2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Nagyot küzdöttek az ausztrálok: Ghána-Ausztrália 1-1

Kemény, harcos meccsen döntetlent játszott Ghána, és Ausztrália a D-csoportban. Az ausztrálok vezettek, Ghán a büntetőből egyenlített.
 Ghána-Ausztrália 1-1 (1-1)
Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion
v: Roberto Rosetti (olasz)

Ghána: Kingson – Paintsil, Jonathan Mensah, Addy, Sarpei – Annan, K. P. Boateng – Tagoe, K. Asamoah, A. Ayew – Asamoah Gyan. Szövetségi kapitány: Milovan Rajevac

Ausztrália: Schwarzer – Wilkshire, Neill, Moore, Carney – Culina, Valeri – Emerton, Holman, Bresciano – Kewell. Szövetségi kapitány: Pim Verbeek

Gólszerző: Holman (11.p.)

Kiállítva: Kewell (25.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

89. perc: Jonathan Mensah fejelt kapu mellé közelről. Három perc a hosszabbítás.

85. perC: Wilkshire helyére Rukavytsya érkezik.

77. perc: Asamoah helyére Muntari állt.

72. perc: Wilkshire kapott remek labdát a 16-oson belül, de 7 méterről Kingsonba lőtt. A kipattanót Kennedy csak visszaívelni tudta 12 méterről, de azt már le tudta húzni a kapus.

70. perc: Boateng ugratta ki remek ütemben Gyant, aki a 16-os vonaláról a kapu mellé lőtt.

68. perc: Holman helyére Kennedy állt.

66. perc: Bresciano helyére Chipperfield állt.

60. perc: Gyan 20 méteres lövését fogta Schwarzer.

56. perc: Tagoe helyére Owusu Abeyie állt.

50. perc: Gyan bombázott 18 méterről. Schwarzer csak kiütni tudta a labdát, végül azonban egy védő felszabadított.

47. perc: Asamoah lőtt 40 méterről. A labda nem sokkal kerülte el a kapu bal oldalát.

45. perc: Elkezdődött a második félidő.
Jól kezdett Ausztrália, és szerencsés góllal vezetett is. A kiállítás, és az egyenlítés után Ghána uralja a játékot, és nehezen képzelhető el, hogy kivédekezik az ausztrálok a meccset.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Boateng bolondítja a védőket, majd 14 méterről megcélozza a jobb alsót. Schwarzer nagyot véd.

Dzsoki: Szimpatikusabb az ausztrál csapat, bár nem hiszem, hogy kihúzzaák a végéig döntetlennel. Na majd a németek lenyomják ezeket a henteseket.

36. perc: Emberhátrányban csak a védekezésre marad ereje az ausztráloknak. Moore rúgja fel K. Asamoaht, aki a 24 méteres szabadrúgást a sorfalba vágja.

25. perc: Egyenlít Ghána. Ayew forgatta meg a teljes ausztrál védelmet, majd középre passzolt a jobb oldalról. Mensah lövését Kewell kézzel hárítja. Kiállítaás, és büntető. A tizenegyest Gyan vágja a hálóba. 1-1.

24. perc: Átvette az irányítást Ghána. Gyan futja le a védőket a jobb oldalon. Közelről nagy lövést ereszt meg. Ez is fölé megy.

Holman gólja.

20. perc: Ayew unta meg a többiek tehetetlenségét. Tizennyolcról ballal zúzta rá. Megpattant egy védőn a labda, így ment fölé.

17. perc: Pörgős, élvezetes meccs. Az ausztrálok játéka átgondoltabb. Az afrikaiak egyelőre csak aprítják az ellenfelet.

Kenguru a stadionban.

11. perc: Mekkora potyagól! Bresciano 25 méteres szabadrúgása kipattan a kapusról, éppen az érkező Holman elé, aki közelről a kapuba passzol. 0-1.

6. perc: A Prince mezfelirattal szereplő Kevin-Prince Boateng lő 20 méterről ballal. Gyenge próbálkozás. Nellé megy.

1. perc: Az ausztrál válogatott kezdte a mérkőzést.

A pénteki edzésen megsérülő John Mensah helyett Jonathan Mensah került be a ghánaiak kezdő tizenegyébe.

A ghánai védelem tengelyében még egy csere volt – Vorsah helyén Addy kezd –, sőt a várakozásokkal ellentétben Sulley Muntari újra kispadozni fog.

Az ausztrál védelem bal oldalán Chipperfield helyett Carney játszik, a középpályán helyet kapott Valeri és Holman, míg az egyetlen igazi csatár a sérüléséből felépülő Harry Kewell lesz.

"Az ausztrálok jó csapatot alkotnak, s biztos vagyok abban, hogy a végsőkig küzdenek majd. A Németország elleni összecsapáson nem látszott igazán, hogy mennyire jó teljesítményre képesek."  -nyilatkozta Ghána szövetségi kapitánya.

Richard Kingson, a ghánai kapus múlt vasárnap töltötte be 32. életévét, kedden pedig a védő John Pantsil lett 29 esztendős, így az afrikai gárda tagjai a hotelban köszöntötték az ünnepelteket, s egészen addig buliztak a szállodai alkalmazottakkal, amíg Rajevac úgy döntött, véget vet a fiesztának.

A szakember szerint tanítványainak jó esélye van arra, hogy Kamerun 1990-es, valamint Szenegál 2002-es vb-eredményeit túlszárnyalva, akár az elődöntőig meneteljenek. Ehhez azonban először a továbbjutást kell kiharcolni, s ha a csoport második helyéről jutnak a nyolcaddöntőbe, akkor ott a C jelű négyes (Anglia, Egyesült Államok, Szlovénia, Algéria) győztesével csapnak majd össze a negyeddöntőbe kerülésért. Az ausztrálok egyik legjobb játékosukat, a piros lapja miatt eltiltott Tim Cahillt kénytelenek nélkülözni, s térdsérülése miatt Vince Grella sem játszhat. Holland szakvezetőjük, Pim Verbeek Ghána ellen viszont számíthat a sérüléséből felépült Harry Kewellre, valamint a már szintén egészséges Mark Brescianora és Josh Kennedy-re. A két csapat eddig hatszor találkozott egymással, s Ghána mindössze egyszer tudta legyőzni Ausztráliát, amely 14 selejtezős mérkőzésén összesen négy gólt kapott, azaz annyit, amennyit a németektől az első körben vívott összecsapáson.

• 2. gabika86 2010. június 19. 17:38
    „hirtelen azt gondoltam a "gall" csapat van a képen...”
  • 1. lilla96 2010. június 19. 16:17