2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Gólzápor, mesterhármas: Argentína-Dél-Korea 4-1

Öt gól, egy mesterhármas, remek meccs. Argentína legyőzte Dél-Koreát, és szinte biztos, hogy továbbjutott a csoportból.

Argentína-Koreai Köztársaság 4-1 (2-1)
B csoport, 2. forduló
Johannesburg, Futballváros Stadion
v: Frank De Bleeckere (belga)

Argentína: Sergio Romero - Martin Demichelis, Walter Samuel (Burdisso 23.p.), Gabriel Heinze - Jonas Gutierrez, Javier Mascherano, Maxi Rodriguez, Angel Di Maria - Lionel Messi - Carlos Tévez (Agüero 75.p.), Gonzalo Higuaín (Bolatti 82.p.)

Dél-Korea: Dzsung Szung Rjong – O Bom Szok, Li Dzsung Szu, Cso Jung Hjung, Li Jung Pjo – Li Csung Jong, Ki Szung Jong ( Kim Na Mil 46.p.) Kim Dzsung Vu, Pak Dzsi Szung – Pak Csu Jung (Li Dong Guk 81.p.), Jom Ki Hun

Gólszerzők: Pak Csu Jong (öngól, 16.p.), Higuaín (34.p., 77.p., 79.p.) ill. Li Csung Jong (46.p.)

A meccs embere: Gonzalo Higuaín. Nem játszott olyan látványosan, mint Messi, Di María, vagy Agüero, de mindig ott volt a kapu előtt, és már-már Butrageunót, Gerd Müllert idézte, ahogy lesipuskás módjára közelről termeli a gólokat. Ő szerezte a vb első mesterhármasát.

90. perc: Agüero keveri a koreai védelmet a jobb szélen. Éles szögből lő. Centiken múlott az ötödik argentín találat. Vége a vb eddigi leggólgazdagabb meccsének.

79. perc: Higuaínnak megvan a mestrhármas! Agüero a bal oldalról emelt a kapu elé, a Real csatára pedig 4 méterről fejel a jobb alsó sarokba. 4-1.

Higuaín fejel. Gól!

77. perc: Messi Higuaínnal rúgat egy gólt! A Barca játékosa megindul a bal oldalon, közelről lő, a kapus véd, Messi újra lő, kapufa. A kipattanó üresen találja a gólvonal előtt ácsorgó Higuaínt, aki a hálóba passzol. 3-1.

75.perc: Cserél Argentína. Tevez le, Agüero be.

70. perc: Mezőnyjáték, kisebb helyzetekkel. Teveznek és Li Dzsung Szunak is volt egy veszéles lövése.

58. perc: Ziccert hibáz Korea is. Jom Ki Hun 5 méterről lövi ki az oldalhálót.

Kis Samuel, Nagy Diego. Vagy fordítva?

56. perc: Az öngólos Pak lőtt el remekül egy szabadrúgást 20 méterről. Demichelis fején megpattan a labda, de így sem megy sokkal mellé.

Dzsesszika: Miért nevezik a pasik a Nagy Diegónak Maradonát? Még Messinél is kisebb fél fejjel.

55. perc: Az utóbbi két percben Gutierrez és Mascherano is sárgát kapott.

54. perc: Tevez is próbálkozik a tizenhatos vonaláról. Rjong véd megint bravúrral.

Így ünnepelték Higuaín gólját az argentínok.

52. perc: Hatalmas ziccert hibáznak az argentínok. Tevez passzolt ki a bal szélre Di Maríához. A középre emelt labdát 6 méterről Higuaín belsőzte kapura. Rjong védett nagyot.

47. perc: Messi lő 18 méterről. Az egyik védő a kezét felemelve vetődik a labdába. Az argentynok kezezést reklamálnak.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Korea cserélt a szünetben. Ki Szung Jong helyére Kim Na Mil érkezik.

A szünetre egy újabb zene. A Manu Chao dala Maradonáról Maradonának.

Az első félidőben Argentína játszott mezőnyfölényben. Messiék gyors támadásokat vezettek, és több helyzetet is kialakítottak. Az öngól, és Higuaín találata után eldönthette volnaa meccset Maradona csapata, de a koreai szépítéssel izgalmas lehet a folytatás.

45. perc: Szépít Korea! Li Csung Jong lép ki a két középső védő díszkíséretében, majd közelről Pomero mellett akapuba lő. 2-1. Vége a félidőnek.

45. perc: Messi varázsol. Négy védőt bolondít meg, amjd 16 méterről emel. A kapusnak esélye sem lett volna, de a labda mellé megy.

36. perc: Gyönyörű jelenetek a koreai kapu előtt. Higuaín lőtt éles szögből a jobb oldalról.  A kapus csak kiütni tudta a labdát, az éppen érkező Di María elé. A középpályás 15 méterről zúzta rá, de Dzsung Szung Rjong bravúrral mentett.

Dzsoki: Szinte tökéletes ez az argentín csapat. Talán csak a védelemben vannak hiányosságok. Demichelis, Jonas lóg a kezdőből. Azért talán Cambiasso és Zanetti elférne még közöttük.

34. perc: Itt a második argentín gól! Di María emeli be a labdát a védők közé a bal oldalról. Burdisso csúsztat, a hosszún érkező Higuaín pedig 5 méterről a bal alsó sarokba fejel. 2-0.

Messire többen is figyelnek, és azonnal felrúgják.

28. perc: Messi Teveznek gurítja le a labdát. A hatalmas lövés kevéssel megy fölé.

27. perc: A koreaiak kínosan ügyelnek arra, hogy Messi ne tudjon megindulni a labdával. Most 20 méterre a kaputól rúgták fel.

Így mulat Grande Diego. Ha győznek az argentínok, bizos, hogy buli lesz.

23. perc: Samuel megsérült, le kell cserélni. Helyére Burdisso érkezik.

Az első gól. Pak Csu Jong lábáról vágódik saját kapujába a labda.

16. perc: Egy öngóllal vezet Argentína! Di María ellen szabálytalankodtak, a szabadrúgást Messi ívelte be a bal oldalról, a hátraigyekvő Pak Csu Jong lábáról pedig hat méterről saját kapujába pattant a labda. 1–0

10. perc: Jom Ki Hun kapja az első sárgát. Messit rúgta fel.

Dzsoki: A nagy Diego ma is úgy néz az öltönyében, mint egy drogbáró. Találtam róla egy jó képet a neten. Ő így használja a vuvuzelát. Talán megvan a magyarázat arra, hogy mitől pörög ennyire.

Diego és a vuvuzela. Fújni vagy szívni?

8. perc: Higuaín most a másik oldalról lő, 14 méterről. Mellé.

7. perc: Egyelőre a koreai térfélen a lebda szinte folyamatosan. Tegnap a spanyolok is így kezdtek...

4. perc: Di Maria lő éles szögből a bal oldalról. Telibe az oldalhálót.

1. perc: Argentína kezdte a találkozót. Di Maria úgy fűzi be köténnyel az egyik koreait, hogy az csak keresi a labdát. Szép megmozdulás, más kérdés, hogy nem sokat ért.

A csapatok kivonultak a pályára. Az argentínokat a kapitány Mascherano vezeti ki a játéktérre. Maradona csapata után sétál a sorban. A himunoszok következnek, aztán jöhet a meccs.

------------------------------------------------------------------------------------

Kihirdették az Argentína–Dél-Korea mérkőzés kezdőcsapatait. Diego Maradona ezúttal sem jelölte a kezdő tizenegybe Diego Militót: Carlos Tévez és Gonzalo Higuaín kezd a csatárposzton. A sérült Juan Sebastián Verón helyett – ahogyan az várható volt – Maxi Rodríguez lép pályára.

A nigériaiakat 1-0-ra verő dél-amerikaiak és a görögöket 2-0-ra legyőző ázsiaiak találkozója már csak a két kapitány rivalizálása miatt is különleges lesz: az 1986-os vb nyitómérkőzésén éppen Huh Dzsung Munak kellett volna megállítania a később csapatát aranyéremre vezető Diego Maradonát, aki jól emlékszik a 3-1-es sikerre:

"Nem felejtettem el Huhot, a dél-koreaiak tekvondóztak ellenünk, nem fociztak..."

Az argentin szakvezető szerda délután jelezte, hogy Juan Sebastian Verón nem játszik lábsérülése miatt, így Maxi Rodriguez helyettesítheti őt.
"Nehéz döntés Verónt kihagyni, de rizikós lenne játszatni őt. Szükségünk van rá a folytatásban, nem akarom, hogy idő előtt véget érjen számára a torna. Megértette, hogy a csapat számára ez a legjobb" - mondta Maradona az argentinok sajtótájékoztatóján.

A túloldalon Huh mester a 4-5-1-es hadrendre való átállást fontolgatja, amellyel nagyobb esélye nyílhat megállítani a csatárzseni Lionel Messit. A johannesburgi találkozó külön érdekessége, hogy napra pontosan 56 évvel a dél-koreaiak vb-bemutatkozása után játsszák - 1954-ben a Vörös ördögöknek is nevezett ázsiaiak 9-0-ra kikaptak Magyarországtól.

• 3. lilla96 2010. június 19. 15:59
    „ARGENTINA TOVÁBBJUTOTT EZZEL SZLOVÉNIÁVAL VAGY ANGLIÁVAL JÁTSZANAK”

Vb 2010: Szendrei szerint biztos, hogy továbbjutnak a spanyolok

Szendrei József 10-szeres válogatott kapus öt éven át légióskodott Spanyolországban, a Malaga, és a… Tovább olvasom