalunk cikkeinék aktív

janika alapvetően nagy Rábaköz rajongó, és látatlanban látja mindenkiről, hogy melyik politikai párt tagja
Szakkomentátorok a meccs előtt

pancser - Dob ide dob oda ez hozzátartozik a sárkányhajókhoz tudom! Sok sikert és szórakozást minden résztvevőnek. sajnos az ég nem fogadta kegyeibe őket.

janika- Jézus! Azt hittem a Kisalföldet olvasom! Mert ott bszoktak ekkiora sületlenséget írni! Sőt előre idő elött megfogalmazva

A szakkommentátorok gyöngyei

Legutóbbi mérkőzésünk szakkomentátorával, Mankapumpával, nagyon elégedett volt szerkesztőségünk, ezért az Anglia-Algéria mérkőzésre ismét a kisalfold.hu két nagytudású, bölcs és minden szempontból elfogulatlan kommentelőjét kérte fel, hogy hozzáértésével segítse a találkozó közvetítését. Itt van tehát velünk pancser és janika.

(Két kommentelőnk "szakvéleményét" az elmúlt 12 órban írt  hozzászólásaikból válogattuk. a szerk.)

Anglia-Algéria
Fokváros, Zöld Pont Stadion
v: Ravsan Irmatov (üzbég)

Anglia: Robert Green - Glen Johnson, Jamie Carragher, John Terry, Ashley Cole - Aaron Lennon, Steven Gerrard, Frank Lampard, Gareth Barry - Emile Heskey, Wayne Rooney

Algéria: M'Bohli - Madzsid Bugerra, Rafik Halisz, Antar Jahia, Nadir Belhadzs - Karim Matmur, Haszen Jebda, Medi Lacen, Karim Ziani - Fuad Kadir, Rafik Dzsebur

Az angoloknak az amerikaiak elleni 1-1 alkalmával a támadójátékban és a védekezésben is akadtak gyenge pontjaik, ráadásul Ledley King kidőlésével ismét változtatni kell a hátsó alakzaton. Minden bizonnyal Jamie Carragher a kezdő tizenegyben helyet kap. A kapus Robert Green nem lett kegyvesztett a hibája miatt. Elől Emile Heskey és Wayne Rooney, majd a csereként beállt Peter Crouch sem alkotott maradandót, utóbbi éppen erről beszélt:

"A kapitány kielemezte az első meccsünket, és elmondta, mit rontottunk el, miben kell fejlődnünk. A legfontosabb, hogy változatlanul bízzunk magunkban, és az Algéria elleni meccsen megmutassuk, mire vagyunk képesek."

Rooney annyit tett hozzá, hogy sokkal jobban kell játszania, mint tette ezt az első fordulóban.

Az angolok eddigi 15 meccsükön soha sem kaptak ki afrikai csapattól.
Rabah Szaadane, az algériai válogatott szövetségi kapitánya szerint nekik nincs veszíteni valójuk. A szakember nem számíthat az első fordulóban kiállított Abdelkader Hezalra.

"Az angoloknak szuper csapatuk van, szerintem a végső győzelemre is esélyesek. Nagyon, nagyon nehéz dolgunk lesz."
Hozzátette: nem tervez jelentős változásokat, és továbbra is bízik a szlovénok ellen potyagólt kapott Favzi Sausiban.

Vb 2010-online: Szlovénia-Egyesült Államok 2:2 (2:0)