2019. 07. 17. szerda - Endre, Elek 14°C | 26°C Még több cikk.

Mindkét csapat búcsúzott a vb-től: Ausztrália-Szerbia 2-1

Szerbia és Ausztrália is kiesett. Az ausztrálok legyőzték a szerbeket, de a Németországtól vereséget szenvedő Ghána jobb gólkülönbséggel továbbjutott. A nyolcaddöntőben: Ghána-USA, és Anglia-Németország meccseket rendeznek.

AUSZTRÁLIA–SZERBIA 2-1 (0-0)
Nelspruit, Mbombela Stadion
V: Larrionda (uruguayi)

Ausztrália: Schwarzer – Wilkshire (Garcia 82.p.), Neill, Beauchamp, Carney – Culina, Valeri (Holman 66.p.)– Emerton, Cahill, Bresciano (Chipperfield 66.p.) – Kennedy

Szerbia: Sztojkovics – Ivanovics, Vidics, Lukovics, Obradovics – Kraszics (Tosics 62.p.), Sztankovics, Kuzmanovics, Ninkovics, Jovanovics – Zsigics (Pantelics 68.p.)

Gólszerző: Cahil (69.p.), Holman (74.p.) ill. Pantelics (85.p.)

92. perc: Pantelic lábában volt a szerbek továbbjutása, de 4 méterről fölé lő. Vége a meccsnek.

87. perc: Kennedy kap pontos indítást Cahiltől. Botladozva átveszi a labdát, majd közelről mellé lő.

85. perc: Scwarzer összehoz egy gólt a szerbeknek. Egy bal oldalról érkező beadást paskol Pantelics elé, aki 3 méterről a hálóba passzolja. 2-1.

82. perc: Wikshire jön le, Garcia áll be.

Dzsesszika: Ismerős valakinek a Pelinkovac? Na, ez a szerb csapat még annál a borzalmas piánál is sokkal rosszabb.

74. perc: Nagy góóóól! Holman vezeti fel a labdát, de senki sem zavarta, így 20 méterről laposan kilőtte a jobb alsót. 2-0.

Cahil gólját ünneplik.

69. perc: Vezet Ausztrália. Jobb oldali beadás után Chipperfield és Tim Cahill is jó ütemben érkezett a labdára, utóbbi pedig 10 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 1–0.

68. perc: Cserél Szerbia is. Zsigics helyére érkezik Pantelics.

66. perc: Kettős csere az ausztráloknál. Valeri és Bresciano megy le, Holman, és Chipperfield áll be.

64. perc: Nagyot véd Sztojkovics. Bresciano 16-ról bombázott.

62. perc: Cserél Szerba. Tosics jön Kraszics helyére.

A másik meccsen Özil bombagóljával vezet Németország Ghána ellen.

59. perc: Szórja a bíró a lapokat. Most Ninkovics a soros, egy talapalás után.

54. perc: Zsigics vette át jól alabdát a kapu közelében. Fordulásból küldte kapura, és nem sokkal kerülte el a kaput a lövés.

Dzsoki: Ezt szeretem. Kezd keményebb lenni a meccs. Koccannak a csontok. Egyik csapat sem a kedvencem, így belefér a pankráció is, csak legyen valami izgalom.

50. perc: Cahilnek van önbizalma. Kennedy lefejelt labdáját 35-ről zúzta rá kapásból. Méterekkel mellé ment.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Gól nincs, helyzetek vannak, de ez egyik csapatnak sem elég a továbbjutáshoz. Talán észbe kapnak a csapatok és elkezdenek a gólra hajtani, mert könnyen úgy járhatnak, mint Szlovénia.

45. perc: Gyors ausztrál támadás végén Kenned gyenge fejesét védi Sztojkovics. Vége a félidőnek.

A Ghána-Németország találkozón sem változott az eredmény. Továbbra sincs gól a csoport másik meccsén.

38. perc: Kraszics talál az ausztrál kapuba, de les miatt érvénytelen a gól.

34. perc: Zsigics fejese kerülte el kevéssel az ausztrál kaput.

Neill és Zsigics harca a labdáért.

32. perc: Bresciano balról kanyarít a kapu elé. Cahil ugrik a legmagasabbra, de méterekkel a kapu mellé fejel.

A Ghána-Németország meccsen sem esett még gól.

23. perc: Megint Schwarzer bravúrja kell az ausztráloknak. Most éppen Jovanovics közeli bombáját szedi ki a bal alsó elől.

Nils Holgersson a szerb válogatottban?

18. perc: Jovanovics ad be a bal oldalról. Középen Vidics már a fejesre készült, de az utolsó pillanatban ment előle Neill.

16. perc: Megint a védelem közepén sétálnak át a szerbek. Most Kuzmanovics lép ki, de mellé pörget.

Dzsoki: Ha egyszer film készül Nils Holgersson kalandjaiból, szerintem Kraszics legyen a főszereplő.

12. perc: Ninkovics pontos passzal indítja Kraszicsot, aki ziccerig megy, de a kifutó kapus jól zárja a szöget. Kraszics kapu fölé lő.

6. perc: Megint Kraszics indul meg szép cselekkel a jobb oldalon. Élesz szögből lőtt a rövidre. Schwarzer védett.

Vidics kemény védő. Vigyázz vele!

2. perc: Kraszics dobja fel magát a tizenhatoson belül. Büntetőt reklamál, de a bíró továbbot int.

1. perc: Szerbia kezdte a meccset.

Kihirdették az Ausztrália–Szerbia mérkőzés kezdőcsapatait. A Real Madrid által kiszemelt Alekszandar Kolarov ezúttal nem kapott helyet a kezdő tizenegyben, míg az ausztráloknál Mark Bresciano játszik Scott Chipperfield helyett.

Úgy alakult a D. csoport is, hogy az utolsó forduló előtt még mindegyik együttes továbbjuthat. Ráadásul mindegyik csapat saját maga dönthet a sorsáról. Igaz ez a szerbek és az ausztrálokra is, egy pici különbség mégis van.

Ugyanis a szerbek győzelmükkel biztosan ott vannak a nyolcaddöntőben, Ausztrália pedig valószínűleg bejut. Ehhez az is kell, hogy a másik találkozón, a Ghána–Németország meccsen is győzzön valamelyik válogatott.

Ha viszont a két csapat ikszel egymással, akkor Ausztráliának nyolc góllal kellene legyőznie Szerbiát ahhoz, hogy tovább léphessen. Maradna a valósághoz közelibb dolgoknál: a Bruce-ok bármilyen különbségű győzelemmel továbblépnek akkor, ha Ghána lenyomja Németországot.

Ha a németek győznek, akkor ahhoz, hogy ne kelljen számolgatni Kennedyéknek legalább négy góllal kell legyőzniük Zsigicséket. Minden egyes német góllal kevesebbet kell rúgniuk a továbblépéshez.

Ennyi haval azonban kár foglalkozni: hajtsanak, győzzenek, aztán meglátják, hogy az mire volt elég. Lehet, hogy csak Ghána továbbjuttatásához...

Nincs más választásuk sem nekik, sem Szerbiának, csak a menekülés a győzelembe. A döntetlennel mindkét csapat kiesik.

Vb 2010-online: Szlovénia-Anglia 0-1

Anglia remek meccsen legyőzte Szlovéniát, így csoport másodikként jutott tovább. A másik meccsen az… Tovább olvasom