2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Tizenegyes a 93. percben: Hollandia-Szlovákia 2-1

A szlovákok feleslegesen vitatkoztak a bíróval, mire Sneijder berúgta a győztes gólt. Szlovákia jogos 11-est kapott az utolsó pillanatokban, s emelt fővel távozhat a vb-ről.

Van Basten: Becsülettel küzdött Szlovákia, iszom is egy Zlaty Bazantot a tiszteletem jeléül.

Zlaty Bazant: Egészségedre Marco, s egy kalappal a negyeddöntőben!

93. perc - Hollandia győzött, s várhatja a Brazília-Chile összecsapás győztesét.

Tulipános öröm: Robben és Kuyt. Fotó: MTI.

92. perc - Szlovákia jogosan kapott 11-est: Vittek megszerezte a szlovákok becsületgólját. Köztünk szólva ez járt is nekik. 2-1.

Megérdemelték: Vittek becsületgóljával búcsúzott Szlovákia a vb-től. Kép: MTI.

90. perc - Három perc hosszabbítás.

87. perc - A Kuyt-Élia páros megszerezhette volna a harmadik holland gólt is, de Kuyt kicsit hosszan tolta meg a labdát.

84. perc - Skrtel sárgát is a kap a felesleges szövegelésért. A második holland gól azonban az igazi büntetés.

83. perc - Eldőlt a meccs: ameddig a szlovákok vitatkoztak a bíróval, a hollandok gyorsan elvégezték a szabadot. Kuyt kicselezte a kapust, majd Sneijder a hálóba bombázott. 2-0.

81. perc - Az Oranje taktikusan húzza az időt, sok a szabálytalankodás.

Van Basten: Lassan mindent egylapra feltéve kell támadnia Szlovákiának.

Zlaty Bazant: Akármi is lesz a vége, a válogatottunk emelt fővel térhet haza Dél-Afrikából.

78. perc - Vittek megint átjárt a holland védők eszén, de most is pontatlanul célzott.

75. perc - Élia megint jó váltásnak bizonyul. Két percen belül, kétszer mozdult határozottan a szlovák kapu felé.

73. perc - Kuyt első villanása. A Liverpool sztárja célzott remekül, de Muca ismét kiütötte a kemény lövést.

70. perc - A gólszerző, Robben lemegy. Helyette Élia a pályán. Szlovákia is cserél: az olaszoknak beköszönő, Kopunek kapott megint lehetőséget.

Van Basten: Ha így folytatjuk, bajba kerülhetünk.

Zlaty Bazant: Ha sikerül egyenlíteni, biztos még többet isznak belőlem otthon.

66. perc - Ziccert ront Szlovákia! Egészen pontosan Vittek.

65. perc - A legszebb szlovák támadás: Kucka remekül alakított ki helyzetet. Lövésénél nagyot kellett védenie Stekelenburgnak.

63. perc - Sneijder volt önző: inkább lőtt, holott egy jó passzal többre ment volna a 16-os közelében.

Sneijder és egy szlovák `punk´, Hamsik harcol a labdáért. Kép: MTI.

59. perc - Van Persie szabadból csavarta a szlovák kapu felé. Muca hárított, de ütközött Kuyttel. Ő is a földön marad pár másodpercre.

54. perc - Van Persie csúnyán megrúgta Zabavníkok, akit hordágyon kellett levinni. A felvételeket nézve nehéz eldönteni, hogy véletlen vagy szándékos rúgást láttunk-e Van Persietől.

52. perc - Ismét Robben tört be a szlovák kapu elé: Muca második nagy védése fél percen belül

51. perc - Előbb Van Persie varázsolt kicsit a 16-oson belül, majd Robbenhez pattant a labda, akivel két védő sem bírt. Muca óriási bravúrja mentette meg a szlovákokat a második góltól.

46. perc - Elkezdődött a második játékrész.

A szünetben akad időnk arra, hogy leszögezzük: az MTV kitesz magáért a világbajnokság alatt. Legalábbis a kommentárok egészen jól teszik a dolgukat, s a kezdetekhez képest sokat fejlődtek az élő stúdiós beszélgetések is.

Van Basten: Még 45 perc, s a szlovákok sörözhetnek a nagy menetelésük örömére.

Zlaty Bazant: Különleges sörrel kedveskedem majd nekik: Zlaty Jabulanival.

45. perc - Nem szükség hosszabbításra. Szünet.

44. perc - Megint Van Persie helyzetben: az Arsenal játékosa simán előzte meg védőjét, s közelről nem találta el a szlovák kaput.

40. perc - Van Persie fordult le két szlovák védőről, s a holland csatár szokásához hűen rögtön nagy erővel lőtt. Muca kapus védett.

35. perc - A szél tönkre tette a partjelző zászlaját. Csak remélni tudjuk, hogy a bíróknak ez lesz ma a legnagyobb gondja.

Kuyt és Stoch csatája. Kép: MTI.

33. perc - Próbálkozik a szlovák csapat, de az embernek az az érzése, hogy az történik a pályán, amit az Oranje akar. Például egy kontrából növelni az előnyt.

"Azt hallottam, hogy eddig királyotok sem volt sok"

Van Basten: Nem játszik olyan szépen ez az Oranje, mint annak idején mi, de remélem, hogy eredményesebb lesz a világbajnokságon.

Zlaty Bazant: Nekünk nincs viszonyítási alapunk, nekünk ez minden idők legjobb szlovák válogatottja.

Van Basten: Azt hallottam, hogy eddig királyotok sem volt sok.

28. perc - Újabb holland sarokrúgás, de ez nem okozott különösebb gondot a szlovákoknak.

27. perc - Veszélyesen kanyarodó holland szögletet kellett Muca kapusnak öklöznie.

Egyelőre boldogok a holland drukkerek. Fotó: MTI.

23. perc - Megfogta a szlovák csapatot a bekapott gól, északi szomszédunk válogatottja nem igazán találja a helyét a pályán.

19. perc - Váratlanul villant Robben félelmetes bal lába: a legveszélyesebb holland támadó 25 méterről rúgott gól Szlovákiának a jobb szélről.

11. perc - Van Persie-Sneijder összjáték után a szlovák kapusnak kellett védenie.

9. perc - Vittek laposan szúrta rá: a holland kapus a helyén volt.

5. perc - Egyelőre a szlovák válogatott egyenrangú ellenfele az Oranjének: a várt holland rohamok egyelőre elmaradnak.

1. perc - Az szlovákok indították útjára a labdát.

Az egyesek szerint legsimábbnak ígérkező nyolcaddöntő szakkommentátorai egy zseniális labdarúgó, Marco van Basten és egy remek sör, Zlaty Bazant lesznek.

VB 2010
NYOLCADDÖNTŐ
HOLLANDIA–SZLOVÁKIA
Durban, Moses Mabhida Stadion, 16.00. Vezeti: Undiano (spanyol)
Hollandia: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst – Van Bommel, De Jong – Kuyt, Sneijder, Robben – Van Persie
Szlovákia: Muca – Pekarík, Skrtel, Durica, Zabavník – Kucka – Weiss, Stoch, Hamsík – Jendrisek, Vittek

Korábban

Az újabb szlovák bravúrra eléggé soványnak tetszik az esély, még ha Vladimir Weiss szövetségi kapitány az eltiltott Zdeno Strba kivételével minden játékosára, így a taljánok felett aratott 3-2-es diadalból két góllal oroszlánrészt vállaló Robert Vittekre is számíthat.

A hollandok ugyanis - szemben Itália csapatával - a vb egyik legkiegyensúlyozottabb gárdáját alkotják, amely mindhárom csoportmeccsének megnyerése után (2-1 Kamerun, 1-0 Japán és 2-0 Dánia ellen) a fogadóirodáknál a végső sikerre is esélyesek rangsorában felzárkózott közvetlenül a brazilok, a spanyolok és az argentinok mögé.

Szlovákia alakulata ugyanakkor az olaszok kiütése előtt mondhatni igen mérsékelt teljesítménnyel rukkolt elő, 1-1-re végezvén az új-zélandiakkal és sima, 2-0-ás vereséggel zárva a paraguayiakkal szemben.

Dirk Kuyt, a hollandok csatára kerek-perec ki is mondta, hogy ellenükben senki se számítson újabb szlovák csodára, nem lesz meglepetés, a papírforma fog érvényesülni hétfő délután a durbani Moses Mabhida Stadionban. Rögtön hozzáfűzte azonban, hogy ehhez viszont nekik ugyanolyan jól, vagy még jobban kell játszaniuk, mint a csoportmeccseken tették.

"Lépésről lépésre kell továbbfejleszteni játékunk hatékonyságát, s ha szervezetten focizunk a szlovákok ellen is, venni tudjuk az újabb akadályt is" - mondta.

"Csak a hollandoknak van, nekünk nincs mit veszítenünk ezen a mérkőzésen, ők a nagy esélyesei a találkozónknak. Mi csupán ugyanazt akarjuk tenni, amit az olaszok ellen..." - kezdett hozzá a "sajtkiénekléshez" a szlovákok egyik védője, Peter Pekarik, akinek megnyilatkozásából kitűnik: eszük ágában sincs könnyedén átengedni a továbbjutást a németalföldieknek. Erre utalt Weiss kapitány reakciója is, aki ekként fogalmazott.

"Most mi vagyunk a hősök, Szlovákiában hihetetlen eufória uralkodik az olaszok fölötti diadalunk nyomán. Mérhetetlenül boldogok vagyunk. És lehet, hogy a hollandokkal szemben még inkább támadó jellegű focival állunk majd elő..."