2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Harmatgyenge játékkal: Uruguay-Franciaország 0-0

Mindkét csapat formán kívül játszotta első meccsét Dél-Afrikában. A franciák árnyékuk egykori önmaguknak.

93. perc: Vége a kínlódásnak. A japán bíró megkegyelmezett mindenkinek, s beszüntette a harmatgyenge produkciót.

Szakkommentátor-legendáink kivégezték volna ezeket a gallokat

Öcsi bácsi: Az Aranycsapat ötöt rúgott volna ezeknek a galloknak.

Pelé: Ha ti ötöt, akkor mi hatot az 1970-ben győztes seleçăóval.

93. perc: Henry csúnyán elpuskázza a szabadot.

92. perc: Diaby 20-21 méterre az uruk kapujától szabadrúgást harcol ki. Valószínűleg ez az utolsó esélye a galloknak.

90. perc: 3 perc hosszabbítás lesz.

Harapófogóban. Kép: MTI.

89. perc: Rohamoznak a franciák, két szögletet is lőhetnek, de mintha meg lennének átkozva.

87. perc: Henry nagy helyzetben nem találja el a labdát, igaz, az uruguayi védő kézgyanúsan ért a labdához. A bíró azonban nem ítél 11-est.

84. perc: Govou helyén Gignac lép a pályára. Bő öt perc van a bizonyításra.

82. perc: Henry indult volna meg a kapu felé, de lest fújnak.

81. perc: A csereként beállt Nicolas Lodeirát kiállítja a bíró. A piros jogos, a fiatal játékos teljesen feleslegesen és csúnyán rúgott oda Sagnának. Uruguay 10 emberrel fejezi be a mérkőzést.

80. perc: Egyre unalmasabb a meccs. Úgy tűnik, mindkét csapat kezd beletörődni gyenge formájába.

73. perc: Mindkét csapat cserél, eljött az utolsó vérfrissítések ideje. Malouda Gourcoff helyére jön, míg Suárezt Abreu váltotta.

70. perc: Henry a pályán, Anelka mehet pihenni. A zseniális támadó utolsó világbajnokságán lehetőséget kapott.

Legendáink lélekben már máshol kalandoznak

Öcsi bácsi: én már most olyan rangadókra gondolok, mint Hollandia-Dánia vagy Argentína-Nigéria.

Pelé: hidd el Öcsi, hogy a Brazília-Észak-Korea is izgalmas lesz!

68. perc: Adok-kapok, kakaskodás a pályán egy ártalmatlannak tűnő szituáció után. Domench békebíróként a pályára lép, a kedélyeket végül sikerült lehűteni.

63. perc: Suárez és a francia kapus, Lloris ütköztek a levegőben. A gall hálóőr szabadot kapott a bírótól. Tán az első vitatható ítélet.

61. perc: Forlán a rövidet célozta meg a szabadból, de
Lloris a helyén volt. Csere az uruknál: Ignacio Gonzalez helyére Nicolas Lodeira a pályán.

59. perc: Victorino sárgát kapott, jó pozícióból lőhettek szabadot a franciák, de Ribéry az égbe küldte a labdát.

Ribéry harcol, akar, de nem megy neki a játék. Fotó: MTI.

57. perc: Evra megmutatta, hogy elég jó a végsebessége, ha egyszer meglódul az ellenfél kapujának irányába, de Gourcuff ezt a lehetőséget is csúnyán elrontotta.

53. perc: Gourcuff bombázott telibe egy uruguayi védőt: ez azért fájhatott.

50. perc: Forlán szabadrúgása veszélyesen kanyarodott a francia kapu felé, de a gall védők tisztáztak.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Henry melegít az oldalvonal mellett.

45. perc: Véget ért az első félidő. Lehet, hogy a japán bíró is unja a csapatok vergődését? Egy biztos: nem hosszabbított semmit.

Maximiliano Pereira és Abidal küzd a labdáért. Fotó: MTI.

Isten keze és Isten keze között óriási különbségek lehetnek

Öcsi bácsi: A franciak csak Isten kezének köszönhetően vannak itt, sajnálom az íreket, s magunkat is, hogy ezt a francia csapatot kell néznünk a foci ünnepén.

Pelé: Isten keze és Isten keze között óriási különbségek lehetnek. Maradona isteni formában volt '86-ban, míg a franciák finoman fogalmazva is formán kívül vannak most. Szenvednek.

40. perc: Öt perc van még az első felvonásból, ami meglehetősen felejtős focit hozott mostanáig.

Domenech népszerűsége nem valószínű, hogy nőtt volna látottak alapján Galliában.
Domenech népszerűsége nem valószínű, hogy nőtt volna a látottak alapján Galliában.

37. perc: A gallok többet birtokolják a labdát, de sokra nem mennek ezzel. A franciák ötlettelenül játszottak eddig, míg az uruk taktikusan várják a nagy ziccert.

34. perc: Suárez is lesre futott, igaz, ő nem volt olyan nagy helyzetben, mint pár perce Govou került volna.

32. perc: Anelka saját csapattársával, Govouval tolt ki: a nem neki szánt labdát elhalászta Govou elől, aki nem volt lesen.

30. perc: Evra ügyetlenkedik a saját térfelén, Sir Alex vajon mit szólt ehhez?

27. perc: Színészkedik két dél-amerikai a bíró szeme előtt, de a japán sporttárs nem eszi meg a gyenge alakításokat.

25. perc: Diaby hiába hámozta át magát 4-5 uruguayi védőn szépen, Anelka nem tudott mit kezdeni labdájával a tizenhatos magasságában.

Legendák egymás közt

Öcsi bácsi: ha '54-ben ilyen Uruguayjal találkozunk, akkor megesszük őket reggelire. Nem csak mi élünk a múltból.

Pelé: A franciák sem valami acélosak: Zidanet vagy Platinit pályára küldhetnék mielőbb.

19. perc: Az uruk kapusát, Muslerát is megtornáztatták. A Lazio hálóőrének nagyon kellett figyelnie a franciák trükkös szabadrúgásánál.

17. perc: Forlan villant, s remek lövést eresztett meg. Llorisnak sikerült védenie, de Suárez-Forlan csatárpáros jó eséllyel okoz még neki meleg pillanatokat.

Francia szurkolók próbálgatják a vuvuzelát.

14. perc: Az első szöglet a galloké, de sokra nem mentek vele.

11. perc: A japán bíró sárgat ad Evrának - az ítélet jogos.

6. perc: Az első nagy helyzet a galloké. Ribéry vitte el a labdát, beadása is remek volt, de Govou kicsivel elvétette a kaput.

5. perc: A két csapat egyelőre megpróbálja feltérképezni egymást, egyelőre semmi izgalom nem történt.

1. perc: Útjára indult a labda, az uruk harciasan kezdenek.

Már szólnak a himnuszok hamarosan kezdődik az összecsapás. Remélhetőleg jobb focit hoz majd ez meccs, mint a nyitótalálkozó.

Szakkommentárunk két focilegenda, Puskás Öcsi és Pelé lesz a gallok és uruk mérkőzésén.

Uruguay-Franciaország
A-csoport, 1. forduló
Fokváros, Zöld Pont Stadion 20:30 ó, v.: Nisimura (japán)

Uruguay: Fernando Muslera - Mauricio Victorino, Diego Lugano, Diego Godin, Maximiliano Pereira - Alvaro Pereira, Diego Perez, Egidio Arevalo Rios, Ignacio Gonzalez - Luis Suárez, Diego Forlán

Franciaország: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Eric Abidal, William Gallas, Patrice Evra - Yoann Gourcuff, Jeremy Toulalan, Abou Diaby - Sidney Govou, Nicolas Anelka, Franck Ribéry

Ribéry a meccs előtt iszogat.

Amennyiben a franciák diadalmaskodnak, akkor Raymond Domenech szövetségi kapitány lesz minden idők legeredményesebb trénere hazájában, 42 sikerrel, s eggyel megelőzi majd az 1976 és 1984 között "uralkodó" Michel Hidalgót.

Amíg a francia támadószekcióban akadnak gondok (a világ- és Európa-bajnok, a negyedik vb-jére készülő Thierry Henry például valószínűleg csak csere lesz), addig az uruguayi csatársor a torna egyik legfélelmetesebb párosa: a francia védelmet Luís Suarez és Diego Forlán rohamozza majd.

Ez a két játékos az elmúlt két évben több, mint 100 gólt szerzett klubjában. A 23 éves Suarez ebben az idényben elképesztő teljesítményt nyújtott az Ajax Amsterdamban, 48 mérkőzésen 49-szer volt eredményes, míg a korábbi kétszeres európai aranycipős Forlán (2005, 2009) 18 bajnoki gólja mellett Európa Liga-győzelemre vezette az Atlético Madridot, a Gera Zoltánnal felálló Fulham elleni hamburgi döntőben duplázott.

Érdekesség ugyanakkor, hogy az uruguayiak legutóbb 44 évvel ezelőtt, az 1966-os angliai világbajnokságon lőttek gólt a franciáknak.

• 4. premo 2010. június 12. 08:48
    „Kedves cikkíró,

javaslom látogass hazai mérkőzéseket. na, azok a harmatgyengék!”
  • 3. Ser[L]eghajtó 2010. június 12. 00:42
    „vagyis pontokat.

sőt, aki nem találta el (1-est rakott) több pontot kapott (4 p) , mint aki eltalálta (3 p).
    Ki érti ezt?”
  • 2. Ser[L]eghajtó 2010. június 12. 00:38
    „Tisztelt Szerkesztőség!

Az hogyan lehetséges, hogy a VB tippjátékban minden indulónak van pontja? Akik nem találták el az eredményt, azok is megkapták a pontot?!”
  • 1. Túrabakancs 2010. június 11. 21:56
    „Lehet hogy az én idegrendszeremmel van gond, de a
    nyitómérkőzésen hallható Vuvuzela kürtök hangja engem
    teljesen kikészített. Az az átkozott zúgó hang teljesen
    elrontotta a mérkőzés élvezhetőségét. Ugye nem velem van gond?
    <moderálva> Szerintem azért mentek a meccsre, hogy azt a baromságot fújják, levezetve a napi feszkót.”

Vb 2010: Dél-Afrika-Mexikó 1-1

Egy félidő ide, egy félidő oda. Mexikó kezdett jobban, de feltámadtak a hazaiak és az első gólt ők… Tovább olvasom