2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Az oroszlán a szomorú, nem a szamuráj: Japán-Kamerun 1-0

A Szelídíthetetlen Oroszlánokat Honda közeli találatával legyőzték a Szamurájok. Kamerun alig jutott támadásig, Japán első vébémeccsét nyerte meg nem hazai pályán.

Japán - Kamerun 1-0
E csoport, 1. forduló. Bloemfontein, Szabad Állam Stadion. 45 ezer néző. Jv.:Benquerenca (portugál).

Japán:  Kavasima - Komano, Nakazava, Tulio, Nagatomo - Endo, Hasebe - Abe, Honda, Macui - Okubo.
Szöv. kapitány: Okada Takesi

Kamerun: Souleymanou - Mbia, Nkoulou, Bassong, Assou-Ekotto - Matip - Makoun, Eyong - Choupo-Moting, Eto'o - Webo.
Szöv. kapitány: Paul Le Guen

Gsz.: Honda

Ötlettelen játékukkal a kameruniak nem tudtak gólt szerezni a szervezetten védekező japán csapat ellen. A szervezett védekezés ugyan az afrikai csapatra is jellemző volt, egyetlen pillanatot kivéve, amikor is a meccs embere, Honda közelről betalált. A meccs lúzere Nkoulou, aki Mbiával együtt úgy ugrott fel fejelni a gólt érő esetnél, hogy a labda végül mindkettejük felett elszállt. De Mbia legalább utána a támadásokban kivette a részét, egy kapufát is lőtt.

Medve bá': - Ej, ez a végére azért elég izgalmas kis meccs lett. Ahhoz képest legalábbis, amilyen 80 percig volt.
Eta néni: - Ma az oroszlán a szomorú, nem a szamuráj.

94. perc: Nincs tovább, Japán nyeri a találkozót.

Japán drukkerek. Fotó: gettyimages

92. perc: Nakazawa elesik, Eto'o fejel, Kavasima véd, de a mondat legelső része miatt a japánok jöhetnek szabadrúgással.

90. perc: Négy perce van még Kamerunnak, hogy elkerülje a vereséget.

88. perc: Inamoto jön Hasebe helyére.

86. perc: Mbia 26-ról tűzte kapura, a kapufát találta el. Aztán Emana lő messziről, kisebb erővel, mint a társa, a de pontosabban, a lövést azonban Kavasima magabiztosan fogja.

82. perc: Hasebe 24 méteres lövését bravúrral védi Souleymanou, a kipattanót Okazaki egyből kapura, potosabban kapufára lövi.

75. perc: Makoun és Choupo-Moting nem lő ma már gólt, helyükre érkezik Idrissou és Njitap.

Medve bá': - Bótos' Ica mondta, hogy a fia vesz egy ilyen vuvzelát, és kihozza vasárnap a meccsre. Felőlem kihozhatja, de ha belefúj, én pofán verem a gyereket, a tülköt belehúzom a fejibe', aztán ráhajtogatom a biciklimet. Fék úgysincs rajta.

74. perc: Remek kameruni támadás végén Webo lő kapura - lesről. Amúgy is védett a kapus.

69. perc: Két csere is történt: Emana jött be Matip helyett Kamerunnál, Okazaki jött Macui helyére a japán csapatban.

62. perc: Szögletet rúghat újra Kamerun, ezúttal is eredmény nélkül: bedobás jön a túloldalról Japán javára.

Nicolas Nkoulou fejel. Fotó: gettyimages

51. perc:

(Reisch Zoltán)

49. perc: Eto'o a japán védők közül ad középre, Choupo-Moting tisztán lőhet 12-ről, de nem találja el a kaput.

Medve bá': - Izgalmas kis meccs is lehet még ez, ha nem alusszák át a második félidőt is a csatárok.

47. perc: Mbia a tizanhatos és az alapvonal találkozásánál szabálytalankodik. A szabadrúgás veszélytelen.

46. perc: Nincs csere. A meccs első szögletét a 46. percben lövi Kamerun, löjkés mitt aztán kifelé jár a szabadrúgás.

Medve bá': - Kamerunnak most már muszáj lesz játszani a focit, mert ki fognak kapni.
Eta néni: - A Szelídíthetetlen Oroszlánokat a Szamurájok nem megszelídíteni akarják, hanem legyőzni. Ha így marad minden a második félidőben, akkor ez sikerülni is fog a Felkelő Nap országának.

45. perc: Vége az első félidőnek.

39. perc: Vezet Japán, Honda a gólszerző. A sokadik beadás érkezett jobbról a kameruni kapu elé, s ezúttal két afrikai védő is lemaradt a labdáról, amely a japánok 18-asa elé kerül, aki az ötösön belülről nem hibázza el a lehetőséget. 1-0

Medve bá': - Nem hittem volna, hogy a kékek beadásaiból bármi is lehet, mert sokkal magasabbak a sárgák. De aztán csak hibáztak egyet. A kaputól négy méterre meg még a szomszéd Kari is berúgta volna, pedig ő aztán világéletében kétballábas volt.

Japán gólöröm. Fotó: gettyimages

37. perc: Akrobatikus mozdulatok tekintetében lehet talán csak különbséget tenni a két csapat között, ebben messze a japánok a jobbak. Hasebe ugyan mellérúg ollózó mozdulata közben a labdátnak, de a mozdulat szép volt.

33. perc: Okubo bal oldali beadásáról szinte mindenki lemarad, aztán végül egy kameruni láb előrevágja a labdát.

Eta néni: -
"Mi jobbak leszünk.
Tanít bennünket magvas
gondolat-játék."
A haiku költészetével Ady Endre is próbálkozott. Ezek a sorok Bartos Arankától származnak.

31. perc: Az újabb izgalmakat ezúttal a másik kapus szolgáltatja. Kavasima egy kicsit alászalad egy kapu elé ívelt labdának, aztán csúnyán a hátára esik. Némi ápolás után újra talpon a kapus.

Choupo-Moting és Komano. Fotó: gettyimages

21. perc: Az ötös közelébe beadott labdát Souleymanou először kiejti, aztán úgy tápászkodik fel a fűről, hogy a fölötte álló Hondát is megemeli. De mindez amúgyis játékon kívül történt, a beadás pillanatában ugyanis Okubo lesen volt. Ez a nem túl izgalmas esemény volt az első 21 perc legizgalmasabb történése...

Souleymanou és Honda. Fotó: Gettyimages

13. perc: A védelem egyelőre mindkét oldalon sokkal jobban teljesít, mint a támadójáték.

Medve bá': - Ezek is csalják eddig a futballt. Nem indulnak meg a széleken, amikor meg elindul valaki, akkor biztos' Isten' rúl rövid vagy túl hosszú labdát kap.

5. perc: Egy-egy támadó játékos a felállás alapján mindkét oldalon. A japánoknál Okubo, az afrikai csapatnál Webo van elöl.

1. perc: A sárga mezes kameruniak kezdik a játékot. A japánok első támadásukat akrobatikus mozdulattal kezdik, szabadrúgással folytatják, a vége pedig kameruni kirúgás.

Eta néni: - "Ó Kamerun, apáink bölcsője" - kezdődik az afrikai ország himnusza. A nemzeti himusz visszatérő eleme a kedvesség, a rajongás és a becsület. Hát kedvesnek épp nem nevezném, ahogy a japán játékost elgázolták.

A Japán-Kamerun összecsapás legnagyobb sztárja egyértelműen a friss Bajnokok Ligája-győztes Internazionale támadója, Samuel Eto,o lesz, aki az őt ért kritikák miatt azon gondolkozott, hogy pályára sem lép a vb-n, végül azonban maradt és bizonyítani szeretné, hogy nemcsak klubszinten, hanem a válogatottban is képes világklasszis teljesítményre.

"Ő a kapitányom. A világ egyik legjobbja, és ennek megfelelően is akar játszani" - mondta róla a kameruniak szakvezetője, Paul Le Guen.

Edzés és fotózás: jó a hangulat a kameruni csapatnál

A két csapat eddigi három összecsapásán egy döntetlen mellett két japán siker született, az ázsiaiak azonban még soha nem nyertek vb-meccset külföldön - két győzelmüket akkor aratták, amikor 2002-ben a dél-koreaiakkal közösen rendeztek világbajnokságot.

Hollandia-Dánia 2:0 - micsoda öngólt hoztak össze a dánok! - nézze meg videón

A világbajnokság eddig legkomikusabb öngólját két dán védő hozta össze. Karácsonyi ajándékot kapott… Tovább olvasom