2019. 04. 18. csütörtök - Andrea, Ilma Még több cikk.

Vb 2010 - Honduras-Chile 0-1

A H csoport nyitómeccse jó játékkal kezdődik: inkább Chile támad, de a hondurasi kontrák is veszélyesek. Egy szép támadás végén szerzett vezetést chilei csapat.

Honduras-Chile 0-1
H csoport, 1. forduló
Nelspruit, Mbombela Stadion
v.: Eddy Maillet (Seychelles-szigeteki)

Honduras: Noel Valladares - Nunez, Osman Chavez, Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre - Espinoza, Wilson Palacios, Amado Guevara, Alvarez - Carlos Pavon, Mendoza
Chile: Claudio Bravo - Mauricio Isla, Gary Medel, Waldo Ponce, Arturo Vidal - Carlos Carmona, Rodrigo Millar, Matias Fernandez, Valdivia, Juan Beausejour - Alexis Sanchez

Gsz.: Beausejour

Jó mérkőzésen a jobban játszó Chile megérdemelten nyert Honduras ellen. Ameccs embere Beausejour, aki amellett hogy győztes gólt lőtt, mezőnyben is jól teljesített. A meccs vesztese a hondurasi Pavon, akinek egyetlen lövése sem lett veszélyes a csilei kapura, pedig próbálkozott rendesen.

Medve bá': - A csapatunknak volt elég sok ilyen meccse, hogy a sokkal jobb csapat ellen csak 1-0-ra kaptunk ki. Ilyen volt ez a meccs is, sajánlom a fehéreket, mert látszott rajtuk, hogy akarnak.
Eta néni: - Van minek örülni Torgyán doktor cseresznyéjének hazájában, hiszen 48 év után nyertek meccset világbajnokságban.

90+3. perc: Chile 1962-ben nyert meccset utoljára a vébén. Most újra győzelemnek örülhetnek.

90+2. perc: Kisszöglet Hondurasnak, elrontják. M. Gonzales a túloldalon fölé durrantja a labdát.

90. perc: Még három perc - most Chile támad. M. Gonzales lő kapura, pontosabban kapu mellé.

87. perc: Valdivia helyére Mark Gonzales.

86. perc: Alvarez a szélre cselezi magát, beadására Bravo fekszik rá.

84. perc: Hondurasi helyzet, kifejelik, aztán kivágják a labdát a pirosak.

Medve bá': - Most lesz izgalmas a meccs. A pirosak visszaállnak védekezni.

81. perc: Contreras jön Vidal helyére.

78. perc: Támadót hoz be a hondurasi kapitány: Nunez helyére Martinez jön.

75. perc: Valdivia lövését üti ki bravúrral Valladeres, a kipattanó Sanchez elé kerül, aki kézzel teszi a labdát a lesen álló Vidal elé, aki ilyen előzmények után hiába lő a kapuba...

72. perc: Sokadszor veszítik el a saját térfelükön a labdát a hondurasiak. A chileiek már az ellenfél tizenhatosán belül adogatnak, de a kapu nem forog veszélyben.

Beausejour gólja. Fotó: gettyimages

63. perc: Vidal visszafejeli a szabadrúgást szinte az alapvonalról, középről Ponce fejel, fejesét Valladeres kiüti, Sanchez elé kerül a labda, gyenge lövését a hondurasi kapus megfogja. Hatalamas ziccer volt.

Medve bá': - Igen jó a kapus. Én is ilyen voltam 30 éve. Szomszéd Kari elvitte a maradék szalontüdőt. Vigye csak, én inkább nézem a meccset.

61. perc: Chilei roham végén Sanchez lő, alig megy mellé  a labda.

59. perc: Pavón helyére érkezik Georgie Welcome. Csakazért se poénkodunk a nevével.

Medve bá': - Elfáradtak a fehér mezesek szerintem. Nem jók a passzaik, a pirosak most sokkal jobbak.

56. perc: A chilei Sanchez elesett a 16-oson belül, aztán véletlenül a combjára taposott Chavez - ápolás.

51. perc: Jara jön Millar helyére a chileieknél.

50. perc: Medel lövését blokkolják. Sokadszor.

47. perc: Elsőre gyanús volt Izaguirre szerelése a chilei tizenhatos vonalán, de végül a labdát előbb találta el, mint Guevara lábát.

46. perc: Chilei középkezdéssel kezdődik a második játékrész.

A labda alatt Millar lába, az övé alatt meg Alvarezé. Fotó: gettyimages

Medve bá': - Ezek a gyerekek végre akarnak, mennek előre, néha ugyan el-elrontják, de hát ilyen a futball. Lesz itt még gól szerintem, nem is egy.
Eta néni: - Az inkák és a maják kései utódainak harca izgalmas, eddig az inkák a jobbak.

45+1. perc: Nunez szabadrúgása lefelé csapódik, de Bravó a kapu fölé tolja a labdát. A szöglet után véget ér az első félidő.

39. perc: Nunez helyzete marad ki.

35. perc: Vezet Chile! A szokásos passzolgatás után az előre húzódó Isla a tizstán kapott labdát a 16-os jobb vonala környékén, levitte a labdát a szélre, a középreadására Beausejour érkezett, róla ment a hálóba a labda. 0-1

33. perc: Palacios kap lapot. Ne kérdezzék, hogy miért, ezt sem én tudom, sem Somos kolléga nem tudja, de még a dél-afrikai tévéstáb sem. Talán a Seychelles-szigeteki játékvezető...

31. perc: Sanchez szépen tete el Figueroa mellett a labdát, de őmaga már tudott elmenni a hondurasi védő mellett. A találkozás mindkettejüknek fájt, de a bíró sípja néma maradt.

Nunez és Medel harca. Fotó: gettyimages

30. perc: Alább hagyott a chilei fölény, ezúttal felépített támadást is vezethetne Honduras, de azért védekezésben Chile is jó.

23. perc: Az első jó chilei szögletet Vidal fejelte fölé.

22. perc: Újabb kőkemény chilei szabálytalanság, ezúttal nincs lap.

Medve bá': - Most má' biztos, hogy jobb a meccs a szalontüdőnél.

21. perc: Szép szóló után Espinoza lőtt kapura, a labda megpattant egy lábon, jöhet az első hondurasi szöglet. A hosszú készülődés után Bravo szedte le a középre adott labdát. Félpályás kidobását követően némi cselezgetés után Valdivia lő 17-ről, lövése a blokkról megy szögletre, a chilei szöglet olyan, mint az eddigiek: használhatatlan.

19. perc: Agresszív belépője után M. Fernandez kap sárgát.

17. perc: Újabb chilei szöglet, ez sem veszélyesebb az előzőnél. Fél perc múlva már a másik kapu forog veszélyben, Pavon remekül vette át a labdát, miközben kereszte mozgott a kapu előtt, így tisztán lőhetett kapura, lövése mellé gurult.

12. perc:

Medve bá': - Ippencsak' befejeztem a szalontüdőt, má' kezdődik is a meccs. Nem akarom bántani az asszonyt, de egyelőre a meccs jobb, mint a szalontüdő vót'.

Ő is a dél-amerikai csapatnak szurkol. Fotó: gettyimages

8. perc: Vidal lőtt 27-ről, a kapu közepébe tartó lövést Valladeres kapus csak másodjára fogta.

6. perc: A hondurasi Pavon lőtt 22-ről, lövésének ereje egy védő lábának köszönhetően nem volt elég, s végül Bravo szedte le a magasba perdülő labdát.

Chilei drukker. Fotó: gettyimages

4. perc: A chilei támadások után végre egy hondurasi akció indulhatott volna, amely Carmona taktikai szabálytalansága miat meghiúsul. A chilei hatos jutalma sárga lap.

2. perc: A chilei M. Fernandez 26 méteres szabadrúga megrezgette a hálót, izag, felülről.

1. perc: Elkezdődött a meccs. Pirosban Chile, fehérben Honduras.

Eta néni: - Mielőtt elkezdődik a meccs, ismerkedjünk meg a két nép kultúrájával egy-egy népszerű zenéjükön keresztül.

Chile

Honduras.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a szakkommentátoraink ezúttal Eta néni és Medve bá'.

__________________
A dél-amerikai együttes 1962. június 16-én Jugoszláviát győzte le a vb házigazdájaként a harmadik helyért rendezett találkozón, s azóta négy tornán lejátszott 13 összecsapásából egyet sem tudott megnyerni.

Marcelo Bielsa szövetségi kapitány nem biztos, hogy számíthat a dél-amerikai selejtezősorozat gólkirályára, Humberto Suazóra, aki térdsérülése után lábadozik, de a gárdával együtt tud edzeni.

Hondurasnak szintén vannak csatárgondjai, a Románia elleni barátságos mérkőzésen ugyanis megsérült David Suazo, a válogatott egyik legeredményesebb támadója, akit távolmaradása esetén Walter Martinez pótolhat. A hondurasiak 1982 után másodszor vesznek részt világbajnokságon, s tavaly október óta nyolc mérkőzésből csak kettőt nyertek meg.

"Csapatunk jelenleg nincs csúcsformában, de mindent meg fogunk tenni, hogy a lehető legjobban rajtoljunk" - mondta Reinaldo Rueda szövetségi kapitány.

Vb 2010: komoly Buffon sérülése

Komoly a sérülése Gianluigi Buffonnak, a címvédő olasz labdarúgó-válogatott elsőszámú kapusának,… Tovább olvasom