Vb 2010-online: Brazília-Észak-Korea 2:1 (0:0)

A vébé legszebb gólja Maicontól és legnagyobb meglepetése Észak-Koreától.

Johannesburg, Ellis Park
Vezeti: Kassai Viktor

Brazília: Júlio César – Maicon, Juan, Lúcio, Bastos – Gilberto Silva, Felipe Melo – Elano, Kaká, Robinho – Luís Fabiano

Észak-Korea: Ri Mjong Guk – Ri Dzsun Il, Ri Kvang Csong, Pak Csol Dzsin, Pak Nam Csol, Nam Szong Csol – Mun In Guk, An Jung Hak, Pak Nam Csol – Ji Ju Jam , Dzsong Te Sze

A brazilok megszenvedtek Észak-Koreával. Hozták a kötelezőt, de a koreaiak fegyelmezetten harcoltak és ambíciózus támadásokat vezettek, különösen a második félidőben a brazilok ellen.

Maicon, Elano és Juan. Ők tényleg megdolgoztak a brazil sikerért. (MTI)

VÉGE!

Brazília- Koreai NDK 2:1

89.perc  Ji Ju Jam gólt lő! A koreai balról kivárt és úgy bombázott az ötösről kirepülő és elfekvő Julio Cesár fölött a hálóba.

Mákostészta.
Akinek bejött a Népi Korea, itt rendelhet magának pólót.  Szíves figyelmetekbe ajánlom a CD és DVD kínálatot is, különös tekintettel a bestseller listára, amelyet a koreai hadsereg népi kórusának 28. aranyalbuma vezet.

88.perc Ramires bejött, besárgult.

86.perc Dzsong Te Sze csaknem talált egy gólt, de lekapcsolták. A szögletet Julio César kiöklözi. Folytatódnak a brazil rohamok.

85. perc Brazíl csere, Felipe Melo helyett Ramires a pályán.

83. perc Lőnek, lőnek a brazilok, Robinho, Lucio, gól nincs.

80. perc Koreai csere, Kim Kun Il a pályán, Mun In Guk jött le.

Mákostészta. Nem kis kutatómunka után összegyűjtöttem Észak-Korea összes honlapját. Ajánlható még a Korea barátai oldal is, érdemes ránézni, nem hosszú. A kedvencem a koreai Malév oldala az egy szem Észak-koreai honlapon, ahol mind az öt gépről találunk fotót, valamint kiderül, hogy a nukleáris anyagokon kívül tilos Phenjanba vinni, minden olyan kiadványt, amit külföldön adtak ki. Észak-Koreában, tilos, a pornó, a GPS és a rádió.

78. perc Brazíl csere, Kaká helyén Nimar.

73. perc Brazíl csere. Dani Alves jön a gólszerző Elano helyére.

Brazília 2:0-ra vezet (Elano 72. perc)

72. perc. Robinho harminc méteres keresztlabdát adott balról a jobb szélen felfutó Elano-nak, aki a kaputól 10 méterre kapásból a hosszú sarkot választva lőtte be a brazílok második gólját. 2:0

68. perc Áll a meccs, A kis Dzsin megsérült, ápolják.

64. perc Elano adott csodás labdát Fabiano-nak, aki a 11-es ponton megtáncoltatta koreai őrzőjét, majd a kapu fölé bombázott. Szép jelenet volt.

61. perc Bastos, majd Juan ijesztgeti Kim Dzsong Il fiait. Azok nem félősek, ellent támadnak.

Brazília vezet 1:0-ra. (Maicon, 55.perc)

Atyaisten, Maicon mekkora gólt lőtt! Egy méterre az alapvonaltól a hátvéd jobbról élesen kapura lőtt. 7-8 méterről. A vébé legszebb gólja.

55. perc Egy felfutás uán koreai szöget, a kirúgott labda Fabiano-ig jut.

CsubiLala. A rendőrök mellett érdemes pár pillanatot szánni a két nemzet két nagyvárosának  közlekedési hálózatára, pl. a metróra is. A brazilok zavaróan hangosak, szertelenek.

A Népi Korea vezérüket, tanítómesterüket és hazájukat szerető gyermekei viszont kulturáltan várakoznak a phenjani 1-es metró szerelvényére.

53. perc Robinho jól látszik, ismét kapura lőtt.

51.perc. Kakát felrúgták a tizenhatostól két méterre, középen. Elrepül a pontrúgás a kapu mellett.

II.félidő. Nincs csere, brazil középkezdés.

Eredménytelen szögletek, céltalan cselek. Nyomás alatt a Népi kapu, de jól bírja. Persze a brazil kispad hosszabb, mint az észak-koreai szurkolótábor, előbb-utóbb ebből brazíl gól lesz, de ez már egyre kínosabb. Brazília nem bír Észak-Koreával. 9 brazíl, 6 koreai kapuralövés, 66%-os dél-amerikai labdabirtoklás. An Jung HAK (a képen, ő őrzi Kaká-t) 6 kilómétert futott. Szünet.

Kaká az első félidőt végigszenvedte. Mélyen formája alatt játszik a cselkirály.
Kaká az első félidőt végigszenvedte. Mélyen formája alatt játszik a cselkirály. (MTI)

35. perc folyamatosan a koreai kapu előtt a labda. A brazil kapuralövést egy ázsiai játékos fejeli szögletre. Kassai benézi, kirúgás.

31. perc. Koreai szöglet! Csong kapura lő, a labda elcsorog a brazil kapu előtt.

28. perc. Maicon lövését szögletre üti a kapus, Elano szöglete nulla, Maicon megvérezi Dzsong Te Sze térdét stoplival.

CsubiLala. Vessük össze a két kultúrkört. A brazilok jobban szeretik a focit, mint a rendőröket. Sőt, a rendőröket úgy tűnik nem is nagyon szeretik.

Igaz a brazil rendőrök nem olyan szépen alakiznak, mint az észak-koreai kollegina, akinek láthatóan a legnagyobb gondot az okozza, hogy nem jön jármű,  amit irányíthatna. Viszont nem is Észak-Koreától hasad az ózonpajzs.

26. perc Dzsong Te Sze sokadszor húzza meg a balszélt, beadása belül nem talál támadót.

Fegyelmezett koreai védekezés után hosszan előrenyújtott labdákkal indulnak a brazilok ellen az ázsiaiak. Nem megszeppent csapat benyomását keltik és szimpatikus focit mutattak eddig. Még saját térfélről is rúgnak kapura a Júlio Césarnak.A brazilok labdáznak: biztosan uralják a meccset, egyelőre gól nélkül.

20. perc. A védő lába mellett Robinho küldi a koreai ötös sarkáról a hálóőrnek a labdát. Ri Mjong Guk felszedi.

13. perc Fabiano és Elano labdázott a tizenhatoson, végül Ri Mjong Guk,a kapus kapott tőlük könnyű labdát. Nincs gól. A brazilok a jobb szélen fociznak.

Mákostészta. Akit érdekel az ilyesmi, a koreai himnusz szövege itt van. Aki ismét szeretné, itt hallgathatja meg. (Különösen felhívnám a figyelmet a hivatkozott oldalon a hozzászólások kulturáltságára, kiegyesúlyozottságára.)

7.perc. Elano kapura lő, nem talál. Aztán Robinho is hasonlóképpen jár.

I. félidő. 1. perc. Észak-Korea vörösben, brazilok sárgában. Korea kezdett.

CsubiLala. A meccset már lejátszották, mindenki nézheti a Barátok Közt-öt. Itt az összefoglaló: győzött a Népi Korea (Kim Jong Il útmutatása alapján) 3:2-re.

0. perc. Elpesszent a dobozos, jó szurkolást sporttársak! Soproni,1895. Nálam veri a Staroprament. A világost.

A találkozót Kassai Viktor vezeti a johannesburgi Ellis Parkban, asszisztense Erős Gábor és Vámos Tibor lesz. Legutóbb 1998-ban, Vágner László személyében tevékenykedett magyar játékvezető futball vb-n.

A brazil lányok már várják Kaka-t

Elano, a dél-amerikai együttes középpályása jelezte: keményen készülnek a KNDK ellen, noha szinte semmit sem tudnak róla. Az 1966-os vb-n - amikor szintén ismeretlen volt az ázsiai együttes - Észak-Korea legyőzte Olaszországot, és csak hatalmas csatában kapott ki Portugáliától. Robinho viszont már messzebbre tekint: "Készen áll a csapatunk! Nemcsak az első meccsre, hanem az egész tornára."

Hasonlóan magabiztosan nyilatkozott a brazilok legjobbja, Kaká: "Nekünk vannak a legjobb védőink az egész világon, emellett erős a középpályás és a csatársorunk, ahonnan bárki minden pillanatban el tud dönteni egy mérkőzést!"

A nemzetközi sajtó kizárásával készülő észak-koreaiak korábban úgy nyilatkoztak, hogy képesek meglepetést okozni. A Japánban légióskodó Dzong Te Sze például megjegyezte: nem zárná ki, hogy legyőzik Brazíliát. Hozzátette: technikailag nagyjából a dél-koreaiak és a japánok szintjén állnak, mentálisan és fizikálisan azonban bármelyik környező ország együttesét felülmúlják.

• 2. máris 2010. június 16. 07:37
    „KAKÁ! MONDHATNI, HOGY SZ--T ÉRT A JÁTÉKOD!!!”
  • 1. tornacipő 2010. június 16. 05:52
    „a kis koreai szépen befűzte a híres Luciót, szerintem még röhögött is rajta”

Döntetlen a halálcsoportban: Elefántcsontpart-Potugália 0-0

Elefántcsontpart-Potugália nem bírt egymással. A mérkőzés végeredménye 0-0. Csalódást okozó meccs,… Tovább olvasom