2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Vb 2010-online: Paraguay-Spanyolország 0:1 (0:0)

A második kapufás találat bepattant. Villa rúgta. A németek ellenfele az elődöntőben a spanyolok lesznek.

Johannesburg, Ellis Park, bíró: Batres (gua),

Paraguay: Villar, Veron, Morel, Cardozo, Barreto, Santana, da Silva, Caceres, Riveros, Valdez, Acaraz,  edző: Martino

Spanyolország: Casillas, Piqué, Puyol, Iniesta, David Villa, Xavi, Torres, Capdevila, X.Alonso, Ramos, Sergio edző: del Bosque

Spanyol-német elődöntő lesz.

VÉGE. Nagyot focizott Paraguay, önmagukhoz képest gyengék voltak a spanyolok, de az 1:0-hoz ez is elég volt.

92. perc Santana brutális erővel fejberúgta Sergio Ramos-t. A szeme alatt óriási monokli, ápolják a saját tizenhatosukon belül. Az idő megy. Szegény Sergio nagyot kapott. Csűdből, erőből.

91. perc Villa nyolc méterről találja el Villart. Három spanyol volt két paraguayi ellen.

89. perc Lucas tíz, Santa Cruz öt méterről belebombázza Casillasba. Talán az utolsó sanszuk volt.

88. perc Santana besárgul. Nem tudom miért, a cseréket könyveltem.

84. perc Cserék mindkét oldalon: Lucas jön Caceres helyett, Marchena pedig Puyol helyén. Puyol az öltözőbe ballagott. Megsérült?

Paraguay-Spanyolország 0:1 (0:0)

83. perc GÓL! Iniesta a tizenhatosról kapura rúgja. A jobb kapufáról David Villa elé vágódik, aki ismét kilövi ugyanat a kapufát, de az ő lövése végül a hálóban landol.  0:1

75. perc Spanyol csere: Xabi Alonso lemegy, helyette Pedro a pályán.

Capdevilla és Barreto: nagyot harcoltak egymással. (fotó:MTI)

Spanyol mezőnyfölény, sorozatos bombák és rövidpasszok az ellenfél tizenhatosán belül, de a paraguayi kontrák is veszélyesek. Egész jó kis focifieszta kerekedett ebből a meccsből.

72. perc Paraguay cserél. Valdez helyett Santa Cruz a pályán.

71. perc Morel sárgát kap, mert felrúgta Bosquets-et. Xavi 40-ről küldi kapura, de Villar résen van.

64. perc Csere Paraguay-nál: Vera jön Barreto helyett.

KÉT PERCEN BELÜL MINDKÉT CSAPAT KIHAGYOTT EGY TIZENEGYEST!

Villar hárított. Aztán szabáytalankodot, de azt már nem fújta vissza az ugandai bíró
Villar hárított. Aztán szabáytalankodott, de azt már nem fújta vissza az ugandai bíró

59. perc NEM GÓL! Alcaraz sárgát kap, 11-est Villa fellökéséért a spanyolok. Ha akarom 11-es, ha akarom nem. Xavi Alonso lövi. Benn van. A  guatemalai vissazrendeli, mert belépett szerinte egy spanyol. Újrarúgja. Megfogja a kapus! A kipattanó labdára rárepülő Villa-t ismét a lábát elkapva buktatja a kapus, de ezt nem fújja be a bíró. Sergio és Bosquets is belesárgul a nagy reklamálásba.

Casillas így fogta Cardozo tizenegyesét

58. perc NEM GÓL. CArdozo!  Piqué sárgát, Paraguay 11-est kap. Ezt értékesítette avolna sértett. De Casillas megfogta!

57. perc Spanyol csere. Torres lejön Fabregas be. Torres gyengén muzsikált.

54. perc Alonso szabadrúgása: siralmas. Az előtte 10 métre álló egyetlen védőbe rúgja.

49. perc  Előbb Sergio, majd Villa szökik meg a labdával, de a kapu előtt, ahogy az első játékrészben, úgy most is elhalnak az akciók.

II. FÉLIDŐ. Csere nincs.

Mákostészta. Félidei statisztika a fifa.com jóvoltából: labdabirtoklásban 59-41 a spanyoloknak, ami elképesztő mezőnyfölény, csak eredménytelen. A paraguayiak 58 a spanyolok 78 százalékos pontossággal passzolnak, viszont az amerikaiak többet futnak: 54 kilométer a csapatteljesítményük, míg a spanyoloké 51 kilométer. Barreto, Cardozo és Valdez is gyorsabb, mint Ramos, David Villa vagy Torres. A négy spanyol kapuralövésből egyetlen egy sem találta el a kaput, hiába rúgtak tehát három szögletet, szembe a paraguayi zéróval. A dél-amerikaiaik négy lövéséből viszont 1 kapura, sőt kapuba is ment. Ez az a GÓL!, amit elvett a bíró tőlük.

FÉLIDŐ. A spanyolok gyengén játszanak, a paraguay-i védők rendre zavart okoznak Casillas kapuja előtt. A dél-amerikaiak nem azt játsszák, mint korábbi mérkzéseiken, veszélyes támadásokat vezetnek, míg a spanyolok hiába uralják rövid passzaikkal gyakrabban a paraguay-i kapu előterét, akcóik teljesen impotensek.

40. perc GÓL! Valdez gólt rúgott, de előtte kezezett, egy másik paraguayi meg lesen volt, ezért az asszisztens lengetett. Ez az a két ok, ami miatt érvénytelenítette Batres bíró. Az ismétlésből kiderült: a gólt rúgó játékos nem volt lesen, ráadásul nem is kezezett. TEHÁT: érvényes góltól fosztotta meg Paraguay-t Batres.

A mérkőzés eddig elég uncsi. Van idő fotózkodni. (fotó: MTI)

35. perc A legnagyobb helyzet eddig. A balról beívelt labdáról pár centivel maradt le Santana. Paraguay erőteljes támadásokat vezet.

33. perc Ininestát a tizenhatos jobb sarkán bántják. Szabadrúgás 22-ről. Capdevilla lövi, megpattan a sorfalon és megszelidülve veszi fel Villar.

29. perc Előbb Xavi kerül óriási helyzetbe, de elpattan előle a paraguayi kapu előterében a labda, majd Alcaraz-t rúgták fel a másik oldalon. Nincs gól.

28. perc Riveros szabadrúgást kap, veszélytelen a spanyol kapura.

23. perc Iniesta szabadrúgása száll mellé.

A félidő felénél egyáltalán nincs spanyol fölény. A paraguayiak meglepték az első tíz percben offenzív játékukkal az ibériaiakat, viszont 15. perctől inkább ügyes kontrákkal jönnek vissza a meccsbe. A spanyol támadások látványosak, viszont elhalnak a kapu előterében, a tizenatoson kívül.

Ki kerül lencsevégre? Torres és Villa a két esélyes. (fotó:MTI)

20. perc Alcaraz másodszor okoz riadalmat a spanyol kapu előtt.

16. perc Santanánának vérzik a orra. Bezavarták az öltőzőbe, törölje meg.

11. perc Egyik oldalon Piqué, másikon Morel puskáz el egy szabadrúgást.

10. perc Riveros fejel 12 méterről, de elrepül a labda.

6. perc Xavi eteti 22-re a kaputól a paraguayiakat, de aztán elbaltázza: passzol, lövés helyett. Alonso tűzte rá, szöglet, ám Ramos a labda mellé fejelt.

Az Új Zéland elleni továbbjutást így ünnepeték a paraguayi fővárosban. Vajon lesz-e okuk most is az ünnepre? (fotó: MTI)
Az Új Zéland elleni továbbjutást így ünnepelték a paraguayi fővárosban. Vajon lesz-e okuk most is a fiesztára? (fotó: MTI)

2. perc Santana kapura küldött egy labdát, Casillas fogta.

CsubiLala. Paraguay máris elérte focitörténelme legnagyobb sikerét. Nem is kell itt alkalmatlankodniuk tovább. Az is szégyen, hogy ezzel a focival idáig jutottak....

Első hallásra meglepő lehet, de az Európa-bajnok spanyol labdarúgó-válogatottnak az a feladata, hogy az ország történetében először a negyeddöntőből verekedje be magát a legjobb négy közé világbajnokságon, ugyanis ez korábban még sohasem sikerült. Vicente del Bosque egyre jobb formába lendülő csapatának ehhez tulajdonképpen bravúrt sem kell bemutatnia, csak az esélyeknek megfelelően le kell győznie Paraguay együttesét szombat este Johannesburgban.

"Tudjuk, hogy jó formában vagyunk - mondta sajtótájékoztatóján a szakvezető. - Több mint 30 napja vagyunk együtt, s minden játékos azt szeretné, hogy most történelmet írjunk."

A szakvezető dicsérte a dél-amerikai riválist, s nem volt hajlandó kijelenteni még csak azt sem, hogy tanítványai esélyesebbek lennének, igaz, azt megjegyezte, előny a számukra, hogy a csoportkörben a mostani riválishoz nagyon hasonló stílusban játszó Chilével találkoztak. "Paraguay a többi dél-amerikai csapathoz hasonlóan nagyon karakteres együttes, olyan játékosokkal, akik nagy nyomást tudnak kifejteni, és valamennyien pontosan tisztában vannak a feladatukkal a pályán" - jellemezte az ellenfelét a tréner.

A spanyoloknak ez lesz az ötödik vb-negyeddöntőjük, 1934-ben és 1994-ben az olaszok, 1986-ban a belgák, 2002-ben pedig a dél-koreaiak állították meg őket.

Történetük egyetlen elődöntőjét 1950-ben vívták, ám a mindössze 13 csapatot felvonultató tornán a csoportkörből jutottak egyből a négy közé az együttesek.

A már a nyolc közé kerüléssel az ország történetének legjobb eredményét elérő paraguayiak legnagyobb erőssége a kiváló védekezés. Hálójuk a legutóbbi három meccsen érintetlen maradt, így a japánok elleni, büntetőpárbajban megnyert nyolcaddöntőt is kapott gól nélkül zárták. Nyilatkozataik alapján pedig egyértelmű, hogy most is a stabilitásra fognak törekedni. "Jó mérkőzés lesz, két ellentétes stílusú csapat csatája, mert ők támadni fognak, mi pedig arra törekszünk majd, hogy megállítsuk őket, s az adódó lehetőségeinket kihasználjuk" - nyilatkozta Justo Villar kapus.

• 2. Imcsi 2010. július 04. 09:35
    „Furcsa volt a játékvezetés: a spanyol 11-est újrarúgatta belépés miatt, de előtte a paraguay-it ugyanez ok miatt nem! És még a meg nem adott gól!
    Emiatt sajnos már nem lesz Uruguay-Paraguay döntő!”
  • 1. Farkasfalka 2010. július 04. 04:32
    „Megeszünk benneteket gyenge Spanyolok!!!! Auf Wiedersehen:)))”

Kiütéses győzelem: Németország-Argentína 4-0

A görcsösen játszó argentinok nem találtak fogást a németeken, akik az utolsó 20 percben végleg… Tovább olvasom