2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Hollandia-Dánia 2:0 - micsoda öngólt hoztak össze a dánok! - nézze meg videón

A világbajnokság eddig legkomikusabb öngólját két dán védő hozta össze. Karácsonyi ajándékot kapott Hollandia az erős dánoktól. A vége 2:0 a tulipánosoknak.

93. perc - Véget ért a találkozó: az oranje három pontot könyvelhet el, míg a dánoknak túl kell lépniük az öngólon, ha nem szeretnének gyorsan hazautazni.

90. perc - Három perc hosszabbítás.

Forrás: YouTube.com.

90. perc - Beckmann lódult meg villámgyorsan a bal oldalon, de a holland védők végül tisztáztak.

88. perc - Simon Poulsen jóvátette öngólját: szenzációs mozdulattal mentette meg csapatát a harmadik holland góltól.

85. perc - A Sneijder-Elia-Kuyt trió hozta össze a második holland gólt. Sneijder először hozta BL-formáját a meccsen, Elia remek cserének bizonyult, Kuyt pedig az üres kapuba gurított. 2-0

81. perc - Életveszélyes Agger válla! Sneijder lövése a dán védő válláról pattant kapufára. Nagyon kevés hiányzott a második öngólhoz.

79. perc - Elia kapott nagy labdát Kuyttől, de kicsit lesre futott.

76. perc - Afellay jön be Van Persie posztjára. Az Arsenal játékosának azért akadt már jobb napja is a foci pályá, mint ma.

68. perc - A holland mezőnyfölényre nincs a dánoknak ellenszere.

63. perc - Van Bommel az oldalhálót találta el, egyre erősebb a holland nyomás.

Cruyff: Kezdünk magunkra találni, bár azt elismerem, hogy ehhez kellett a segítségetek.

Jensen: Inkább nem szeretnék az öngólról beszélni.

58. perc - Elia bemutatkozott: hatalmas lendülettel és kis szerencsével robogott el két védő mellett, s tört a dán kapu felé. Megkockáztatjuk, hogy nem lett volna szabad passzolni Van Persienek, az önzőség most többet ért volna.

56. perc - Van der Vaart mehet pihenni, a fiatal Elia váltja a rutinos csatárt.

52. perc - Csere a dánoknál: Beckmann érkezett Bendtner helyére.

50. perc - Van der Vaart sarokkal pördített a dán kapu felé: Sörensennek nagyot kellett tornáznia a levegőben. A holland mozdulata volt a meccs eddigi legszebb jelenete.

49. perc - Érezhetően megfogta a dánokat az öngól, nem igazán találják a pályán magukat. Pedig ha lépnek ki a gödörből, hamar megkaphatják a másodikat.

47. perc - Hivatalosan Simon Poulsennek könyvelték az öngólt, de ne feledjük: Agger válla is kellett a blamához.

46. perc - Micsoda öngól: két dán védő is hozzáért a labdához, mely lassan, de biztosan csordogált be a saját kapujukba. Jól mondta a magyar kommentátor: már-már a finnek lőtt legendás gólunkkal vetekszik ez a találat. 1-0

45. perc - Veszélytelen dán szöglet az első felvonás végére. Szünet.

Cruyff: Keressük magunkat, csak keressük. Lehet, hogy az afrikai meleget nem bírjuk.

Jensen: Johan, alig van 20 fok Johannesburgban. Tisztelek, de találj más kifogást!

44. perc - Sárgát kapott De Jong: a holland védő második alattomos jutalmazta így a bíró. Jogos ítélet.

43. perc - Van Persie bolondított meg két dán védőt, de a kaput kiszorított helyzetből nem találta el.

39. perc - Két nagyon erős, stabil, jól felépített csapat van a pályán. Meglepődnénk, ha nem jutnának mindketten a legjobb 16 közé.

35. perc - Kahlenberg lövését kellett hárítania a holland kapusnak. Ezt követően a dánok első szögletét könnyedén vágta ki az oranje.

32. perc - Újabb holland szöglet, mely még annyira sem volt veszélyes, mint az előző. A dán ellentámadás viszont meglepő és elegáns volt, de gólt ez sem eredményezett.

31. perc - Van Persie szögletet harcolt ki, de elszállt a labda a holland csatárok feje felett.

28. perc - Bendtner fejelhetett viszonylag szabadon a holland védők között: ez bizony komoly helyzet volt.

26. perc - Kicsit megint leült a meccs: a közönség hullámzással szórakoztatja magát.

23. perc - Van der Vaart kevert meg három védőt 13-14 méterre a dán kaputól, lövése kicsit mellé ment. Ettől függetlenül érik az első holland gól.

21. perc - Az első holland szöglet veszélytelennek bizonyult.

14. perc - Az oranje próbálja kapujához szögezni a dánokat, de egyelőre nem találják a rést a pajzson a hollandok.

Cruyff: Most nem kezdünk olyan szenzációsan, mint két éve az Eb-n. Nem is baj, inkább az elődöntőben meg a döntőben játszunk bravúrosan.

Jensen: Mi harcolunk, mint 1992-ben, s ismét bízunk a csodában!

10. perc - Kuyt kishíján meglepte ravasz lövésével Sörensent, de a dán kapus nem hibázott.

8. perc - Kicsit visszafogtak a csapatok, a játék átment az ellenfél kölcsönös feltérképezésébe.

6. perc - Sneijder 38 méterről próbálkozott egy szabadrúgással: nem is volt rossz bomba.

3. perc - Óriási iram, kemény belépők: egymásnak esett a két csapat.

1. perc - Útjára indult a labda, Dánia kezdett.

Kezdődnek a himnuszok, legalább ez idő alatt abbahagyják a vuvuzelázást a derék dél-afrikaiak. A holland-dán meccs szakkommentára Johan Cruyff és az '92-es Eb-döntő hőse, John Jensen lesz.

Hollandia-Dánia
E csoport. Johannesburg, Soccer City. Vezeti: Stephane Lannoy (francia)

Hollandia: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Jong, Sneijder, Van der Vaart - Kuyt, Van Persie
Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk

Dánia: Sörensen - Jacobsen, Agger, Kjaer, S. Poulsen - Enevoldsen, C. Poulsen, Kahlenberg, Jörgensen - Rommedhal, Bendtner
Szövetségi kapitány: Martin Olsen.

Az oranje az egyértelmű esélyes. Hiába hiányzik ugyanis az egyik legnagyobb sztár, Arjen Robben a rajton, a dánok ellen is toronymagas favoritok Sneijderék, pláne úgy, hogy az arsenalos Bendtner hiánya a dánoknak sokkal nagyobb vérveszteség, mint Robben a narancsosoknak. Ráadásul a hollandok 1938 óta nem vesztették el első meccsüket a vb-ken, és a felkészülésük is remekül sikerült - erre sajnos a magyarok is emlékezhetnek.

Szintén nehezíti a dánok helyzetét, hogy Bendtner mellett kérdéses Jon Dahl Tomasson és Daniel Jensen - ők vasárnap könnyített edzésen vettek részt - valamint a térdproblémákkal küzdő Simon Kjaer játéka is. Örömteli viszont, hogy végre visszatérhet a kapuba az áprilisban könyöksérülést szenvedett Thomas Sörensen.

Nem tetszik a Jabulani

Továbbra is a bírálatok kereszttüzében áll a Jabulani, a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság hivatalos labdája. Bert van Marwijk holland szövetségi kapitány szerint a játékszer miatt nem született még szabadrúgásgól a tornán.

"A labda komikus dolgokat művel a levegőben - mondta van Marwijk. - Ha a játékosok a földön tartják, nincs baj vele. A keresztbeíveléseknél viszont alig lehet kontrolálni, összevissza repked."

A magyar válogatottnak hatot lőttek. Most jöhetnek a dánok?

A kapitány szerint a Jabulani miatt nem volt még szabadrúgásgól a vb-n:

"A legtöbb szabadrúgás messze fölé szállt. Ez a labda miatt van."

Hasonlóan vélekedett Giovanni van Bronckhorst is:

"Először meg kell szoknunk a labdát, csak aztán jöhet a játék" - mondta a Feyenoord védője.

Korábban David James, az angolok hálóőre szörnyűnek, Iker Casillas, a spanyolok portása pocséknak, Gianluigi Buffon, a címvédő olaszok 1-ese pedig kiszámíthatatlannak nevezte a játékszert. Sőt, Derek Leinweber, az ausztrál Adelaide Egyetem tudósa is úgy vélekedett, hogy kiszámíthatatlansága és gyorsasága miatt összezavarja a kapusokat.

• 2. lilla96 2010. június 19. 18:37