2019. 04. 18. csütörtök - Andrea, Ilma Még több cikk.

Forlán duplázott: Dél-Afrika-Uruguay 0-3

Uruguay válogatottja jó játékkal, Forlan duplájával, és Pereira góljával 3-0-ra legyőzte a házigazda Dél-Afrikát.

DÉL-AFRIKA–URUGUAY 0-3  (0-1)
A-csoport, 2. forduló
Pretoria, Loftus Versfeld Stadion
Vezeti: Busacca (svájci)

DÉL-AFRIKA: Khune – Gaxa, A. Mokoena, Khumalo, Thwala – Modise, Dikgacoi, Pienaar (Josephis 79.p.), Letsholonyane (Moriri 57.p.), Tshabalala – Mphela

URUGUAY: Muslera – M. Pereira, Lugano, Godín, Fucile (Á. Fernandez 71. p) – A. Pereira, D. Pérez (Gargano 91.p.), Arévalo Ríos – Cavani (S. Fernandez 89.p.), Forlán, Suárez

Gólszerzők: Forlán (24.p., 80.p.), A. Pereira (93.p.)

Kiállítva: Khune (77.p.)

A meccs embere(i): Diego Forlán, és Luis Suarez. Uruguay két csatára remek formában játszott. Előbbi két gólt szerzett, utóbbi sokat kapott, rengeteget futott, pontos passzokat adott, és kiharcolt egy büntetőt is. Hogy ez a csatárkettős mit is ér valójában, az majd Mexikó ellen derül ki.

93. perc: Suarez emeli a kapu elé a labdát a jobb oldalról. A. Pereira 2 méterről a kapuba fejel. 0-3. Ezzel vége is a meccsnek.

91. perc: Diego Perezt Gargano váltja.

89. perc: Cserél Uruguay. Lejön Cavani, beáll S. Fernandez.

85. perc: Tshablala lő estében. Muslera véd.

Suarezt buktatja Khune. A csatár rá is játszott az esésre.

82. perc: A hazai drukkerek elindulnak haza.

80. perc: Forlán a léc alá vágja a tizenegyest. 0-2.

79. perc: A kiállított kapus helyét Josephis foglalja el. Pienaar jön le, így mehet be a másik kapus.

76. perc: Suarezt rúgják fel sokadszor. Ezúttal a kapus buktatta a Ajax csatárát. Tizenegyes. Khunét kiállítja a bíró.

71. perc: Cserél Pereira. A sérült Fucile megy le, Fernandez áll be.

68. perc: Forlán bármennyire is próbálkozik, nem tud gólt rúgatni Cavalival, aki ezúttal egy pontos ívelést követően kapásból rúg lyukat.

66. perc: Ezt hogy' tudta kihagyni. Jobbról jött a beadás, Mphela pedig a rövidre fejelhetett volna az ötös sarkáról. Senki sem zavarta, az oldalhálót találta el.

61. perc: M. Pereira egy szép csel után a tizenhatos sarkáról lőtt, nem is rosszul, nem sokkal ment kapu fölé a labda.

57. perc: Cserél Dél-Afrika. Parreira támadót küld be: Letsholonyane ment le, Moriri állt be.

Forlán lövése után a léc alá vágódik a labda.

54. perc: Forlán szabadrúgása után Lugano fejelhet üresen 6 méterről, de nagy helyzetben nem fejjel, hanem vállal találja el a labdát.

Dzsesszika: Van vuvuzelás csengőhangom. Yuppiii! Kik játszanak most, és mikor lesz vége?

51. perc: Suarez most a jobb oldalon indul meg. Két védőt ültet hintába, majd felrúják. A csatár kicsit rájátszott az esésre, ezért a bíró nem fúj tizenegyest.

49. perc: Uruguayi ziccer. Suarez cselezett befelé a bal oldalról. Laposan gurított a kaup elé. Cavani becsúszva lőtt, de az egyik védőről kivágódott a labda.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Forlán lő! Góóól!

Uruguay akarata érvényesül. Ők támadnak többet, és veszélyesebben. Suárazt és Forlant nehezen tudják tartani a hazaiak. A gólhoz a szerencse is kellett, de vezetés megszerzéséért az uruk tettek többet.

45. perc: Vége az első félidőnek.

40. perc: Mhela fejesére ugranak fel a dél-afrikai szurkolók. A gyönyörű mozdulat után fölé száll a labda.

Dzsoki: "Azt mondja a kommentátor, hogy a vb-mezőnyben Tshabalala a harmadik a legtöbbet futó játékosok között. A magyar focistákról mondták azt, hogy könnyen el lehetne adni őket, mint használt autó. Csak annyit kellene mondani "Ezt vegye meg uram, ez még nagyon keveset futott."

33. perc: Suarez cselezget a tizenhatoson belül a jobb oldalon. Közeli lövése az oldalhálót találja el.

24. perc: Forláááááán! Mekkora gól! Diego jobbal lő középről 22 méterről. A jabulani megpattan egy védőn, lefelé csapódik, éppen a léc alá. 0-1.

23. perc: Suarez forgatja be a védőjét a jobb oldalon, majd 25 méteről lő. Khune könnyedén fogja a labdát.

Suarezt fargják rendesen.

16. perc: Tshabalala próbálkozik rendületlenül. Tizennyolcról csavar a jobb felső felé. Méterekkel célt téveszt.

Dzsoki: "A meccset a cseh sörök egyik királyával kezdtem. Hibátlan, kiváló. Remélem a meccs is felnő ehhez a színvonahoz. Bár lehet, hogy ez is olyan mint a "Nincs ronda nő, csak nem ittál eleget" igazság? Ha bénáznak a srácok lenyomok még 5-6 korsóval, máris más lesz a képlet."

10. perc: Jönnek az uruguayiak is. Fucile és Suarez is veszélyes a kapura.

6. perc: Forlan lőhetett 18 méterről szabadrúgást. Pienaar kiugrik a sorfalból, és blokkol. Sárga lap. Jön a megismételt szabadrúgás. Ezt a sorfalba bombázza a csatár.

4. perc: A dél-afrikaiak kezdenek jobban. Előbb egy szabadrúgás, majd egy szöglet után okoznak nagy kavarodást az uruk kapuja előtt.

1. perc: A hazaiak kezdték a meccset.

Az A-csoportban eddig csak döntetlen eredmény született, így egy esetleges mai vereséggel egyik válogatott sem veszti el végleg a továbbjutás esélyét, ugyanakkor az is igaz: aki nyer, óriási lépést tesz a továbbjutás felé.

„Bár minden mérkőzés más, egyvalamiben hasonlítanak: egyik sem könnyű, így a dél-afrikaiak elleni sem ígérkezik annak – mondta Forlán, érzékeltetve, hogy nem minden a taktikán múlik. – Remélhetőleg nálunk lesz többet a labda, ami egyfelől energiamegtakarítást jelent, másfelől lehetővé teszi, hogy mi irányítsuk a játékot. Az ellenfél jó és gyors játékosokból áll, nagyon oda kell figyelnünk az ellencsapásaikra."

Dél-Afrika a Mexikó elleni első mérkőzésén bizonyította, hogy védelmét nehéz feltörni, és ha mégis sikerül, Itumeng Khune személyében egy jó formában lévő fiatalember őrzi a kapuját. Ismervén az uruguayiak támadókapacitását, Khunénak ezúttal sem lesz üres az estéje. Mindazonáltal a hazaiak reménykednek.

„A jeget már megtörtük, és úgy vélem, könnyebb dolgunk lesz Uruguay ellen, mint a nyitányon volt – adott hangulatjelentést az öltözőből Steven Pienaar. – Hogy miért? Mert már tudjuk, milyen lelki terhet jelent hazai pályán világbajnoki meccset játszani. Persze tisztában vagyunk azzal is, hogy egy-két dolgon változtatnunk kell, például az utolsó percig kell összpontosítanunk, és nem szabad elfecsérelnünk a helyzeteinket, mert nagyon jó ellenfél vár ránk."

Mindössze kétszer találkozott eddig a két válogatott. Az 1997-es Konföderációs Kupán Uruguay már 3–1-re vezetett, az 1996-os Afrika-bajnok Dél-Afrika azonban kiegyenlített, aztán Christian Callejas 90. percbeli gólja révén mégis a dél-amerikai csapat nyert. A két válogatott másik mérkőzése gól nélküli döntetlent hozott 2007 szeptemberében Johannesburgban.

A vb legnagyobb meglepetése: Svájc legyőzte Spanyolországot!

A vb eddigi legnagyobb meglepetése: Svájc legyőzte az Európa-bajnoki címvédő Spanyolországot! Tovább olvasom