2019. 04. 21. vasárnap - Konrád Még több cikk.

Vb 2010 - BOTRÁNY - Argentína-Mexikó 3-1

A német-angol hatalmas bírói baki után az esti meccsen lesgólt adott meg a bíró. A FIFA kezdhet gondolkodni, kell-e videóbíró, vagy ragaszkodik a tradíciókhoz, mint valami rossz konzervatív politikus.

Argentína–Mexikó 3-1 (2-0)
Johannesburg, Soccer City Stadium
V: Roberto Rosetti (olasz)

Argentína: Romero, Otamendi, Demichelis, Samuel, Heinze, Maxi, Mascherano, Di María, Higuaín, Messi, Tévez
Szövetségi kapitány: Diego Maradona

Mexikó: O. Pérez, Rodríguez F., Salcido, Márquez, Osorio, Juárez, Guardado, Torrado, Bautista, Hernández, G. dos Santos
Szövetségi kapitány: Javier Agüirre

Argentína lesz Németország ellenfele a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében, miután vasárnap 3-1-re legyőzte Mexikót.

A mérkőzés 26. percében Diego Maradona együttese óriási bírói hiba után szerzett vezetést Tévez révén, aki méteres lesen állva fejelt a hálóba.

Néhány perc múlva Higuaín talált a kapuba, majd a fordulás után Tévez lőtt hatalmas gólt. A mexikóiak becsületgólját Hernandez szerezte.

Argentína szombaton 16 órától lép pályára a negyeddöntőben a német együttes ellen.

Egy mexikói gólöröm - Fotó: MTI

A szakkommentátor: accelerator, a mérkőzés végén:

accelerator - Ezt nevezik parasztvakításnak!

90+2. perc: Messi lövése 16-ról. Pérez nagyot védett.

90. perc: három percet hosszabít az olasz bíró.

89. perc: Osorio adott be középre, Romero szedte fel.

88. perc: Osorio távoli bombája is mellé ment

87. perc: Rodríguezt lehozta Maradona, Pastore érkezett.

85. perc: Maxi Rodríguez maradt a földön, görcsöt kapott vagy már az időt húzza.

82. perc: A mexikóiak tobábbra is próbálkoznak, de kevés az átütőerő és kemény az ellenfél. Az argentinoknál csak Higuaín és Messi van elől.

79. perc: Di María ment le, Gutiérezz jött a helyére.

Hiába reklamáltak - Fotó: MTI

GÓL!
70. perc: szépített Mexikó. Torrado passza után az MU új üdvöskéje , Hernández remekül fordult le Demichelisről, majd 14 méterről óriási erővel lőtt a jobb felső sarokba 3-1

A szakkommentátor: accelerator továbbra is a hülye bírókon húzza fel magát:

accelerator - Nem az a paraszt, aki traktorral megy a diszkóba! Az aki nem veszi le az ekét!

69. perc: Tévez megtette, Tévez mehet, Verón állt a helyére.

63. perc: mexikói helyzet: Javi Hernández ugrott fel tisztán és fejelt közelről kapu fölé.

63. perc: Salcido lőtt, ez már kaput is talált, Romero ütötte szögletre.

62. perc: mexikói csere: Guardado helyén Franco a pályán.

Gólöröm - Fotó: MTI

61. perc: Lövöldöznek a mexikóiak, de nem sok eredménnyel: Guardado lőtt jó harmincról fölé.

55. perc: Rodríguez vette le gyakorlatilag a labdát Téveznek, aki elindulhatott vele a kapu felé, ám Juárez beért őt, és elpöckölte előle.

Mexikó tovább jutási esélye elszállt.

A szakkommentátor: accelerator, arról, hogy a gólöröm közben Tévez Maradona nyakába ugrott:

accelerator - Folytogatta?! Dehogy! Szeretgette!!! :D

GÓL!
52. perc: Tévez csele két védő között nem jött össze, de visszapattant hozzá a labda, igazított egyet rajta, majd 24 méterről elemi erővel a bal felső sarokba küldte a labdát. 3-0. Tévez Maradona nyakába ugrott.

48. perc: Demichelis adta el csúnyán a labdát, javított.

47. perc: Barrera harcolt ki szögletet, a kipattanó után Salcido lőtt 30-ról, a labda a jobb alsó mellett pattogott ki.

46. perc: Mexikó cserélt: a keveset mutató Bautista helyére Barrera állt be. Argentína kezdte a második félidőt.

Az első félidőben egy játékvezetői rossz ítélet után szerzett ezetést Argentína. A gól megfogta a mexikói csapatot, és kaptak még egyet. A félidő lefújása után a kispadoknál dulakodás alakult ki.

A szakkommentátor: accelerator, a szünetben Maradonáról

accelerator - Persze!Mert ő egy tisztességes üzletember! Azért a kínai maffia (ami nem létezik) szedhetne tőle védelmi pénzt... :D töröl

45+1. perc: Hernández marad le a bal oldali beadásról. A labda Romero kezében landolt.

44. perc: Márquez lőtt távolról, Romero magabiztosan fogta.

Itt is Tevez örül - Fotó: MTI

43. perc: Higuaín fejelt kicsivel mellé.

39. perc: veszélyes helyről lőhetett szabadrúgást Guardado, csúnyán főlé bombázott.

37. perc: Di María közeli lövését hárította nagy bravúrral Pérez, majd Tévez ismétlését blokkolták.

A szakkommentátor: accelerator, a második argentin gól után:

accelerator - cselgáncs! Mindenhol ez megy... csak figyelni kell...

36. perc: Tevez húzott el a jobb oldalon beadását kifejelték Messi elől.

GÓL!
33. perc: Osorio hibázott nagyot. Egyszerűen adott egy passzt Higuainnak, aki a kapust is kicselezve lőtt a kapuba. 2-0.

Úgy tűnik Mexikót megfogta az igazságtalan gól.

28. perc: Márquezé a találkozó első sárga lapja.

Tevez a lesgólnak is örül - Fotó: MTI

A szakkommentátor: accelerator, a bírói tévedésekről:

accelerator - Ez ám a safari park. Rájöttök kik az állatok?

GÓL!
25. perc: vezet Argentína. Lesgóllal. Messi ugratta ki Tevezt, a kapus védett. A kipattanót Messi újra Tevez elé tette, aki hatalmas lesen állt, és a kapuba fejelt. 1-0 - Bíró megadta.

BOTRÁNY! - Közben az óriáskivetítőn mindenki látta: egyértelmű les.

A helyszíni kivetítőn bemutatták az ismétlést, Rosetti azonban hajthatatlan volt. A mexikói játékosok természetesen letámadták az asszisztenst. Óriási blamázs ez.

25. perc: a görög-argentin meccshez hasonlóan itt is elmondható, Messit aprítját.

22. perc: mezőnyben játszottak a csapatok, helyzetig nem jutottak az elmúlt 8 percben. Egy kis állóháború.

A szakkommentátor: accelerator, arról, milyen egy igazi focista:

accelerator - ki mennyi cefrét tud meginni, és utána sörétessel az elé terelt vadat lenyomni... ettől férfi a férfi!!!

14. perc: Hernandes vitte keresztbe a 16-os vonala előtt. Nagyot lőtt, de a labda mellé ment.

12. perc: Messi próbálkozott egy lágy labdával 16-ról. Pérez lehúzta.

9. perc: előbb Salcido lőtt 27 méterről, Romero ugyan beleért a labdába, de az így is a felsőlécről vágódott ki. Egy percen belül újabb nagy mexikói helyzet: Guardado 16 méteres lökete centikkel a jobb alsó sarok mellett ment el.

8. perc: tapogatózó játék végén Messi próbálkozott lövéssel.

2. perc: azonnal Dos Santost keresték a labdával, de a kiugratás hosszú volt.

1. perc: Mexikó kezdte a latin-amerikai rangadót. A győztes játszhat a 8 között a németekkel

Kék-fehér csíkos felsőben az argentinok, zöldben Mexikó.

A játékoskijáróban a mérkőzés kezdete előtt nyolc perccel minden focistájának nyomott egy puszit Maradona, aki 1986-ban Mexikóban lett világbajnok.

A szakkommentátor: accelerator, arról, hogy Veron nincs az argentin kezdőben:

accelerator - HA van esze a családnak perli az audit, és jó sok pénzt gyűjt be!!! De azért egy biztos! A targonca sárga, nehéz, és fáj ha a szemedbe megy...

A szakkommentátor: accelerator

Azért esett accelerator kommentelőnkre a szakkommentátori választás, mert nagyra becsült, okos és rengeteg a ráérő ideje. Június 26-án például körülbelül fél óra alatt vágta tele cikkeinket "remek", nagy tudásról és hozzáértéstől árulkodó hozzászólásaival. Úgy gondoltuk, a focihoz is ért.

(Szakkommentátorunk beszólásait ezekhez cikkekhez írt hozzászólásaikból válogattuk. a szerk.)

Korábbi mérkőzésünk szakkomentátorával, Mankapumpával, nagyon elégedett volt szerkesztőségünk, ahogy az Anglia-Algéria mérkőzésen pancser és janika is remekül teljesített, majd Jandex is bizonyította, nem hiába ő az egyik gyöngyszem a kommentelők közül.

A bölcs és minden szempontból elfogulatlan, s egyben nagy kedvenc, AHA nevű hozzászólnk is jól érezte magát, miközben a brazil-portugál meccset szakértette.

Előzmények - A csoportkörben a Maradona vezette argentinok alaposan rácáfoltak a kétkedőkre, ám Mexikó válogatottja sokak szerint a vb első igazán komoly erőpróbája az Albiceleste számára. A szupersztár Lionel Messi ugyan még mindig nem csillog olyan fényesen, ahogy klubjában tud, de egyre inkább belelendül a játékba, csapata pedig három magabiztos győzelemmel, és ami még fontosabb, jó játékkal masírozott a legjobb tizenhat közé.

Ugyan az előzetes papírforma szerint a mexikói továbbjutás is kérdéses volt az A csoportból, ennek ellenére Javier Agüirre legénysége a házigazdák elleni harcos döntetlen után óriási meglepetésre könnyed, 2–0-s győzelmet aratott a négy évvel ezelőtti döntős franciák ellen, gyakorlatilag hazaküldve ezzel őket Dél-Afrikából. Ez pedig elég is volt Mexikónak a továbblépéshez, a többi meccs alakulása miatt Uruguay ellen egy egygólos vereség is belefért. Ezzel pedig létrejött a négy évvel ezelőtti nyolcaddöntő párosításának visszavágója: Argentína–Mexikó.

Ha a jelenlegi formát vesszük tehát alapul, még mindig az argentinok számítanak esélyesebbnek, ám a közép-amerikaiakat nem lehet egy pillanatig sem leírni. Diego Maradonának teljes csapata rendelkezésére áll, nincsenek eltiltottjai vagy sérültjei, ráadásul néhány alapemberét már pihentethette is a Görögország elleni, lényegében tétnélküli utolsó csoportmeccsen. Mexikói oldalon hasonló a helyzet, ráadásul a keretben számos olyan labdarúgó található, aki már a négy évvel ezelőtti meccsen is ott volt. Így A 2006-os gólszerző Rafael Márquez bosszúszomjas válogatottat vezethet ki a Soccer City gyepére, hogy 24 év óta először elérjék a negyeddöntőket, összetörve ezzel Messiék világbajnoki álmait. Ám argentin oldalon is szerepel hat, akkor győztes játékos, köztük Maxi Rodriguez, akinek zseniális, akrobatikus gólját a 2006-os torna legszebb találatának választották.

A fentiek alapján óriási párharcra van tehát kilátás, némi argentin fölénnyel. Ezt a statisztika is megerősíti: az elmúlt húsz évben 14 alkalommal találkozott a két válogatott, az Albiceleste ebből hétszer győzött, és öt döntetlen mellett mindössze két mexikói győzelmet könyvelhettek el a statisztikusok. Ennek azonban a ma esti összecsapáson nem sok jelentősége lesz, és mint tudjuk, egy világbajnokság egyenes kieséses szakaszában már bármi megtörténhet.

• 13. nyá 2010. június 28. 09:27
    „Na pont ez a legszórakoztatóbb a kommentelésben, hogy a "tornacipő"-szagolgató idióták minden apróságra harapnak, mint az idegbajos rendőrkutya.
    Szaladj, hozd vissza !”
  • 12. Csetneky 2010. június 28. 09:23
    „Iszonyú hitvány a játékvezetés színvonala. Az Urguay - Korea meccsen is csak az volt a bíró szerencséje, hogy az uruk így is nyertek. Ugyanis nem adott meg nekik egy tutit 11-est, valamint Suarezt 1000%-os ziccerben állította meg lesen, pedig nem volt az. Az eddigi 4 nyolcaddöntő játékvezetői közül egyedül Kassai nem követett el óriási hibát. Pedig magyar bajnokikon ő is tud alkotni, hajaj.
    Ezt a <moderálva> Blattert az őskori elveivel együtt pokolba le kell váltani és jöjjön a videobíró!”
  • 11. akinemfél 2010. június 28. 09:09
    „A magyar focihoz szokott szemeknek nem tetszik az igazi foci ? Botrányos.
    Nem volt les. Kérdezzetek meg egy argentin szurkolot,aki komoly színvonalú meccsekhez szokott.
    A magyar focihoz szokott szemnek túl gyors ez a játék,ugye ?
    Hajrá Szlovákia !”
  • 10. tornacipő 2010. június 28. 08:19
    „botrányos a játékvezetés, és a vb is színvonal alatt, lehet hogy elkezdődött a foci hanyatlása?

nyá - jogod van hülyének lenni, a vicc, hogy az is vagy :)
    egyébként ha te úton útfélen pocskondiázhatod a szerkesztőket, újságírókat, a kisalfold.hu-t stb. akkor talán ők is viccet csinálhatnak néha, remélem a következő szakkommentátor te leszel és a te ökörségeidből válogatnak”
  • 9. 290571 2010. június 28. 07:32
    „Nem tudom ki az az accelerator, de baromi ügyes is lehet, ha a szerkesztő szerint JÚLIUS!!! 26-án okos kommenteket írt, holott még csak június van!!”
  • 8. nyá 2010. június 28. 06:33
    „Tisztelt Szerkesztő Úr !
    Nekünk, kommentezőknek jogunk van hülyének lenni ! Mi ezt szórakozásból tesszük, önnek pedig ez a munkája. Ezért nem mi, hanem az ön okos fejecskéje üldögél a szerkesztőségben a saját tehetségének/pártkapcsolatainak/szülei kapcsolatainak/seggnyalásának eredményeképpen. Egyébként a "Nép hangját" tudni kellene a helyén kezelni, különben minek van a kommentezés lehetősége ? Hallották már a "Falugyűlést" a rádiókabaréban ? Na, van még kérdés ?”
  • 7. Reality 2010. június 27. 23:01
    „Igaza van SPS-nek! Ez kellene a nagyfejűeknek. Meddig alázzák még a nem " nagy nevű" válogatottakat. Le kellett volna vonulniuk a Mexikóiaknak a pályáról. Focizzanak egyedül az Argentinok! Sport ez így? Megvették a bírókat 100 százalék.
    Német-angollal kapcsolatban pedig csak annyit: Igaza volt Capellónak, 2:2-nél más lett volna a taktika és lehet, hogy más a végeredmény.
    Csak azt tudnám, hogy kinek jó ez így? Miért nem nézheti vissza a bíró a videót.Miért nem lehet döntő a videó felvétel? Például ma este a Mexikói meccs alatt. Kivetítőn látta, hogy lesből született a gól, mégis megadta.
    Amíg nézte, közben számolt? Hogyan is jár jobban? Szerintetek érdekli, ha több meccset nem fog vezetni ezen a VB-n?”
  • 6. pihent 2010. június 27. 22:45
    „Akinemfél! Azt már megszoktam tőled, hogy eléggé "egyéni" a látásmódod. Most már az is egyértelmű, hogy a látásoddal is súlyos problémák vannak. Arrabonemmel tökéletesen egyetértek, legfeljebb még téged is a FIFA vezetői mellé tennélek a véleményeddel együtt.
    Mexikót nagyon sajnálom, mert szívvel és jól játszottak.”
  • 5. mtgtoki 2010. június 27. 22:29
    „Az argentínoknak ez már a 3. gól volt amit a bíró megadott miközben elötte les vagy szabálytalanság volt.(Míg más csapatoknak nem adják meg a gólokat.USA és Anglia pl.)Kicsit unalmas már.A játékvezetők összekaphatnák magukat.”
  • 4. akinemfél 2010. június 27. 22:27
    „Nem volt les. Gyenge a magyar szakértok szakértelme.”
  • 3. qeu 2010. június 27. 21:39
    „Botrányos játékvezetés van a VB-én.
    A magyar bíró pedig az elitbe tartozik, nagyon jól vezetett eddig.”
  • 2. SPS 2010. június 27. 21:32
    „A vb legnagyobb botránya lenne, ha a mexikóiak a második félidőree nem jönnének ki...
    MEGÉRDEMELNÉK, mert eez vuvuzelászól, mindenestől szar, csak nem foci...”
  • 1. arrabonem 2010. június 27. 21:12
    „A fifa kedves vezetőit összezárnám kicsit az angol és a mexikói válogatott legfanatikusabb törzsszurkolóival. Az életben maradtakkal (már ha lennének) készítenék egy dokumentumfilmet a videóbíró bevezetésének lehetőségeiről.”