2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Dögunalom után büntetőkkel Paraguay ment tovább: Paraguay-Japán 0-0 (0-0; 5-3)

Két túlságosan is óvatos csapat küzdött egymással, de 120 perc alatt egyik sem talált fogást a másikon. Medve bá' szerint "ezeknél még az angolok is jobbak".

Paraguay - Japán 00 (0-0; 0-0; 0-0; büntetőkkel 5-3)
Nyolcaddöntő. Pretoria, Loftus Versfeld.
Vez.: Bleeckere, Hermas, Vromans (belgák)

Paraguay: Villar - Morel, Bonet, Santa Cruz (Cardozo), Benitez (H. Valdez), Vera, Da Silva, Riveros, Lucas Barios, Ortigoza (Barreto), Alcaraz
Szöv. k.: Gerardo Martino

Japán: Kavasima - Abe (Nakamura), Komano, Tulio, Nagatomo, Endo, Matsui (Okazaki), Okubo (Tamada), Hasebe, Honda, Nakazava
Szöv. k.: Okada Takeshi

Egyik csapat sem mert támadni igazán, így egy eseménytelen - és gól nélküli - meccset játszott egymással Paraguay és Japán. A 11-esek végül Paraguaynak kedveztek.
A meccs embere megosztva Ortigoza és Valdez (bennük volt leginkább élet és ötlet). A meccs lúzere más nem is lehet, mint az egyetlen 11-est hibázó játékos, Komano.

Medve bá': - Ezek a gyerekek ma nem akartak, a tizenegyesekre készültek egész meccsen. Lehet, hogy ha fociztak volna, akkor nem ásítoztam volna annyit, mint szomszéd Kari disznóöléskor.
Eta néni: - Ez kiábrándító volt.

Vége, nyert Paraguay.
Cardozo jön. Lassan cammog a labdára, Kavasima jobbra vetődik, Cardozo a bal alsóba gurít. 5-3
Hondán a sor. Ha kihagyja, vége. De nem így történik, bebelsőzi a bapu üres bal oldalába. 4-3
Valdez a kapu jobb oldalába bombázza a labdát, a japán kapus balra ment. 4-2
Komano rúgja következőt. A japán balhátvéd a felső kapufát találja telibe.
Riveroson a sor, ő középre lövi, Kavasima balra vetődik. 3-2
Hasebe a következő. Magasan balra, Villar érezte az oldalt, de nem ért oda. 2-2
Barrios a jobb alsóba lő erősen, Kavasima majdnem elcsípte. 2-1
Endo jön. Csúnyán néz, aztán a kapu jobb oldalába emeli a labdát, Villar balra vetődött. 1-1
Paraduay kezdi a büntetőket: Barreto lövi az elsőt, pontosan, laposan a bal alsóba. 1-0

Medve bá': - Ezzel kellett volna kezdeni. Mármint a tizenegyesekkel.

120. perc: A belga bíró egyetlen másodpercet sem hosszabbít. Jöhetnek a büntetők.

119. perc: Kavasima rúgja ki a labdát az amúgy nem túl kicsi pretoriai stadionból. De van másik.

118. perc: Riveros kezezés miatt kap sárgát.

116. perc: Hasebe viszi el a labdát a bal szélen, a passzát Tamada visszateszi, Hasebe azonban lövés helyett passzol: ebből a helyzetből se lesz semmi.

114. perc: Endo lábra csúszik rá, ő is besárgul.

112. perc: Alcarazt kell lenyugtatnia a belga bírónak, miután a paraguayi hangot ad afelett érzett felháborodásának, hogy szerinte Okazaki feldobta magát.

109. perc: Valdez fejel egy beívelt szabadrúgás után, pont Kavasima lábai elé: a japán kapus úgy ment, hogy ráfekszik a labdára.

108. perc: Okazaki emelésére Tamada rontana rá, de Villar kilép a kapuból és megfogja a labdát.

106. perc: Tamada jön Okubo helyére, csere már nincs több.

105. perc: Újabb 15 perc jön, miután az elsőnek vége.

104. perc: Endo balról érkező szabadrúgását Villar csak másodszorra fogja meg.

102. perc: Szöglet Paraguaynak: Barreto középről oldalra fordulva emeli a háló tetejére a labdát.

100. perc: Honda lőhet szabadrúgást a bal szélről, Villar tormássza ki a lapos lövést szögletre.

98. perc: Morel remek passza után Valdez fordulhatott kapura, de jól érkezett Kavasima.

95. perc: Cardozo érkezik Santa Cruz helyére.

91. perc: Paraguay kezdi a hosszabbítást.

Eta néni: - Úgy látszik az egyetlen hozzászólót is megzavarta cseppet az eseménytelenség:
"1.  lilla96 2010.06.29. 16:02
NYER CHILE.
3-0-LÁRA."
Egy gond van: Chile nem játszik.

90+3. perc: Honda kézzel ér a labdába, s mivel ez szándékos volt, sárgát is kap. Vége a rendes játékidőnek, jön a hosszabbítás. Remélhetőleg egy parányival izgalmasabb lesz, mint az első 90 perc.

90+1. perc: Még két perc a rendes játékidőből, aztán 2x15 perc hosszabbítás jön.

88. perc: Szép japán akció, remek cselek, jó összjáték... De ezt a sportot még mindig gólra játszák, márpedig lövés ebből a támadásból se lett.

83. perc: Okubo és Villar ütközik egy beadás során. Mindketten felgyógyulnak.

Medve bá': - Szerintem itt az első perctől a tizenegyesekre vár mindenki. Csak addig még mindig van több, mint fél óra.

81. perc: Morel vágta fültövön Endot. Csere a japánoknál: Abe helyére jön Nakamura.

77. perc: Valdez próbálkozik 30-ról, Kavasimának ez nem gond.

74. perc: Barreto érkezik Ortigoza helyére. A paraguayi csapat egyik legjobbja volt eddig, sok támadás indult tőle, helyzete is volt és labdát is szerzett a középpályán.

71. perc: Sárga lap Nagatomonak.

68. perc: Kavasima úgy jön ki egy szögletnél, ha letarolja csapattársát, Tuliot. Tulio tanaka ápolás után visszajön.

66. perc: Matsui helyére Okazaki érkezik.

63. perc: Japán szöglet, Tulio Tanaka fejeli mellé két és fél méterrel.

60. perc: benitez lejön, H. Valdez folytatja helyette.

59. perc: Megint Ortigoza kapott labdát a szélen, beadására ezúttal sem érkezett paraguayi játékos.

Medve bá': - A bíró helyében lefújnám a meccset és mindenkit elkergetnék a fenébe. Egyik csapat se' érdemli meg, hogy továbbjusson. Visszahívnám helyettük a mexikóiakat vagy Chilét. Sőt, ezeknél még az angolok is jobbak.

58. perc: Matsui besárgul.

56. perc: Paraguayi helyzet, lövésig nem jutnak el, szögletre tisztáz Ortigoza elől a japán védelem. A szöglet ezúttal is veszélytelen.

55. perc: Nagatomo lő messziről, Villar véd.

48. perc: Ortigoza majdnem lövési helyzetbe kerül. Bár becselezi magát a tizenegyes pont környékére, de fekve kipiszkálja a labdát előle eg yjapán védő.

46. perc: Csere nincs, ugyanaz a 22 játékos vág neki az második féldiőnek, mint az elsőnek.

Egy érdekes statisztika: egyetlen les sem volt az első félidőben.

Eta néni: - Egy haiku jellemzi leginkább az első félidőt:
"Búd és örömöd
bízd a kitavaszodott
szomorúfűzre."

Medve bá': - Ezek is inkább kaszálhatnának. Több haszna lenne.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

40. perc: Honda ezúttal is a főszerepben, ezúttal a kapuval szemben 18-ről kap labdát, amelyen igazít egyet és lő: a kifelé csavarodó labda néhány centivel mellé megy.

36. perc: Veszélyes helyről jár a japán szabadrúgás. A hosszas készülődés ellenére semmi sem lesz belőle.

29. perc: Paraguayi szöglet: öten ugranak fel egyszerre a labdára, négyen fekve maradnak, Santa Cruz így - leszámítva az előtte fekvőket - pattanásból tisztán lőhet, de nem találja el a kaput.

Eta néni: - Paraguay fővárosában, Asunciónban borús az égbolt, gyenge északkeleti szél fúj, 16 fok van. A következő napokban 30 fok várható, szikrázó napsütéssel, a derült éjszakákon 17 fokig süllyed a hmérő higanyszála. Japán fővárosában, Tokióban borult az ég, gyenge északkeleti szél fúj, 24 fok van. A héten bármelyik napon előfordulhat heves zivatar, komoly esővel és nagy erejű széllel - a nappali hőmérséklet 29, az éjszakai 23 fok lesz. Asuncióban délelőtt fél tizenegy, Tokióban fél óra híján éjfél van.

21. perc: Mastui távoli bombája a felső kapufáról felfelé pattanva hagyja el a játékteret.

Medve bá': - Eddig ez igen gyönge meccs. Paraguay kibérelte a labdát, de nem tud mit csinálni vele.

20. perc: Először jut el Paraguay a japán kapuig, Lucas Barios szépen fordul le a védőjéről, kapura pöccintése kijön ugyan Kavasimáról, de Nakazava tisztázni tud, mielőtt gond lenne.

14. perc: 61-39 - ez a labdabirtoklási arányból, amelyből kiderül, mi történik a pályán: Paraguay adogata felezővonal környékén, de ennél előrébb képtelen jutni. Japán a kontrákra építene.

6. perc: Paraguayi szöglet, izgalom nélkül.

4. perc: Komano is megkínálja távolról Villart, aki magabiztosan fekszik rá a labdára.

1. perc: Kékben a japánok, piros-fehér csíkos mezben Paraguay. A japánok kezdik a meccset. Okubo mindjárt az aelső támadásból kapura tűzi a labdát, amely nem sokkal megy mellé.

Eta néni: - A hegyek és tengerek, no meg a felkelő nap országa a nagy dél-amerikai alföld, a Gran Chaco országa ellen.
Medve bá': - Igen jól, masszívan védekeznek és lőnek szabadrúgásokat a japánok, szépen játszanak a paraguayiak. Kiváncsi leszek rá, mint a megye II. sorsolására.

A japánok nemcsak a maguk, hanem az egész földrész becsületéért is küzdenek. Egyrészt ázsiai együttes még soha sem nyert dél-amerikai riválissal szemben a vb-k történetében - nyolc vereség és két döntetlen a mérleg (1966: Koreai NDK-Chile 1-1 és 1994: Koreai Köztársaság-Bolívia 0-0) -, míg a mostani, dél-afrikai seregszemlén már csak ők maradtak állva a kontinensről az után, hogy a nyolcaddöntőben Dél-Korea szombaton kikapott Uruguaytól.

A paraguayi szövetségi kapitány, Gerardo Martino felhívta a figyelmet arra, hogy a japánok szélvészgyorsan tudnak védekezésről támadásra, illetve támadásról védekezésre váltani, ráadásul a pontrúgásaik nagyon veszélyesek.

"El kell kerülnünk a gyors ellentámadásaikat, és nem szabálytalankodhatunk a 16-os előtt" - jegyezte meg.

A csapatból hiányozni fog az eltiltott középpályás, Victor Caceres, akit minden bizonnyal Carlos Bonet helyettesít.

A hátvéd Julio Cesar Caceres a nyolcaddöntőbe kerüléssel elégedett, ám a mutatott játékkal kevésbé.

"A japán gyors csapat, a meccs minden részletére figyelnünk kell majd. Hiába kaptunk csak egyetlen gólt eddig a tornán, Új-Zéland ellen például nem tudtunk betalálni" - jegyezte meg a védő.

A japánoknál nincs sem eltiltott, sem sérült, mindenki Okada Takesi szövetségi kapitány rendelkezésére áll, így minden bizonnyal nem változik a kezdőcsapat.

"A paraguayi védelem nagyon stabil, és a játékosok a megszerzett labdákból gyors kontrákat vezetnek. Erre figyelnünk kell!" - figyelmeztetett Okada.

Az egyik gólfelelős, Honda Kejszuke jelezte: szeretnék megmutatni a vb-n, hogy a japán emberek nem ismernek lehetetlent.

A japán gárda eddig kétszer találkozott dél-amerikai alakulattal vb-n, mindkétszer kikapott: 1998-ban Argentína 1-0-ra, 2006-ban pedig Brazília 4-1-re nyert ellene.

A két válogatott ezt megelőzően hatszor mérkőzött egymással, a dél-amerikaiak kétszer, az ázsiaiak egyszer diadalmaskodtak, és született három döntetlen. A két utolsó felvonáson nem esett gól.

• 1. lilla96 2010. június 29. 16:02