2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

Előnyben játszani is tudnak: Görögország-Nigéria 2-1

Langyosan indult a meccs, Nigéria gólt lőtt, aztán egyik játékosuk óriásit hibázott és kiállították, a görögök pedig megfordították a mérkőzést és megérdemelten nyertek.

Görögország-Nigéria 2-1
Bloemfontein, Szabad Állam Stadion
v: Oscar Ruiz (kolumbiai)

Görögország: Corvasz - Ciolisz, Papadopulosz, Karagunisz, Vintra - Szalpingidisz, Toroszidisz, Kirgiakosz, Szokratisz (Szamarasz), Kacuranisz - Gekasz (Ninisz)

Nigéria: Enyeama - Yobo, Taiwo (Echiejile (Afolabi)), Shittu, Yaskubu, Odemwingie (Obasa)  - Uche, Kaita, Haruna, Odiah, Etuhu

Gsz.: Szalpingidisz, Toroszidisz ill. Uche

L
angyosan indult a meccs, egészen a 16. percig úgy tűnt, unalmas meccset fogunk látni. Aztán Nigéria gólt lőtt, majd negyed órával később Kaita óriásit hibázott és kiállították. Innentől a görögök lelkileg is előnybe kerültek, és megfordították a mérkőzést, összességében pedig megérdemelten nyertek. A meccs embere Enyeama, a nigériai kapus, aki nagy bravúrokat mutatott be, a második görög gólnál nem volt szerencséje. A meccs lúzere egyértelműen Keita.

Medve bá': - Szomszéd Kari jön nekem egy tálca sörrel. Sajnálom az afrikaiakat, de a második félidőben a görögök jobbak voltak.
Eta néni: - Nem csak zenében jobb Görögország, hanem fociban is. De csokiban Nigéria a jobb, ez így épp 2-1.

Toroszidisz kétszeresen is kulcsembere volt a meccsnek.Fotó: gettyimages

94. perc: Vége a mérkőzésnek. Története során először nyer mérkőzés Görögország világbajnokságon.

92. perc: Ciolisz kapja tisztán a labdát a tizenhatos jobb sarkánál, lapos lövését Enyeama védi.

90. perc: Négy perce van még Nigériának, hogy gól szerezzen tíz emberrel és ne csak matematikai esélye legyen a továbbjutásra.

88. perc: Obasi kap egy sárgát, mert a félpályán meglökte Szamaraszt. Úgy látszik, a bíró is fárad...

86. perc: Helyzetbe nem tudnak kerülni az afrikaiak, még ha át is tudnak lépni a felezővonalon.

79. perc: Csere mindkét oldalon: Ninisz jön Gekasz helyére, a csereként beállt Echiejile pedig megsérül, Alabi folytatja helyette.

78. perc: Továbbra is a görögök támadnak, Nigéria csupán egy görög hibában vagy egy gyors kontrában bízhat.

Medve bá': - Most volt itt szomszéd Kari, fogadtunk egy tálca sörbe. Szerinte Nigéria egyenlít. Szerintem nem.

71. perc: Görög szöglet után összefejel Szamarasz és Yobo, a labda kipattanik Ciolisz elé, aki 19-ről nagyot lő, Enyeama véd, de ezúttal kipattanik róla a labda Toroszidisz elé, aki nincs lesen (a földön fekvő Yobo mögül indul), a görög pedig közelről a hálóba bombázza a labdát. 2-1

A győztes gól.

68. perc: Enyeama védi Szamarasz közeli fejesét.

59. perc: Ciolisz kap sárgát.

57. perc: Mindkét kapu előtt hatalmas helyzetek maradnak ki. Először egy görög beadás után Gakasz lőhetett kapura 8 méterről, miután a Yobo neki fejelte oda a labdát, a görög a kapusba lőtte. Az ellenakcióból kettő az egy ellen mehettek a zöldek, végül Yaskubu 10 méteres lövését védte Corvasz, a kipattanót Obasi mellé lőtte.

54. perc: Echiejile jön a sérült nigériai helyére.

52. perc: Taiwo megsérül, amíg nem jön a csere, kilencen a zöld mezes nigériaiak. Shittu nagyot ment, a szöglet után Enyeama magabiztosan fogja a labdát.

50. perc: Karagunisz lövése nem talál kaput.

Eta néni: - Ez azért sokkal jobb zene, akármit is mond Medve.

46. perc: Obasi jön a második félidőre Odemwingie helyére.

Medve bá': - '91 óta először láttam focizni a görögöket. Kár, hogy csak a félidő utolsó öt percében.
Eta néni: - Mindjárt jön a második félidő, addig eszek egy kis csokit. Nigériai kakaóból van, és nagyon finom. Csak hogy nehogy az a vád érjen, hogy Nigériáról semmi jót nem tudok mondani.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Kacuranisz szépen játszik össze Szalpingidisszel, aki a tizenhatos jobb sarkáról kapura lövi kapura a labdát, amely egy nigériai lábon megpattava a kapuban köt ki. 1-1

Szalpingidisz gólja.

41. perc: Szöglet után Szamarasz pöccintését a gólvonalról vágja ki Haruna.

40. perc: Remek görög összjáték után Szalpingidisz elől Taiwo szabadít fel az ötös előterében.

Medve bá': - A zöldmezes gyerek ostobaságot csinált. Azt meg nem értem, hogy Etának mi a baja a Pákóval.

37. perc
: Szamarasz jön Szokratisz helyére.

Toroszidisz fájdalma. Fotó: gettyimages

33. perc: Kaita óriási hülyeséget csinál, a labdát bedobásig fedező Toroszidiszt meglökte a nigériai, aztán rá is talpalt a combjára. Kaita egyből piros lapot kapott.

Eta néni: - Az ókor görög tragédiái nem múltak el nyomtalanul: Toroszidisz olyan szépen játszotta el a súlyos combsérülést, hogy az könnycseppet csalna még Szophoklész szemébe is.

Keita kiállítása sokat változtatott a meccs képén. Fotó: gettyimages

31. perc: Görög szöglet, Kirgiakosz fejel, alaposan fölé.

Eta néni: - Én akkoris a görögökért szorítok. Hazánkban a leghíresebb nigériai zenész Pákó, míg görögből itt van mondjuk Vangelis vagy Demis Roussos.

Ékezetek nélküli énekes birkózik a Megy a gőzös című dallal.

25. perc: Harmincról lőhetett szabadrúgást a görög csapat, miután Kacuraniszt elsodorták. Karagunisz ível, de a labda senkinek se jó.

22. perc: Az előzőnél veszélyesebb helyről jöhetett egy nigériai szabadrúgás. Elsőre a sorfalba lőtték, és az ismétlésbe is belelépett az egyik görög védő.

16. perc: Uche szélről adott be egy szabadrúgást középre, amelybe végül senki nem ért bele és a labda a hálóban kötött ki. 0-1

Uche gólja.

Medve bá': - Az afrikai gyerekek megeszik ezeket a gyönge görögöket reggelire. Akkora a különbség, mint amikor a téesz csapatával annak idején 19-1-re vertük a bejárósokat a '81-es majálison. Azt az egy gólt is az a szerencsétlen Kari szomszéd hozta össze a saját kapunkba...

13. perc: Enyema könnyedén védi Kacuranisz távoli próbálkozását.

6. perc: Néhány szabálytalanság okozott eddig izgalmakat, előbb Yakubu, majd Vintra volt szabálytalan.

Eta néni: - A nigériai himnusz arra kéri a Teremtőt, hogy segítse a fiatalokat, hogy felismerjék a jogot és az igazságot. Az igazság pedig az, hogy kultúrában nehéz lesz felvenniük a versenyt a hellénekkel.

1. perc: Fehérben a görögök, ők kezdték a meccset.

Medve bá': - Ha csak fele annyi gól lesz ezen a meccsen, mint az argentínokén, már megérte nem elmenni a kocsmába.

Kezdődik a meccs. Fotó: gettyimages

Bloemfonteinben valóságos élet-halál harcot láthatnak majd a nézők, mivel az újabb vereség megpecsételné a görögök vagy a nigériaiak sorsát. Az első vb-győzelmükért, -pontjukért és -góljukért küzdő hellének német kapitánya, a 71 éves Otto Rehhagel ennek megfelelő alapossággal készíti fel tanítványait:

"Részletesen kielemezzük a koreaiak elleni kudarcot. A tapasztalatokból okulva, józanul kell cselekednünk."

A nigériaiak svéd trénere, a hazája csapatát a 2002-es és 2006-os világbajnokságra kivezető Lars LagerBa:ck várhatóan számolhat az első találkozón megsérült hátvédre, Taye Taiwóra. A statisztikák is a Szuper sasok mellett szólnak, eddigi négy vb-sikerüket ugyanis egyaránt európai válogatottak felett aratták: 1994-ben a görögöket és a bolgárokat, 1998-ban pedig a spanyolokat és a bolgárokat győzték le.

• 1. Cosy 2010. június 17. 16:41
    „Medve bá! :)))”

10 ok, miért lesz Németország a világbajnok

A Bild szerint már eldőlt a világbajnokság, a győztes ugyanis Németország lesz. Tovább olvasom