Vb 2010-online: Szlovénia-Egyesült Államok 2:2 (2:0)

Szlovéniáé volt az első félidő, a második az Egyesült Államoké.

Johannesburg, Ellis Park Stadion
v: Koman Coulibaly (mali)

Szlovénia: Samir Handanovic - Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokic - Valter Birsa, Robert Koren, Aleksandar Radosavljevic, Andraz Kirm - Zlatko Dedic, Ljubijankic

Egyesült Államok: Tim Howard - Steve Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchi Onyewu, Carlos Bocanegra - Landon Donovan, Michale Bradley, Ricardo Clark, Clint Dempsey - Jozy Altidore, Edson Buddle

Coulibaly, a mali bíró megfosztotta Amerikát a győzelemtől. Az első félidőben a szlovén kontrák jól működtek, a másodikban besültek. Az első játékrészben az amerikaiak ötlettelenül, átütő erő nélkül fociztak, a másodikban tetszetős játékkal rukkoltak ki és ez eredményre is vezetett. Edu nem jön be Coulibalynak: csak ezért vesztettek.

VÉGE.

90. perc Komac jön Pecnic helyett, mert ráesett Dempsey és nagyon fáj neki a lába.

88. perc. A szlovének is focizni kezdtek. Radosavljevic kóstolgatja Howardot.

86. perc. Szlovén csere: Birsa helyén Dedic. Edu egy beadást követően gólt lő, de Colubaly szerint valami szabálytalanság történhetett középen, mert érvényteleníti. Marad a 2:2

Szlovénia-USA 2:2

83. perc. Gól! 2:2 Bradley (a főnök fia) egy beívelt labdát lő a tizenegyespontról a kapus fölöttt a hálóba.

80. perc Amerikai csere, jön Gomez, leszalad Onyewu.

CsubiLala. Akinek kevés volna a vuvuzela: akarom gomb!

75. perc Jokic besárgul, mert combon rúgta Donovant.

74. perc Pecnik bejön, Ljubijankic, a gólszerző leballag.

Az amerikaiak egyre veszélyesebbek, izgalmas mérkőzés kerekedett ebből. A második félidőre más amerikai csapat jött ki. Fel kell kötnie a langyi szlovéneknek a gatyájukat, mert nagyon felszívták magukat a jenkik.

72. perc. Nyújtott lábbal, hátulról Kirm felrúg egy kék mezest, sárgát kap. A pontrúgás erőtlen.

69. perc. Suler besárgul, lerántásért. Az amerikai pontrúgást Donovan a kapura lövi, Hanganovic hárít, a kipattanót Altidore küldi kapura, de mellbe lövi a szlovén hálóőrt.

53. perc Koren lőtt a kapu fölé, előtte Howard egy szlovén szabadrúgást hárított szögletre.

Szlovénia-USA 2:1

Donovan csodagólja
Donovan csodagólja (MTI)

48. perc. GÓL! 2:1 Donovan a jobb szélen elfutott, majd az ötösvonalról, az alapvonal és ötös találkozásától egy méterre élesen óriási erővel a kapus feje fölött a hálóba lötte a labdát.

II. félidő. Elkezdődött.

Amerikai cserék a szünetben: Edu és Feilhaber a pályán, Torres és Fidley a kispadon.

SZÜNET.

Szlovénia nem játszik látványos focit, sőt: lassúak, unalmasak. Szép átlövésgól és profi módon kivitelezett kiugratás-gól, ennyit nyújtottak, több helyzetük nem is volt. Amerika támad, de teljesen veszélytelenül és ereménytelenül. Egy nagyobb helyzetük volt, mikor Donovan előtt elcsorgott a labda. Nincs benn a játékukban, hogy megfordíthatják ezt a meccset.

Szlovénia-USA 2:0

Ljubjankic elfutott és belőtte a szlovének második gólját
Ljubjankic elfutott és belőtte a szlovének második gólját (MTI)

41. perc. 2:0 Ljubijankic a leshatárról indult, elszaladt és elpasszolt Tim Howard mellett.

36. perc. Amerika Donovan szabadrúgását küldi elrettentő erőként a szlovén kapu irányába, de a szlovének nem ijedősek.  Fidley is elfut néha, de a beadásait kirúgják a szlovének. Aztán miután Fidley-t arcon rúgják, sárgát kap.  Ő sem, más sem érti miért kapta.

35. perc. Altidort picit megrúgta Ceasar, ezért Ceasar sárgát kapott Coulibaly-tól.

33. perc. Itt vagyok, csak nincs miről írni. Szlovének rendre lesen maradnak,  amerikai támadások elhalnak középen. A vébé mélyrepülése ez a meccs.

25. perc. Első szlovén szöglet: annyit ér, mint az első amerikai: semmit.

Abszolút veszélytelen amerikai támadások, a szlovénok sem fociznak jobban. Birsa lövése gólt ért, egyébként néha Bradley és Donovan illetve a gólszerző jeleskedik az ellenfél kapuja előtt. Középpályán passzolgatnak többnyire a csapatok.

Szlovénia-Egyesült Államok 1:0 (Birsa, 13.)

Birsa gólöröme.
Birsa gólöröme. (MTI)

13. perc GÓL! Szlovénia vezet. Birsa a tizenhatos közepén, attól két méterre labdát kapott. Nem állítgatta felnézett és a kapuba bombázta a golyót. A bal felső sarokba csapódott a labda. Szép találat.

12. perc Passzív szlovén mezőnyfölény. Labdáznak a fiúk.

9. perc Bradley, a főnök fia futtatta Findely-t a bal szélen, abból szöglet lett, a szögletből meg semmi. Most először futballozik egymással szlovén és usa válogatott.

CsubiLala. A bíró akár magyar is lehetne. Koman Coulibaly. Ismét apapalack, ezúttal Soproni. A Sparban akciós.

1. perc Amerika elkezdte. Mindjárt le is fejelt Demsey, illetve lekönyökölt egy szlovént. Nincs sárga. Ljubijankic-nak fáj, de meggyógyul.

Mákostészta. The National Soccer Team of U.S.A. 1930 óta vesz rész a vb-n. 1930-ban elődöntősök voltak, 3:0-ra elverték Belgiumot és Papaguy-t. Eddigi történelmük során ennél jobban még senkit meg nem vertek, tehát góltotón a 4:0 az Egyesült Államoknak erős túlzás. A legnagyobb pofon, amibe beleszaladtak egy 7:1 volt, 1934-ben az olaszoktól. Átlagéletkoruk 27 éve, legidősabb játékosuk Hahnemann (37), legfiatalabb pedig Altidore (20). Ezt a sok okosságot pedig a hivatalos honlapjukról lehet megtudni. (fotó: MTI)

A szlovén együttes szövetségi kapitánya, Matjaz Kek elismerte, hogy az amerikaiak számítanak favoritnak, ám türelmes játékkal lehet esélyük. Se sérült, se eltiltott nincs a keretben.

"Szenzáció lenne, ha továbbjutnánk a csoportból, de képesnek érzem rá a csapatot. Ugyanakkor riválisunk számít esélyesnek - jegyezte meg az Algéria elleni 1-0-ás sikerrel rajtoló gárda szakvezetője. - A vasárnapi meccsünkön az első félórában rosszul játszottunk, ezen javítanunk kell."

Az amerikai játékosok szerint az angolok elleni pontszerzés csak akkor ér valamit, ha legyőzik a szlovénokat.

"Nagyon nehezek azok a meccsek, amikor az esélyesség terhe nyom. Ezzel együtt tudjuk, hogy meg kell szereznünk a három pontot" - fogalmazott a hátvéd Jay DeMerit.

Bob Bradley szövetségi kapitány sakkpartihoz hasonlította a találkozót: szerinte a szlovénok arra várnak majd, hogy együttese hibázzon, és kontrákból próbálnak veszélyeztetni.

• 1. lilla96 2010. június 18. 21:34
    „a délnyugati szomszédaink elherdálták az előnyüket ezért vesztettek el egy pontot.”

Vb 2010: Szerbia legyőzte Németországot!

Szerbia Jovanovics góljával legyőzte Németországot a D-csoportban. Klosét kiállították, Podolski… Tovább olvasom