2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010 - Inkább unalmas: Portugália-Brazília 0-0

Unalmas második félidő után, döntetlen mindkét csapatnak jó. Brazília csoportelső, Portugália a második helyen jutott a 16 közé.

Portugália-Brazília 0-0 (0-0)

Porugália - Eduardo R., Costa R., Carvalho, Bruno Alves, Duda, Danny, Tiago, Pepe, Raul Meireles, Coentrao, C. Ronaldo

Brazília - Júlio César, Maicon, Lúcio, Juan, Bastos, Dani Alves, Alberto Silva, Felipe Melo, Nilmar, Júlio Baptista, Luís Fabiano

A második félidőben a brazilok már nem fociztak. A portugálok is csak támadgattak. Ment a tili-toli. A döntetlen pedig mindkét csapatnak jó. Brazília csoportelső, Portugália a második helyen jutott a 16 közé.

A négyes másik találkozóján, a csodában reménykedő elefántcsontpartiak - akik csak kiütéses sikerük és a brazilok győzelme esetén juthattak volna a 16 közé - 3-0-ra győzték le a Koreai NDK-t. Ezzel biztossá vált, hogy az első afrikai vb-n a házigazda kontinenst kizárólag Ghána képviseli a nyolcaddöntőben.

A szakkommentátor: AHA, a mérkőzés végén, kicsit unott fejjel:

AHA - Nahát!Micsoda meglepetés!

90+6. perc: Danny és J. César csúszott össze az ötösön. A szöglet nem volt veszélyes.

90+2. perc: Ramires lőtt 18-ról. A megpattanó labdát Eduardo védte bravúrral.

90+1. perc: Alves lőtt mellé.

85. perc: Fabiano is lement Grafite állt be.

84. perc: Meireles helyére Veloso állt be.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

82. perc: brazil csere. Ramires jött be, Baptista ment le. Elefántcsontpart 3-0-ra vezet >>

77. perc: Simeo adta be bal oldalról, C. Ronaldo érkezett, de mellé rúgta.

A szakkommentátor: AHA, arról, hogy egyre unalmasabb a meccs, s ez így nem munka:

AHA - Az a cég ahol a targoncás dolgozik nem rég sok-sok embert leépített.A maradék emberek végzik a sok munkát.
Mert azért akad munka bőven.Túlhajtottak,a pénz a nullával egyenlő.Stressz alatt hamar hibázhat bárki.
Mindegyiket sajnálom.

72. perc: D. Alves unta meg a tili-toli és lőtt kapu mellé.

67. perc: Lúcio tartotta fel Ronaldót. Kínlódik a hátvéd a portugál csatárral.

64. perc: Pedro Mendes jött be Pepe helyére.

60. perc: Ronaldo indult meg a félpályától. Befűzte az egész brazil védelmet. Lúció még épp becsúszott, ezzel gólhelyzetbe hozta Meirelest, aki elhibázta, Júlio César védett.

Ronaldo jól játszott. Fotó: MTI

55. perc: portugál csere: Duda le, Simao Sabrosa be.

A szakkommentátor: AHA, arról, hogy  mit tenne a milliós focistafizetésekkel, mert eddig unalmasan csordogált a meccs:

AHA
- Én tripla adót vetnék ki erre az összes szemétre.Egyik sem alkalmas emberi fogyasztásra.
Nyesedékekből,szalonnából,különböző vegyi anyagokból összetákolt moslék.
Végre egy értelmes adó lenne.
:D

52. perc: Ronaldo végzett el szabadrúgást kb. 35 méterről. Pepén megpattant a labda a 16-oson belül, majd fölé szállt.

50. perc: ismét Ronaldo húzott el a jobb sazélen, most becsapta Lúciót, de a beadásra csak brazil védő érkezett.

48. perc: Ronaldo ugrott ki a bal oldalon. Az ötösig vihette a labdát, a beadásra Lúcio érkezett becsúszva.

46. perc: a pirosban játszó porugálok kezdték a második félidőt.

A szünetben gyakoroljon szabadrúgást a Jabulanival >>

Egy kis félidei statisztika (Forrás: nso.hu)
Legtöbbet futó játékos (m): Danny 5923, ill. G. Silva 5468
Passzok: 127/188 (68 %), ill. 300/358 (84 %)

A szakkommentátor: AHA, a szünetben arról, hogy C. Ronaldo nagyon önző, nem passzol, csak lő:

AHA
- Gondolom amikor a hitelt meg a gyerekeket vállalta nem ilyenek voltak az életkörülményei.
Sajnos Magyarországon nem lehet előre tervezni.

A brazilok tartják a labdát, a portugálok kontráznak. Az első félidőben 7 sárgát osztott ki a bíró. Kevés a helyzet, a meccs nem az igazi.

45. perc: Ronaldo lőtt távolról gyengén. Szünet.

44. perc: Coentrao is sárgát kapott egy rossz belépő után.

44. perc: Melót lecserélte Dunga. A sárga lapos brazil helyére Josué állt be.

A szakkommentátor: AHA, arról, hogy megint rengeteg a sárga lap:

AHA -Alakul ez szoci-fanok!
Miért nem tobzódtok ezeknél a jó híreknél is?
Sosincs mondani valótok ha egy szocialistákhoz közel álló személy fél lábbal a börtönbe kerül.
Vagy ez már nem újdonság?Hozzátartozik a mindennapokhoz?
:DDDDD
Hajrá elvtársak! Húzzatok bele!

43. perc: Melo lépett be Pepének, sárga lap villant.

40. perc: Costa kapott sárgát.

39. perc: Maicon adott be jobbról. Luis Fabiano a földre fejelte a labdát, amely centikkel pattant mellé.

35. perc: Nilmar lőtt ballal 20-ról. 10-el fölé.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

31. perc: Tiago esett el egy portugál kontra végé a 16-oson belül. Sárgát kapott színészi teljesítményéért.

30. perc: Nilmar kapott nagyszerű keresztlabdát, 3 méterről  Eduardo kezébe lőtte a labdát.

29. perc: újabb pocsék brazil szögletet könyvelhettünk el.

25. perc: Juan kapott sárga lapot, mert kézzel akadályozta meg a portugál kontrát. Duda pirosat reklamált, sárgát kaoptt, mert kinyitotta a száját. A szabadrúgást Ronaldo az égbe küldte.

24. perc: újabb rossz brazil szöglet.

A szakkommentátor: AHA, arról, hogy Elefántcsontpart már kett gólt vágott, miközben a brazilok sehol sincsenek:

AHA - Elvtársak!Hol sunnyogtok?
:D

Elefántcsontpart 2-0-ra vezet Észak-Korea ellen. >>

18. perc: Meireles adott be ballról. Tiago 18-ról kapásból lőtt. Mellé ment.

Elefántcsontpart 1-0-ra vezet Észak-Korea ellen. >>

16. perc: Luís Fabiano kapott sárga lapot.

15. perc: Coentrao húzott el a bal oldalon. Beadását Eduardo öklözte ki.

11. perc: a mérkőzés riportere, Somos Ákos: "Maiconnal jön vissza Coentrao, hogy lekontreózza." Aki érti az M1 kommentátorának szóviccét, az jelentekzzen a szerkesztőségben.

6. perc: Dani Alves lőtt kapura.

A szakkommentátor: AHA, arról,. hogy a brazil-porugál meccset szakvéleményével láthatja el:

AHA
- Mintha nem történne az országban semmi különös.
Csuda jó országban élünk azt hiszem.Nincsenek napi friss hírek.Még jó,hogy nem csak a Kisalföldből lehet tájékozódni az országban történő dolgokról.

5. perc: Bastos rúgta fel a meginduló portugált.

3. perc: a második brazil szöglet is gyatrára sikerült.

1. perc: a világranglista vezető sárga mezes Brazília kezdte a mérkőzést.

A szakkommentátor: AHA

Korábbi mérkőzésünk szakkomentátorával, Mankapumpával, nagyon elégedett volt szerkesztőségünk, ahogy az Anglia-Algéria mérkőzésen pancser és janika is remekül teljesített, majd Jandex is bizonyította, nem hiába ő az egyik gyöngyszem a kommentelők közül.

A kisalfold.hu ezért ismét egy nagytudású, bölcs és minden szempontból elfogulatlan kommentelőjét kérte fel, hogy hozzáértésével segítse a találkozó közvetítését. Itt van velünk sokak kedvence, a tuti megmondóember AHA.

(Kommentelőnk "szakvéleményét" az elmúlt napokban a cikkekhez írt  hozzászólásaikból válogattuk. a szerk.)

Korábban - A portugáloknak már egy döntetlen is elég lehet a legjobb 16 közé kerüléshez, de egy győzelemmel csoportelsőként zárnának. Ez nem lesz egyszerű. Az ok: Brazília az ellenfél.

A végső helyezéseknek komoly jelentősége lehet, ugyanis amennyiben a H csoportban szereplő Európa-bajnok spanyolok továbbjutnak, akkor az egyik gárda éppen a torna favoritjának tartott ibériaiakkal találkozik a nyolcaddöntőben. A számolgatással kapcsolatban azonban Lúcio, a brazilok védője egyáltalán nem foglalkozik, véleménye szerint nem válogatnak az ellenfelek között, ami nehéz is lenne, mert délután rendezik a saját mérkőzéseiket, míg a spanyolok csak este küzdenek meg a továbbjutásért.

"Nálunk a nemzeti tizenegyben szereplő futballistáknak kötelessége minden találkozón nyerni" - fogalmazott a Bajnokok Ligája-győztes olasz Internazionale légiósa. "A nép és az ország becsületéért játszunk, függetlenül attól, hogy éppen melyik csapat az aktuális ellenfelünk."
A dél-amerikaiaknál nem léphet pályára pénteken az Elefántcsontpart ellen kiállított Kaká, valamint a megsérült Elano.

A portugálok a két gárda legutóbbi, 2008-as barátságos találkozóján 6-2-es vereséget szenvedtek, amelyért most visszavághatnának, bár a középpályás Tiago szerint nem gondolnak a revánsra.

"Két évvel ezelőtt nagyon megvertek minket, most itt a lehetőség, hogy legyőzzük őket" - mondta az észak-koreaiak ellen duplázó futballista. "Ugyanakkor nem a visszavágás a lényeg, két nagyszerű együttes találkozik a vb-n, s mindkettő nyerni szeretne."

Carlos Queiroz szövetségi kapitány vélhetően nem változtat a Koreai NDK-t kiütő kezdő tizenegyen, bár a csípősérüléséből felépült Deco akár az első perctől hadra fogható.

A két gárda eddig 18 alkalommal csapott össze, ebből 12-szer a brazilok győztek, egyetlen világbajnokságon vívott összecsapásukat azonban a portugálok nyerték 3-1-re az 1966-os angliai torna csoportkörében.

Deco kihagyja a meccset

Deco, a portugál labdarúgó-válogatott irányítója csípősérülése miatt biztosan kihagyja a brazilok elleni mérkőzést.

Carlos Queiroz szövetségi kapitány csütörtökön bejelentette: a középpályás a cserepadra leül, de nem fog beállni a sokak által várt összecsapásra.

Vb 2010-online: Észak-Korea-Elefántcsontpart 0:3 (0:2)

20 perc után megvolt a 2:0. Aztán leállt a henger. Mindkét csapat hazautazik. Tovább olvasom