2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Sneijder bombagólja döntött: Hollandia-Japán 1-0

Szenvedtek a hollandok a meccset végig védekező japánok ellen. A találkzót Sneijder bombagólja döntötte el, amelynél kellett a kapus segítsége is.

Hollandia-Japán 1-0 (0-0)
E csoport, 2. forduló
Durban, Moses Mabhida Stadion
v: Hector Baldassi (argentin)

Hollandia: Stekelenburg – Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst – Van Bommel, De Jong – Kuyt, Sneijder (Afellay 82.p.), Van der Vaart (Elia 72.p.) – Van Persie (Huntelaar 88.p.)

Japán: Kavasima – Nagatomo, Nakazava, Túlio Tanaka, Komano – Abe, Endo – Okubo (Tamada 76.p.), Haszebe (Okazaki 76.p.), Macui (Nakamura 64.p.)– Honda

Gólszerző: Sneijder (52.p.)

90. perc: Okazaki majdnem egyenlít. Bemozog a védők mögé, és közelről estében kapu fölé lő. Vége a meccsnek.

88. perc: A harmadik holland csere. Huntelaar áll be, Van Persie megy le.  Afellay újabb ziccert ront.

85. perc: Holland kontra végén Afellay lő közelről a kapusba.

82. perc: Cserél Hollandia. Sneijdert Afellay váltja.

Dzsoki: Van Bommel a sebezhetetlen.  Hatodszor gázolja el Honda, és semmi baja.

76. perc: Kettős japán csere. Haszebe helyére Okazaki, Okubo helyére padig Tamada jön.

72. perc: Akárcsak a dánok ellen. Van der Vaartot Elia váltja.

Sneijder ünnpepli bombagólját.

65. perc: Okubo 18 méteres lövése kerülte el két méterrel a bal alsót.

64. perc: A mérkőzés első cseréjét a japánok hajtották végre, Macui helyére Nakamura állt be.

60. perc: Endo szabadrúgása után Abe csúsztatását fogta Stekelenburg.

56. perc: Okubo lövését védi a holland kapus.

52. perc: Nem bírta tovább a holland nyomást Japán. A második félidőben át sem lépett az ázsiai csapat az Oranje térfelére. Van Persie passzolta vissza lövésre a labdát, érkezett Sneijder, aki hatalmas gólt lőtt 18 méterről. Kavasiva beleütött a labdába, de így sem tudott hárítani. 1-0.

Nagy a harc. Japán jól védkezik.

49. perc: Van Bommel félpályát átívelő indítás tesz a védők közül kilépő Van Persie elé. A csatár rosszul találta el a labdát nagy helyzetben.

48. perc: Jól kezd Hollandia. Van Bronckhorst beadását Van Persie fejeli kapura.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

Legtöbbet futó játékos (m): Van der Wiel 5 244, ill. Abe 5 295
Passzok: 331/394 (84%), ill. 95/157 (61%)

Holland mezőnyfölény, kemény japán védekezés. Errpl szólt az első félidő. A narancsosok szenvednek, egyelőre nem találják a beton fal ellenszerét.

45. perc: Van der Vaart bal lábas bombáját védi a rövid oldalon Kavasima. Vége az első félidőnek.

Dzsesszika: Szőke japán? Ráadásul Honda is? Inkább az olasz stílus, és a Mazerati jön be.

38. perc: Matsui lő húszról, kapásból ballal. Stekelenburg véd.

36. perc: Van der Wiel kapta az első sárga lapot. A felívelt szabadrúgás után Tanaka próbálkozott egy fejessel. Gyengére sikerül.

30. perc: A hollandoknak rettentő idegsítő lehet az ellenfél stílusa. Foggal körömmel védekeznek, ölik a focit, és bíznak a kontrákban. Kuyték nem tudnak mit kezdeni ezzel a taktikával.

Dzsoki: Ez türelemjáték. A japánok csak védekeznek, a hollandok próbálják őket kipasszolni. Az amszerdami fílingből kiindulva az oranje nem egy ideges csapat. Csak nyugodtan, szépen, ahogy a Coffee Shopban szokás.

20. perc: Egy érdekes adat arról, hogy melyik csapat játszik mezőnyfölényben. Sneijderék 73%-ban birtokolják a labdát.

17. perc: A hollandok támadgatnak, a japán válogatott védekezik. Ennyi történt eddig. Kevés a ritmusváltás, a narancsosok ívelgetnek a szélekről. Ezekre a beadásokra jól helyezkednek a védők.

A legismertebb japán:Kamaszuka. Ez a védelem még Bud Spencernek és Terrence Hillnek is gondot okozott. A megoldás: Sok lövés.

12. perc: A japánok első lövése Okubo nevéhez fűződik. Stekelenburgnek nem kellett védeni, mellé ment.

10. perc: Van der Vaart emeli be a védők mögé a labdát. Kuyt a kapunak háttal állva szorongatott hlyzetben ollóz, de a japánok blokkolnak.

9. perc: Sneijder lő kapu fölé egy szabadrúgást jó 20 méterről a bal oldalról. Elég furán emelkedett a Jabulami.

5. perc: Rövid holland passzok. A japánok rohangálnak, egyelőre keresik a labdát. Helyzet még nem volt.

1. perc: Hollandia kezdte a mérkőzést.

A várakozásoknak megfelelően Arjen Robben – bár pénteken már teljes értékű edzésmunkát végzett – nem került be a holland labdarúgó-válogatott japánok elleni kezdőcsapatába.

Robben marad a kispadon, de Sneijder és Van Bommel a kezdőben lép pályára.

A Bayern München szélsője a héten külön edzett társaitól, s bár állapota folyamatosan javul, Bert van Marwijk szövetségi kapitány valószínűsíthetően nem kockáztatja meg beállítását. A szakember várhatóan a dánok ellen győztes kezdő tizenegyet jelöli ki ismét, Eljero Elia pedig az első összecsapáshoz hasonlóan a kispadról csatlakozhat a társakhoz a találkozó közben. A holland válogatott ismeri szombati ellenfelét, már csak azért is, mert tavaly, barátságos mérkőzésen 3-0-ás győzelmet aratott az ázsiaiak ellen, akik akkor 60 percen keresztül tartani tudták a gólnélküli döntetlent. Van Marwijk alakulata ezért tisztában van azzal, hogy nem lesz könnyű dolga az első fordulóban a kameruniakat 1-0-ra verő gárda ellen.

Okada Takesi, a japánok szövetségi kapitánya vélhetően nem az afrikaiakkal szemben alkalmazott rövidpasszos játékot erőlteti majd, s ezúttal inkább a biztos védekezésre helyezi a hangsúlyt. "Teljesen mindegy, hogy ki, mit gondol, nekem olyan futballistákat kell a pályára küldenem, akik megszerzik nekünk a három pontot" - mondta a szakvezető. A csoportelsőséget jelentős mértékben befolyásoló összecsapás külön tétje, hogy amelyik csapat első helyezettként jut tovább, az Durbanben vívja majd nyolcaddöntős találkozóját, amely a legmelegebbnek számít vb-nek otthont adó helyszínek közül.

• 1. lilla96 2010. június 19. 15:55
    „TUDTAM, HOGY A HOLLANDOK NYERNEK ÉS EZZEL SZERINTEM TOVÁBB MENTEK.
    HAJRÁ.ESPANA”

Vb 2010 - Ötlettelenül: Anglia-Algéria - 0-0

Ötlet nélkül támadtak az angolok, Algéria könnyedén állította meg a Lampard, Gerrard kettőst.… Tovább olvasom