2019. 04. 18. csütörtök - Andrea, Ilma Még több cikk.

Hosszabbításban küzdötték ki a győzelmet: Egyesült Államok-Ghána 1-2

1-1-re végződött az első 90 perc, aztán A. Gyan a hosszabbításban betalált. Ghána a legjobb nyolc között.

Egyesült Államok-Ghána 1-2
Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion. V.: Kassai Viktor

Egyesült Államok: Tim Howard - Steve Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchi Onyewu, Carlos Bocanegra - Landon Donovan, Michael Bradley, Clark (Maurice Edu), Clint Dempsey - Jozy Altidore, Robbie Findley (Feilhaber).

Ghána: Richard Kingson - John Pantsil, John Mensah, Lee Addy, Hans Sarpei (Addy) - Anthony Annan, Kevin-Prince Boateng (Appiah), Dede Ayew, Prince Tagoe - Dominic Adiyiah, Asamoah Gyan.

Gsz.: Donovan, ill. K.-Prince Boateng

Az afrikai csapat a meccs összességét tekintve jobban játszott, megérdemelten jutott a legjobb nyolc közé. A meccs embere Kingson, aki sokat tett a ghánaiak sikeréért. A meccs lúzere? Talán Clark, akit le kellett cserélni ahhoz, hogy az USA is jól játszon.

Medve bá': - Jó kis meccs volt ez is, a jenkik nagyon akartak, de ez most kevés volt.

120. perc: Vége, Ghána jut tovább.

117. perc: Howard is előrejön fejelni a szögletnél, de nincs gól.

110. perc: Ghána csalja a játékot. Más is így tenne.

105. perc: Nincs újabb gól, jön a második 15. perc.

100. perc: Ghánánál a labda, és képesek az amerikai térfélen adogatni.

93. perc: A. Gyan megiramondik, aztán a hálóba bombázza a labdát. Lemaradt róla Bocanegra, Howard meg nem tudott védeni. 1-2

Medve bá': - Lemaradt az afrikairól a gyerek elég rendesen. Ha elég gyors vagy, akkor az nagy előny, ezt modnom mindig a fiainknak is.

91. perc: Gomez jön Altidore helyére.

90+3. perc: Vége a rendes játékidőnekm hosszabbítás jön.

90+2. perc: Ayew is besárgul, jogosan.

83. perc: Mensah mellett Altidore állva tudott maradni, aztán estében még kapura emelte a labdát, amely elpattant a kapu mellett.

79. perc: Boateng meghúzódik, Appiah jön a helyére.

77. perc: Az afrikai védők mögé bemozduló Bradley kap labdát Altidore-tól, átveszi és egyből lő: Kingson ezt is védi.

75. perc: A. Gyan fejese alig megy fölé.

74. perc: Sarpei helyére Addy érkezik.

Medve bá': - Azt mondja a riporter, Addy 19 éves és 13. alkalommal válogatott. Ez teljesítmény, gyerekek!

72. perc: Inkább az Egyesült Államoknál van a labda, de veszélyesek a ghánai kontrák.

69. perc: Bocanegra is besárgul, Asamoa lábát viszi el.

67. perc: Altidore elől a kapujából kirontó Kingson ment.

62. perc: Landon Donovan büntetőből egyenlít. Az előzmény az volt, hogy Dempsey betört a tizenhatoson belülre, Mensah késve ér oda, és elkaszálja. Kassai nem tétovázott, Donovan meg nem hibázott. 1-1

Medve bá': - Ez se rossz: jött egy motorcsónak, gondolom, horgászokkal. Megálltak a színpad előtt, megvárták a tizenegyest, aztán elhúztak Abda felé.

57. perc: Ayew tisztán kap labdát a jobb szélen, de orzasztó lassan veszi át a labdát, beadása még jó is lehetnek, de egy amerikai láb odaér, a felpattanó labdát Howard szedi le a levegőből.

Medve bá': - Egyre több a vérszívó. Mármint a szúnyog.

53. perc: Élesen a kapu elé lövik be az amerikaiak a labdát, Altidore és Feilhaber is lemarad róla.

52. perc: Bradley lövését fogja Kingson.

50. perc: Boateng cselezget a tizenhatos szélén, beadás helyett kapura, pontosabban kapu fölé lő.

47. perc: Az ötösön ácsorgó Altidorehoz mégis eljut valahogy Bradley  bepassza, aki egyből továbbteszi a frissen beállt Feilhaberhöz, aki megpróbálja átemelni a labdát Kingson felett, azonban a ghánai kapus megint résen van.

46. perc: Findley helyére érkezik Feilhaber. Már csak egy cseréje van Bob Bradley amerikai edzőnek.

Ghánánál van többet a labda, de nem sokkal (52%-48%). Kapuralövésekben az afrikai sokkal jobban áll, 9-szer lőttek kapura, ebből négyszer el is találták azt. Az amerikaiak négyszer próbálkoztak, háromszor kaput is találtak, de Kingson ilyenkor a helyén volt. Sok szabálytalanság nincs a meccsen (5 amerikai és 7 ghánai), ugyanakkor Kassai Viktor az amerikaiaknak már két sárgát kiosztott.

Medve bá': - Etát megint otthonhagytam. Azt mondta, úgyse szereti az amerikaiakat. Mondjuk az első félidő alapján inkább van mit szeretni a ghánaiakon. Sokkal jobban játszanak, és veszélyesebbek a helyzeteik.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

41. perc: Lehetőség Bradley előtt, de kimarad.

36. perc: Hasonló szituáció a túloldalon, K. Asamoa lövését védi Howard. A ghánai játékos meg is sérül az esetnél.

Medve bá': - Szépen helyzetbe kerültek ezek a gyerekek mindkét oldalon. Kár, hogy nem lett egyik se' gól, jobb lenne tőle a meccs.

35. perc: Elképesztő amerikai helyzet marad ki, Findley kapott tisztán labdát a tizenhatos jobb szélén, lövését bravúrral lábbal védte Kingson.

30. perc: Clark helyére jön Edu, az amerikai kapitány változtatni próbál a taktikán.

26. perc: Asamoa Gyan ugratta ki Boatenget, a rárontó amerikairól K. Asamoa elé perdült a labda, aki szélről emeli a kapu felé a labdát, de próbálkozása mellé megy.

21. perc: Egy kisrepülőgép repül el a Rába felett, és nyomja el Faragó Richárd hangját.

Repülőgép a Rába felett.

18. perc: Ayewet rúgja meg Cherondolo, Kassai neki is sárgát ad. A szabadrúgás 20 méterről jár Ghánának, A. Gyan hosszúra tartó lövését öklözi ki Howard.

13. perc: Altidore lövése alaposan mellé megy.

11. perc: Támadásokat inkább az afrikaiak vezetnek, az amerikaiak mintha nem tudnának mit kezdeni Ghánával.

Telnek a széksorok a győri szurolói klubban.

7. perc: Clark kap sárgát.

6. perc: Az amerikaiak hagyják Kevin-Prince Boatenget, hogy vezesse a labdát, a dolognak az lesz a vége, hogy a tizenhatoshoz érve a ghánai védhetetlenül lő a hálóba. 0-1

Medve bá': - Mindig azt mondom a csapatunknak, hogy ilyenkor le kell támadni a labdást. Ezek a jenkik meg csak nézték. Meg is érdemlik a gólt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Ghána pirosban, az USA fehérben.

Ghána és az Egyesült Államok válogatottja négy évvel ezelőtt a csoportkörben csapott össze, akkor az afrikaiak 2-1-re győztek. "Nagyon jó csapat a ghánai, rendkívül atletikusak és technikásak. Kemény feladat lesz, de ez egy remek alkalom a visszavágásra a 2006-os vereségért" - mondta Bob Bradley amerikai szövetségi kapitány. A 2006-os mérkőzésről többen is a lehetőséghez juthatnak majd most is, így Oguchi Onyewut, Steve Cherundolót, Clint Dempsey-t, DaMarcus Beasleyt és Landon Donovant is fűtheti a visszavágás vágya.

Amennyiben Ghána búcsúztatja az Egyesült Államokat, akkor Kamerun (1990) és Szenegál (2002) után a harmadik olyan afrikai csapat lehet, amelyik bejut a legjobb nyolc közé. "Afrikáért meg kell tennünk, rekordokat akarunk dönteni" - fogalmazott Sulley Muntari, a ghánaiak Bajnokok Ligája-győztes középpályása.

"Rendkívül fontos volt a továbbjutás számunkra, és egész Afrika számára. Reméljük, tovább élvezhetjük a kontinens támogatását" - nyilatkozta Milovan Rajevac, a ghánaiak szerb szövetségi kapitánya.

Az amerikaiak 1930-ban érték el legnagyobb világbajnoki sikerüket, akkor az elődöntőig jutott a gárda, ott azonban megsemmisítő, 6-1-es vereséget szenvedett az argentinoktól. 2002-ben negyeddöntős volt az együttes, s a későbbi finalista németektől kapott ki.

Az amerikaiak a csoportkör első fordulójában 1-1-es döntetlent játszottak az angolokkal, majd következett a szlovénok elleni 2-2, végül jött az Algéria elleni drámai csata, amelyet Landon Donovan 91. percben szerzett góljával nyertek meg.

A ghánaiak az első fordulóban a szerbeket győzték le, ám a folytatásban csak szenvedtek az ausztrálok ellen, így a vége 1-1 lett, majd következett a németektől elszenvedett 1-0-ás vereség.