2019. 04. 18. csütörtök - Andrea, Ilma Még több cikk.

Hamlet büszke: Kamerun-Dánia 1-2

Izgalmas mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó dán csapat legyőzte a kameruniakat, akik így már nem juthatnak tovább az E csoportból.

Kamerun - Dánia 1-2
Pretoria, Loftus Versfeld Stadion
V.: Larrionda (uruguayi) - assz.: Fandino, Espinosa (uruguayiak)

Kamerun: Suleymanou - Ekotto, Nkoulou, Bassong (Idrissou), A. Song, Geremi Njitap, Eto'o, Emana, Webo (Aboubakar), Eyong (Makoun), Mbia.
Szöv. k.: Paul Le Guen

Dánia: Sörensen - C. Poulsen, Kjaer, Agger,  L. Jacobsen, Grönkjaer (Kahlenberg), Tomasson (J. Poulsen), Jörgensen (Jensen), Brendtner, S. B. Poulsen, Rommedahl.
Szöv. k.: Morten Olsen

Gsz.: Eto'o, ill. Brendtner, Rommedahl

Eto'o góljával még az afrikaiak vezettek, aztán Brendtner egyenlített, majd a második félidőben Rommedahl döntötte el a meccset. A meccs embere nemcsak a gólja, hanem a gólpassza és támadások során mutatott teljesítménye miatt is Rommedahl. A meccs vesztese Aboubakar, aki bár csak 12 (+3) percig volt pályán, de annyi helyzete volt, hogy egymaga megfordíthatta volna a meccset. Nem tudta megtenni.
Kamerun ha legyőzi is a hollandokat, csak harmadik lehet a csoportjában, hiszen az 1-1 győzelemmel és 1-1 vereséggel rendelkező japánok és dánok a harmadik körben egymás ellen játszanak majd.

Medve bá': - Nagy meccs volt, most már nem is bánom, hogy a megyehárom helyett csak ezeket tudom nézni.
Eta néni: - "Az valódi nagy,
Ki fel nem indul, ha nagy oka nincs;
De szalmaszálért is küzd nagyszerűen,
Midőn becsűlet, ami fennforog."

90+3. perc: Nincs tovább, Dánia nyeri az E csoport negyedik meccsét.

90+1. perc: A dánok egy teljes percre lenyelik a labdát, Idrissou megy hátra, hogy szereljen.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: A dán kontrából nem lesz semmi, helyette szöglet jöhet a túloldalon, miután Eto'o beadása lapattan egy dánról.

88. perc: Aboubakar megint veszélyeztet, Kjaer lerántja, sárgát kap ezért.

87. perc: Ismét belevetődnek a dánok a kameruniak lövésébe, Aboubakar így ismét nem talál kaput.

86. perc: Időhúzásért Sörensen sárgát kap.

85. perc: Tomasson helyett J. Poulsen a pályán.

82. perc: Aboubakar lövése a földön fekvő C. J. Poulsen fején pattanik meg, így lesz szöglet. Poulsent ápolni kell.

80. perc: A nagy kameruni rohamok közepette valahogy a dán kontrák a veszélyesebbek. Tomasson és Brendtner szórakozzák el a helyzetet, végül az afrikai kapus véd.

78. perc: Webo helyére Aboubakar érkezik.

77. perc: Eto'o-tól indul a kameruni támadás, Emana hatalmas helyzetben: lövését Sörensen védi.

Medve bá': - Igen jó meccs lett ez. Mint amikor a szomszéd falu ellen játszottunk pár hete és Lackó góljával végül 3-2-re nyertünk. Három gól volt az utolsó tíz percben.

75. perc: Mbia kap sárga lapot, miután Kahlenberget felrúgja.

Eta néni: -
"Lenni vagy nem lenni: az itt a kérdés.
Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri
Balsorsa minden nyűgét s nyilait;
Vagy ha kiszáll tenger fájdalma ellen,
S fegyvert ragadva véget vet neki?"

74. perc: Song erős lövése száll a kapu fölé.

73. perc: Bassong helyett Idrissou érkezik, védő helyére csatár. Kamerunnak a vereség a hazautazást jelentené.

71. perc: Most a dánok támadnak hosszan, a vége jóval veszélyesebb, mint a túloldalon. A kilépő Rommedahl Tomassonnak veszi le a labdát, a dán kapitány lövését Suleymanou védi.

69. perc: Kétperces kamaruni támadás végén Emana lövi mellé a labdát erőtlenül.

66. perc: Grönkjear helyett Kahlenberg jön.

65. perc: Eto' az alapvonalról adja vissza a labdát, Makoun lő fölé.

61. perc: Dán gól. Webo lemarad Rommedahlról, aki ezúttal nem adja be a labdát, hanem Makounnal szemben becselezi magát a tizanhatoson belülre és laposan kilövi a hosszút. 1-2

Rommedahl gólja.

Medve bá': - Ez igen! Nem gondoltam volna, hogy valaha is ezt mondom, de lehet, hogy Etának igaza lesz.

58. perc: Eto'o rövid idő alatt másodszor dönt úgy, hogy egyedül viszi be a labdát a dán kapu elé, ezúttal is szerelik.

54. perc: Kjaer összefejel Weboval, szédül, lejön egy kicsit.

Medve bá': - 1200 forintot nyertem a kettesemmel. Bótos Teca' mondta, hogy van valami dán söre, lehet, hogy szánok rá belőle. Remélem, nem ilyet hozatott.

53. perc: Poulsen nem először indul meg gyorsvonatként a szélen, szögletre mentik a beadását. A szöglet után ide-oda pattog a labda, végül Grönksjaer a szélről lő, pocsékul.

50. perc: Brandtnert lerántják a kaputól 25 méterre, sárga lapot kap a tettes, Bassong. Hosszas készülődés után a lapos szabadrúgás a sorfalban köt ki.

49. perc: Hatalmas kameruni helyzet marad ki, Kjaer lába az utolsó pillanatban nyúl közbe jól.

47. perc: Mbia szögletből elképesztően erősen fejel kapira, Sörensen bravúrral ment.

46. perc: Makoun jön Eyong helyére. Csere a túloldalon is, Jensen jön Jörgensen helyett.

45+1. perc: Vége az első fédiőnek.

Medve bá': - Jóvanna'! Ezt elnéztem. A dánok eléggé leültek, de még időben felébredtek.
Eta néni: - Dánia nyerni fog. Egyre biztosabban mondom. Hiszen Polonius is megmondta:
"Légy hű magadhoz: így, mint napra éj,
Következik, hogy ál máshoz se léssz.
Isten veled: áldásom benned ezt
Érlelje meg majd."

42. perc: Másfél perc alatt három óriási helyzet marad ki. Előbb ismét Rommedahl alakít ki helyzetet, a visszatett labdát Tomasson lövi el, amely a bevetődő Songról megy fölé, Aztán a túloldalon egy hiba után a visszagurított labdát Eto'o kapufára lövi. Fél perccel később Emana lövését védi bravúrral Sörensen, az ismétlése éppencsak mellé megy.

39. perc: Grönkjaer kapna remek labdát, kár, hogy lesen áll.

32. perc: Kjaer meseszép 50 méteres indításával Rommedahl egyedül indul meg, az alapvonalig viszi a labdát, középre passzol, az érkező Brendtner pedig becsúszva közelről a hálóba lő. 1-1

Azaz, míg Dánia is mellé szavaz."

30. perc:
Medve bá': - Rossebeket érik az egyenlítés! Inkább a második kameruni gól érik.

27. perc: Sok a hiba a középpályán mindkét oldalon, de inkább a zöld mezeseknél van a labda. Emana lő 20 méterről: alaposan fölé.

20. perc: Tomasson helyzetben, azonban jól jön Suleymanou, így lövés helyett csak azt láthatjuk, ahogy előbbi ráfekszik az utóbbira.

Eta néni: - "Mi készül, hogy ez izzadó sietség
Munkába fog mind éjet, mind napot?
Ki fejti ezt meg? "
- kérdezi Marcellus. Szerintem érik a dán egyenlítés.

16. perc: Grönkjear kapja a visszafurított labdát, tisztán lőhet kapura 18-ról, Nkoulou fejéről nem sokkal megy mellé a próbálkozása.

12. perc: Emana 20 méteres lapos bombája mellé megy.

10. perc: Vezet Kamerun. Óriási védelmi hiba: a dánok saját kapujuk előtt adják el a labdát. Webo lecsap Kjaer rövid passzára a tizenhatos vonalánál a jobb szélen, a középen érkező Eto'o-hoz passzol, aki 10 méterről talál a hálóba. 1-0

Eto nem hibázott a kapu előtt.
Eto'o nem hibázott a kapu előtt.

Medve bá': - Ha a serdülőben csinál valaki ilyet, akkor még csak-csak elnézi neki az ember. De ez világbajnokság!

Eto'o gólja.

9. perc: Veszélyes helyről jár a kameruni szabadrúgás. Geremi a rövid felsőt veszi célba, Sörensen biztosan véd.

7. perc: Rommedahl húzza meg a jobb szélen, szorongatott helyzetben kapura lő, fölé.

1. perc: Kamerun kezdte a meccsen, ők zöld mezben, piros nadrágban, sárga sportszárban játszanak. A dánok teljes szerelése fehér. Mindjárt az első kameruni támadás veszélyes, végül Kjaer lép bele Emana lövésébe.

Az előjelek, a statisztikák a dánok mellett szólnak: Dánia afrikai csapattól még soha nem kapott ki, és a dánok a vébéken mindig továbbjutottak a csoportjukból.

Egymásét fújják. Fotó: MTI

Eta néni: - Szomorúak voltak az oroszlánok japánok ellen eleveszített meccs után. Most Hamlet, Horatio, Rosencrantz és Guilderstern utódaival találkoznak, akik szintén nem boldogok az első forduló után, hiszen kikaptak a hollandoktól.
Medve bá': - Délután Kari szomszéd füvet nyírt és azt mondta, hogy ha ötöse lesz a lottón, elvisz magával a vébédöntőre. No, a Kari szomszéd nem nyert semmit, de nekem kettesem van. Megeszek még egy jó tányér lecsós csirkét tarhonyával és nézem itthonról a meccseket. A mostani szerintem döntetlen lesz.

Az afrikaiaknál meglehetősen nagy a feszültség a csapaton belül, miután a japánoktól elszenvedett vereség után az idősebb játékosok arra kérték Paul Le Guent, az együttes francia szövetségi kapitányát, hogy gondolja át újra, kiket állít be a kezdő tizenegybe. Ennek előzménye, hogy az első meccsen olyan rutinos futballisták, mint Rigobert Song, Geremi, vagy Alexandre Song alig kaptak lehetőséget.

Dánok
Dánok

A mérkőzés mindkét gárda számára kiemelkedő jelentőségű, s nem csak azért, mert egyelőre egyikük sem szerzett pontot. A kameruniak nyolc összecsapás óta nyeretlenek, a dánok pedig nem rúgtak gólt az elmúlt három találkozójukon, de afrikai alakulattól még sosem kaptak ki vb-n. A sérülések nem kerülték el Morten Olsen szövetségi kapitány tanítványait, Jon Dahl Tomasson és Mikkel Beckmann külön edzett, Simon Kjaer és Daniel Jensen viszont a társakkal tréningezett, de nem teljesen egészségesek.

Nagyot küzdöttek az ausztrálok: Ghána-Ausztrália 1-1

Kemény, harcos meccsen döntetlent játszott Ghána, és Ausztrália a D-csoportban. Az ausztrálok… Tovább olvasom