Hétgólos gála: Portugália-Észak-Korea 7-0

Futball-gálát rendezett Portugália Észak-Korea ellen. Ronaldo sokáig csak duzzogott, aztán játszott is, akárcsak csapattársai. Hétgólos K.O.

Fokváros, Zöld Pont Stadion
v: Pablo Pozo (chilei)

Portugália: Eduardo – Miguel, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao – Pedro Mendes, Tiago, Raul Meireles (Veloso 70.p.)– C. Ronaldo, Hugo Almeida (Liedson 77.p.), Simao Sabrosa (Duda 74.p.)

Észak-Korea: Ri Mjong Guk – Csa Dzsong Hjok (Nam Szong Csong 75.p.), Pak Csol Dzsin, Ri Dzsun Il, Ri Kvang Cson, Dzsi Jun Nam – Mun In Guk (Kim Jong Dzsun 58.p.), An Jung Hak, Pak Nam Csol (Kim Küm Il 58.p.)– Hong Jong Dzso, Dzsong Te Sze

Gólszerző: Raul Meireles (29.p.), Simao (53.p.), Almeida (55.p.), Tiago (60.p.), Liedson (81.p.), C. Ronaldo (88.p.), Tiago (89.p.)

Az első félidő döcögős játéka után a folytatásban beindult a portugál henger. Még a duzzogó, és grimaszoló C. Ronaldo is belejött a játékba. Az Észak-Koreaiak a végéra teljesen összezuhantak, így a vb-k történetének egyik legnagyobb különbségű vereségébe szaladtak bele.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

89. perc: Tiago Veloso beadását csúsztatja a bal alsóba. 7-0.

88. perc: Megvan C. Ronaldo gólja is. Egy év és négy hónap után eredményes újra a válogatottban. A kapus megelőzi ugyan Cé-t, de a labda a portugál játékos hátáról a lába elé pattan, ahonnan csak az üres kapuba kell gurítania. 6-0.

Portugál fociünnep.

81. perc: Liedson első labdaérintéséből gólt szerez. Egy bal oldali beadás Ri Kvang Csonról pattan a csatár elé, aki közelről nem hibázza el a ziccert. 5-0.

77. perc: Az egyik portugál gólszerző Almeida hagyja el a pályát. Liedson váltja.

75. perc: Koreai csere. Nam Szong Csong áll be Csa Dzsong Hjok helyére.

74. perc: Újabb portugál csere. Simao le, Duda be.

71. perc: Ronaldo lövi telibe a felső kapufát.

70. perc: Meireles helyett Veloso áll be.

64. perc: Ronaldo passzával kerül ziccerbe Coentrao, aki közelről mellé pörget.

60. perc: C. Ronaldo Tiagonak ad gólpasszt. A bal oldalról jön a visszapassz, a lövés pedig 16-ról pontos. 4-0.

Almeida lövése is pontos.
Almeida fejese is pontos.

58. perc:Kim Jong Dzsun és Kim Küm Il érkezett Mun In Guk és Pak Nam Csol helyére.

55. perc: A portugálok elintézik a meccset. Coentrao hajszál pontosan ad be a bal szélről. Almeida érkezik és közelől a kapuba fejel. 3-0.

53. perc: Simao lép ba a koreai védelem mögé. Ugyanúgy jön a pontos passz, mint az első gólnál. A lövés is hibátlan. 2-0.

Dzsesszika: Jól mutatnak Népi Korea játékosai a Nike cipőkben. Tudhat erről a pártvezetés?

50. perc: Dzsong 20 méteres szabadrúgását fogja Eduardo a jobb alsó saroknál.

49. perc: Ri Mjung Guk ejti ki egy lövés után a labdát, de még időben összeszedi, mielőtt érkezne Almeida.

Raul Meireles gólja.

47. perc: Tiago lövését szedi le  jobb felső sarok elől Ri Mjong Guk.

Dzsoki: Ronaldo az öltöző folyosón belőtte a frizut. Kezdődhet a második félidő. Az első félidőben Cé inkább volt egy durcás ovis, mint futbllista. Talán észbe kap, és játszik is egy kicsit.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Hajtanak, küzdenek a csapatok, és próbálnak élni az esős idő áldásával. Sokat lőnek kapura. Inkább a portugálok játszanak, és egy szép támadásukból gólt is tudtak lőni. A koreaiak nem adták fel, izgalmas lehet a folytatás.

45. perc: Vége az első félidőnek.

39. perc: A szabadrúgást Hong Jon Dzso a sorfalba vágja.

Dzsesszika: Végigszenvedtem a vuvuzelás, esős első félidőt, lemondtam a műkörmöst, de Cristiano fenekét még nem mutatták. Akkor legalább egy befeszített vádlit hadd kérjek, a nők nevében.

38. perc: Pedro Mendes rúgta fel Pak Nam Csolt, a kauptól 18 méterre. Sárga lap.

Repül a koreai kapus. A labda alá.

33. perc: Pak Csol Dszin kapj a meccs első sárga lapját.

29. perc: Vezet Portugália! Raul Meireles lép ki a középső védők gyűrűjéből Tiago remek passzával, és a kifutó kapus mellett 6 méterről a hálóba gurít. 1-0.

24. perc: Tüzelnek a koreaiak. Dzsi Jun Nam jó 25 méterről célozta meg a bal felsőt. Fél méter azért kellett volna...

21. perc: An Jung Hak ereszt meg egy lapos lövést távolról. Eduardo figyelt, a labda a jobb kapufa mellett ment ki.

Egy a Cébe szerelmes 37 456 789 nőből.

18. perc: Koreai helyzet. Hong Jong Dzso indult meg a jobb szélen, és 20 méterről lőtt. Eduardo középre ütötte ki a labdát, Pak Nam Csol azonban a tizenegyes port környékéről fölé fejelt.

15. perc: A himnuszkor sírós Dzsong Te Sze kapta a pontos passzt a kapu előtt. Kicsit meglepődött a csatár, elbénázta.

Dzsoki: Esik az eső? Mi lesz így Cével? Leázik az összes zselé.

12. perc: Pak Nam Csol távoli szabadrúgása száll fölé.

7. perc: Megint Carvalho előtt a ziccer. Egy szöglet után a kapus a labda alá fut. A portugál hátvéd 6 méterről fejel, és a jobb kapufát találja telibe.

A lányok Ronaldót, mi a lányokat nézzük.

5. perc: R. Carvalho maradt elöl, és majdnem gólt szerzett. Ronaldo beadása után két koreai védő szerencsétlenkedett a kapu előtt. Carvalho fordulásból lőtt, 8 méterről fölé.

3. perc: Ronaldo lőtt, a Jabulami csavarodott, a koreai kapus védett.

1. perc: A portugálok kezdték a meccset.

Kihirdette kezdőjét a két szövetségi kapitány a kora délutáni Portugália–Észak-Korea találkozóra, amely a G-csoport második fordulójában zajlik. A portugáloknál bekerült a kezdőbe a jobbhátvéd Miguel, mégpedig Paulo Ferreira helyére, a középpályás Tiago és a támadó Hugo Almeida pedig a Danny, Liédson kettőst váltja. Az ázsiaiak meglepő módon nem változtattak korábban kiadott kezdő tizenegyükön.

A két gárda eddig egyszer találkozott egymással: 44 évvel ezelőtt, a vb-k történetének egyik legemlékezetesebb meccsén.

Az 1966-os angliai torna negyeddöntőjében az Eusebio vezette európai együttes nyert 5-3-ra úgy, hogy az ázsiai rivális a 23. percben már 3-0-ra vezetett. Az észak-koreaiak azóta egyetlen vb-n sem szerepeltek, s most Dél-Afrikában is visszatekintenek, a csapatbuszukon ugyanis a következő felirat olvasható: "Újra 1966! Győzzön a Koreai NDK!".

Az első körben a brazilokkal csapott össze Kim Jong Hun szövetségi kapitány együttese, s remekül védekezve csak egygólos vereséget szenvedett (2-1). A folytatásban legalább egy döntetlenre van szüksége a csapatnak, hogy életben tartsa továbbjutási reményeit.

A portugálok az elefántcsontpartiak elleni gólnélküli mérkőzéssel kezdtek, s most mindenképpen győzni akarnak, az utolsó körben ugyanis a brazilokkal találkoznak.

"Fejlődőképesek vagyunk. Hétfőn más lesz a helyzet, mint volt az első meccsen. A nyitányon mindenki ideges egy kicsit, a következő fellépés alkalmával már nyugodtabbak leszünk" - mondta a portugálok csatára, Liedson.

Az észak-koreaiak elsősorban Cristiano Ronaldo semlegesítésére törekednek majd.

"Ronaldo jobb, mint Eusebio. Taktikailag és technikailag is" - fogalmazott a csapat elsőszámú gólvágója, Dzong Te Sze.

• 3. raffy2 2010. június 21. 18:41
    „hát ez szuper volt.a Portugália a csapatom,nekik szurkolok.az első félidő kicsit langyos volt,na de a második.ott lőttek 6 gólt.”
  • 2. KokomoeJoe 2010. június 21. 16:05
    „Igen ezt alairom. Cserelni kell a rendszert. Vedekezni max. 15 percet lehet 45 perc alatt, kulonben veszt aki ezt tulhaladja. Tudom hogy a focibuzik elvezik a meccset akkor is ha 0-0.”
  • 1. Mankapunka 2010. június 21. 15:50
    „Akkor megnézem az összefoglalót éjjel gyorsan,ha ennyi gól volt. Ez az egy jó a van a fociban,a többi uncsi.”

Vb 2010: válságtanácskozás az angoloknál

Válságtanácskozást tartott vasárnap a dél-afrikai világbajnokságon eddig gyengén teljesítő angol… Tovább olvasom