2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

A vb legnagyobb meglepetése: Svájc legyőzte Spanyolországot!

A vb eddigi legnagyobb meglepetése: Svájc legyőzte az Európa-bajnoki címvédő Spanyolországot!

SPANYOLORSZÁG–SVÁJC 0-1 (0-0)
H-csoport, 1. forduló
Durban, Moses Mabhida Stadion
Vezeti: Webb (angol)

SPANYOLORSZÁG: Casillas – Ramos, Puyol, Piqué, Capdevila – Busquets (Torres 62.p.) – David Silva (Jesus Navas 62.p.), Xabi Alonso, Xavi, Iniesta (Pedro 77.p.)– Villa
Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

SVÁJC: Benaglio – Lichtsteiner, Senderos Von Bergen 35.p.), Grichting, Ziegler – Inler, Fernandes, Huggel, Barnetta (Eggimann 92.p.) – Derdiyok (Hakan Yakin 79.p.), Nkufo
Szövetségi kapitány: Ottmar Hitzfeld

Gólszerző: Fernandes (52.p.)

95. perc: Vége! Svájc legyőzte az Európa-bajnok Spanyolországot. A vb eddigi legnagyobb meglepetése.

90. perc: Öt perc hosszabbítás.

88. perc: Torres is kapkd a komoly helyzetekben, akár csak a csapattársak. Most is hosszan teszi maga elé a ladát, pedig kiléphetett volna a védők közül.

82. perc: Barnetta bombázott fölé 22 méterről.

77. perc: Pedro érkezhet Iniesta helyére.

Dzsoki:"Előjött a spanyolok vb-fóbiája? Mindig nagyon jó csapatuk van, aztán a világbajnokságon begörcsölnek, és saját magukat ütik ki. Az ellenfél nem is nagyon kell ehhez."

75. perc: Derdiyok mindenkit elfektetett a spanyol tizenhatoson belül, majd tíz méterről, külsővel a kapufára pöckölte a labdát.

72. perc: Navas gyönyörűen kerülte meg a kicsit teszetosza Zieglert, de csak kapura pöckölni tudta a labdát az ötös sarkáról, így Benaglio védett.

70. perc: Villa újabb nagy passzt adott Torresnek, aki addig totojázott, míg be nem érték.

68. perc: Fernando Torres nagy labdát kapott Villától, de mire Grichting mellett átvette és kapura fordult, csak arra maradt ereje, hogy jóval kapu mellé kanyarítson.

A svájci gól előtti ütközés.

63. perc: Iniesta fél centivel lőtt húszról a bal kapufa mellé.

62. perc: Busquets helyett Torres, David Silva helyett Jesús Navas érkezik.

58. perc: David Villa próbálkozik. Benaglio véd.

Dzsoki: "Ekkora mázlit. Úgy látszik ez az év a focigyilkos csapatoké."

52. perc: Hihetetlen milyen gólt Spanyolrszág! Hatalmas ütközés a kapu előtt. Derdiyok, Piqué, Casillas is egy kupacban. A labda Fernandes elé pattan, aki 5 méterről a kapuba pofozza. Első helyzetéből eredményes Svájc. 0-1.

51. perc: Puyol pontosan fejeli vissza egy szöglet után a labdát David Silvának, akit zavar Busquets.

50. perc: Hatalmas nyomás alatt a svájci kapu. Xabi Alonso csavar. A labda megpattan egy védő fején, így száll fölé.

47. perc: Xavi visszagurítását Xabi Alonso bombázta kapu fölé távoltól. Aztán káromkodott egy nagyot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Spanyol mezőnyfölény az első játékrészben. Xaviék 67%-ban birtokolják a labdát, a kapuralövések aránya pedig 7-1 a javukra. Gól nincs, helyzetek akadtak. Rövidesen jön a folytatás.

45. perc: Továbbra is szinte csak a svájciak térfelén van a labda. Villa elszórakozik egy újabb lehetőséget.  Vége az első félidőnek.

Puyol és Piqué szikla a védelem tenygelyében.
Puyol és Piqué szikla a védelem tengelyében.

35. perc: A sérült Sanderost kell lecserélni. Von Bergen érkezik a helyére. Érdekes, hogy a védő akkor sérül meg amikor saját csapattársával Grichtinggel ütközött.

31. perc: Iniestát rántották le a tizenhatos előtt, középen. A szabadrúgásban jóval több volt ennél. Villa a sorfalba bombáz.

Dzsoki: "Látszik, hogy a Barcelonára épül a spanyol válogatott. Sok pontos passz, rengeteg mozgás, szép játék."

26. perc: Ziegler 22 méteres szabadrúgása jön ki Casillasról, ám mielőtt odaérhetett volna valaki, a kapus felszedte a labdát.

23. perc: Az eddigi legnagyobb helyzet Piqué előtt adódik. Xavi ad pontos passzt a védők közül kimozduló csapattárshoz, aki egy laza csellel leülteti Zieglert, majd a kapusba lő.

22. perc: Iniesta lő, jó 25-ről. A kapus szerencséje, hogy középre megy a labda.

Xabi Alonsóval stabil a spanyol középpálya.

17. perc: David Silva villan. Feljön a bal oldalon, és 17 méterről célozza meg laposan a bal alsót. A kapus figyel.

Dzsesszika: "Hol van Fabregas? Csak miatta mondtam le a fodrászt, és ültem le meccset nézni. Puyol nem kárpótol azért a cuki fiúért."

10. perc: David Villa indul meg szép cselekkel a bal szélen. Amikor az ötösről lőhetne, hosszan tolja meg a labdát, a kapus pedig felszedi azt.

8. perc: Eddig szinte csak a spanyoloknál van a labda. Lassú az előre játék, de rengeteg futásra kényszerítik a svájciakat.

Légibalett.
Légibalett.

4. perc: Grichting tarolta le Busquetset. A szabadrúgást Xavi a kapu elé ívelné, de kifejelik.

1. perc: A svájciak kezdték a meccset.

Vicente del Bosque, a spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya úgy döntött, vállalja a kockázatot, és a kezdő tizenegybe jelöli a sérüléséből felépülő Andrés Iniestát a Svájc elleni mai világbajnoki csoportmérkőzésre. Ottmar Hitzfeld svájci szövetségi kapitány Schwegler kárára, Derdiyok javára döntötte el egyetlen dilemmáját.

A spanyoloknál egyelőre továbbra is kérdéses a csatár Fernando Torres és a középpályás Andrés Iniesta játéka sérülés miatt, a svájciaknál pedig biztosan hiányozni fog a támadósorból a csapatkapitány Alexander Frei, a középpályáról pedig Valon Behrami. Utóbbiak szintén felépülőben vannak, s ha Ottmar Hitzfeld szövetségi kapitány a 4-4-2-es felállást választja, akkor Blaise Nkufo mellett Eren Derdiyok lehet a másik csatár.

Míg Torres helyett valószínűleg David Villa rohamozza majd egyedüli támadóként a svájci kaput, Iniesta egészségügyi állapota minden bizonnyal lehetővé teszi, hogy elfoglalja helyét a középpályán.

"Ellenfelünk roppant szilárd együttes - mondta Vicente del Bosque, az Eb-győztesek szövetségi kapitánya. - Évek óta együtt játszanak, s véleményem szerint minőségi futballt tudnak produkálni."

A felkészülési találkozókon a svájciak sorozatban három vereséget szenvedtek el, ráadásul még sosem nyertek a spanyolok ellen, akik százszázalékos teljesítménnyel jutottak ki a vb-re, s egyetlen egyszer kaptak ki az elmúlt három évben, a tavalyi Konföderációs Kupa elődöntőjében, az Egyesült Államok alakulatától.

• 11. buggyant 2010. június 16. 22:38
    „mondja már meg nekem valaki mit kiált a néger kisfiú a bajnokság elején!!! az a rajzolt!”
  • 10. Spitfire 2010. június 16. 19:12
    „nagyképű spanyolok, hülye edzővel! 1 csatárral játszani? miért?”
  • 9. hszilard 2010. június 16. 18:59
    „Igazán mérvadó győzelmet idáig csak a Hollandok arattak. Ausztráliát nem művészet megverni.”
  • 8. makacs 2010. június 16. 18:46
    „Mi pedig 98-ban 2-0-ra vertük Svájcot. Akkor ki a legjobb?
    :))))))))”
  • 7. igazmondó 2010. június 16. 18:45
    „ezek a spanyolok honnan akartak gólt lőni bakker? ez a meccs is csak labdarugdosás volt. nem kell hasraesni ezektől sem. Focit ezidáig csak a németektől láthattunk. Nálam máris ők a világbajnokok.”

Vb 2010 - Honduras-Chile 0-1

A H csoport nyitómeccse jó játékkal kezdődik: inkább Chile támad, de a hondurasi kontrák is… Tovább olvasom