2019. 04. 20. szombat - Tivadar Még több cikk.

A Squadra Azzurra Dante poklában: Olaszország-Új-Zéland 1-1

Új-Zéland döntetlent játszott a világbajnok ellen. Az azzurri nem talált rést az új-zélandi pajzson.

Olaszország - Új-Zéland 1-1
Nelspruit, Mbombela Stadon

Olaszország: Federico Marchetti - Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito - Riccardo Montolivo, Daniele De Rossi, Claudio Marchisio (Pazzini), Vincenzo Iaquinta - Alberto Gilardino (Camoranesi), Simone Pepe (Di Natale)

Új-Zéland: Mark Paston - Winston Reid, Ryan Nelsen, Ivan Vicelich (Christie), Tommy Smith - Tony Lochhead, Leo Bertos, Simon Elliot - Shane Smeltz, Chris Killen (Barron), Rory Fallon (Wood)

Gsz.: Iaquinta, ill. Smeltz

Hősies játékkal győzelemmel felérő döntetlent játszottak az új-zélandiak az ötlettelül, pontatlanul játszó olaszok ellen. A meccs embere Paston, az új-zélandi kapus, aki remekül védett és nagyrészt rajta múlt, hogy a meccs végén Új-Zéland örülhetett. A meccs lúzere Cannavaro, aki amellett hogy pocsékul játszott, suta mozdulata miatt még egy gólt is szereztek róla.

Eta néni: - Dante érezte az olaszok vesztét és azt, hogy a harmadik körben mi vár rájuk:
"Immár a hűs, harmadik körben állok,
    hol súlyos, átkos zápor zúg örökre,
    egyformán ejtvén örökös szabályok.
Vaskos jég, piszkos víz és hó pörög le
    a sötét légen át és sohse fárad
    s mindent rohaszt, ahol leér a rögre."

Medve bá': - Most átmegyek a szomszéd Karihoz és pofán röhögöm. Ezek az olaszok nem érnek semmit, ha a nyugdíjas klub asszonyai ellen fociznának , akkor se' tudnának nyerni.

90+4. perc: Vége a meccsnek. Új-Zéland döntetlent játszik a világbajnokkal.

90+2. perc: Killen helyre Barron érkezik. Újabb másodpercek telnek el ezzel is.

90+1. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Zambrotta viszi be a labdát a tizenhatoson belülre, Nelsent találja telibe.

88. perc: Camoranesi harmincról tűzta kapura a labdát, megint nagyot védett Paston.

87. perc: Nelsen görcsöt kap, az ápolást nem sietik el, hordágy helyett pedig saját lábán távozik. A játékvezető időhúzás miatt lapot ad az új-zélandinak.

82. perc: Chiellini Wodd hátára mászott fel fejelni, de még így is mellé ment a próbálkozása. Amúgy szabadrúgás jár kifelé. Az ellentámadásból centik híján gólt lőnek az új-zélandiak. Wood szépen fordul le Cannavaroról, erős ballábas lövése kifelé csavarodik, így mellé megy.

81. perc: Vicelich le, Christie be.

80. perc: Di Natale erőtlen lövése a mellé megy.

78. perc: Szöglet után Iaquinta kapura tartó fejesét Reid fejeli szögletre.

76. perc: Hosszasan készülnek az olaszok egy szabadrúgáshoz, végül semmi se lesz belőle, csak némi adogatás után egy beívelés, amit Paston magabiztosan leszed a levegőből.

70. perc: Montolivo 25 méteres bombáját védi bravúrral az új-zélandi kapus.

Eta néni: - Dante vuvuzeléról:
"Most kezdődött a mélységből kitörvén
    hallani jajgatás; oly helyhez értem,
    hol ezer hang sírt, a fület gyötörvén."

67. perc: Szabadrúgás 32-ről, a próbálkozás rém gyenge, bedobás lesz belőle.

63. perc: Új-zélandi bedobás után Cannavaro középre fejeli ki a labdát, Vicelich egyből kapura bombázza a Jabulanit, alig megy mellé.

61. perc: Fallon jeön, mielőtt begyűjti a második sárgalapját. Helyette jön Wood.

60. perc: Pazzini érkezik Marchisio helyére. Nincs több olasz csere.

55. perc: A második félidő elején sokkal jobban tudják szűrni az új-zélandiak az olaszok támadásait.

Medve bá': - Kari szomszéd magyaráz és dadog. Ezt csinálja, amikor nincs igaza, de nem akarja elismerni. Ezt csinálta akkor is, amikor a kutyája átszökött hozzánk és kiásta a frissen ültetett karalábémat.

49. perc: Din Natale éles szögből lő kapura, Paston öklözi ki a labdát.

47. perc: Új-Zéland letámadja az olaszokat, akik így nem is jutnak el a fehérek térfelére.

46. perc: Gilardino és Pepe lejön, Camoranesi és Di Natale játszik a második félidőben helyettük.

Vége az első féldiőnek. A televíziós visszajátszásokból úgy tűnik, hogy az új-zélandi gólnál Smeltz lesen állt, mert egy játékostársa megcsúsztatta azt a beívelés után, és ezután került Cannavaro testéről Smeltz elé.

Eta néni: - Az olaszok jobbak és szerintem meg is nyerik a mérkőzést.
"Félni csak oly dolgoktól lehet ok,
    amelyeknek hatalmából baj érhet;
    másoktól nem, mert ártalmatlanok."
Medve bá': - Kari szomszéd nagy olaszdrukker, délelőtt mise után fogadkozott, hogy szanaszéjjel verik Új-Zélandot. Átmegyek hozzá egy kicsit, kiváncsi vagyok a fejire'.

Az új-zélandi Shane SMELTZ (b) ünnepli gólját, amelyet Federico MARCHETTI olasz kapus (pirosban) hálójába lőtt a nelspruiti Mbombela Stadionban 2010. június 20-án, a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság F csoportjának második fordulójában vívott az Olaszország - Új-Zéland mérkőzésen. (MTI/AP/Michael Sohn)

45. perc: Pepe teszi le lövésre a labdát De Rossinak, 20 méteres bombáját vakon védi Paston.

44. perc: Zambrotta lövése nem ér el a kapuig.

38. perc: Mindenben jobbak az olaszok, csak a gólok száma egyenlő. A labdabirtoklási arány 60:40, a lövések száma 9:1, a szögletarány 4:0. Új-Zéland pedig közben szabálytalanságok sorát követi el, 13-szor fújt ellenük a guatemalai Batres, míg az olaszok csak négyszer szabálytalankodtak. Új-zélandi támadás a góljuk óta szinte nincs is.

Eta néni: - Tolkien bölcs ember. Az írta: "azt a legnehezebb befejezni, amit el sem kezdesz."

34. perc: De Rossi lövése jó másfél méterrel száll a kapu fölé-mellé.

29. perc: Iaquinta a kapu jobb sarkába lövi erősen a labdát. 1-1
Büntetőből egyenlítenek az olaszok.

28. perc. Tizenegyes Olaszországnak. Smith járja le De Rossit, az új-zélandi sárgát kap érte.

Eta néni: - Tolkien szerint "a világ valóban csupa veszedelem, és sok a sötét hely; de sok minden akad, ami szép, s bár a szépség ma mindenütt szomorúsággal keveredik, attól a szép még csak szebb lesz."

25. perc: Montolivo járt eddig a legközelebvb az olasz gólhoz: 22 méteres bombája a kapufán csattan.

18. perc: Nyomnak az olaszok, de eddig csak kapu mellé lőttek vagy egy új-zélandin pattant szögletre a labda. Zambrotta is így járt.

Eta néni: - Dante előre látta a taljánok hibáját:
"Akkortájt olyan álmodozva jártam:
    nem is tudom, hogyan kerültem arra,
    csak a jó útról valahogy leszálltam."

14. perc: Fallon besárgul.

10. perc: Pepe iramodik meg a szélen, beadás helyett lő, egy védőről szögletre pattanik a labda.

7. perc: Olasz mezőnyfölény után szabadrúgáshoz jut Új-Zéland. A tizenegyes pontjának környékére ívelt labda Cannavaro testén megpattinva épp a tisztán álló Smeltz elé kerül, aki Marchetti keze mellett a hálóba lő. 0-1

Smeltz gólja.

Medve bá': - Azt mondtam, hogy meglepetésszagot érzek. Akármi lesz a vége, az meglepetés, hogy vezetnek a fehérek. Az olaszok elfelejtettek normálisan védekezni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Kékben az olaszok, fehérben Új-Zéland.

Eta néni: - Két irodalmi nagyágyú küzd meg egymással. Új-Zéland sokaknál egybeforrt a Gyűrűk urával (mert itt forgatták a film sok jelenetét). Olaszország pedig Dante hazája. Az Isteni színjáték a Gyűrűk ura ellen.
Medve bá': - Nem hiszem, hogy az olaszok most jól fognak játszanai. Meglepetésszagot érzek.

A nyitókörben a címvédő olaszok meglepetésre csak 1-1-et játszottak Paraguayjal, míg a szlovákok pontosan ugyanígy végeztek az új-zélandiakkal. A csalódott Squadra Azzurra mestere, Marcello Lippi gondjait fokozza, hogy Gianluigi Buffon hátfájdalmai miatt nem védhet Nelspruitban, így a mindössze hatszoros válogatott Federico Marchetti áll majd a kapuba. Ráadásul Andrea Pirlo sem hadra fogható még, a Milan középpályásának vádlisérülése nem jött rendbe, ő várhatóan csak a harmadik fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe.

A világranglista 78. helyén - azaz 73 hellyel az olaszok mögött - szerénykedő óceániai rivális annál bizakodóbb: a hosszabbításban mentette döntetlenre a Szlovákia elleni derbit, így a három 1982-es vereség után megszerezte első vb-pontját. Ricki Herbert szövetségi kapitány további merész terveket szövöget: "Előzetesen mindenki elkönyvelte a három pontot ellenünk, de a szlovákokkal szemben elért eredményünk talán elgondolkodtatja az olaszokat."

• 6. tódi 2010. június 21. 07:04
    „Az olaszok már csak ilyenek - mindig így kezdenek.”
  • 5. sivatag66 2010. június 21. 05:25
    „T.cikk író ! Ezt a tudósításból idéztem ! :
    "Hősies játékkal nyertek az új-zélandiak az ötlettelül, pontatlanul játszó olaszok ellen"
    Most akkor mennyi lett a mérkőzés ????
    Ön mennyiszer bukott meg az újságíró iskolában ??????”
  • 4. lacim6 2010. június 20. 22:57
    „3. hozzászólás lilla96 Ultra szánalmasak az okoskodásaid.”
  • 3. lilla96 2010. június 20. 18:16
    „A MECCSET ELCSALTÁK, MERT AZ ÚJ-ZÉLANDI GÓL LESRŐL SZÜLETETT.”
    3-0-LÁRA.
    A GÓL LÖVŐK S.PEPE 23. PERCBE GILARDINO 34. PERCBE DE ROSSI 56. PERCBE.

Vb 2010-online: Szlovákia-Paraguay 0:2 (0:1)

A vébé legunalmasabb meccse volt. Paraguay rossz volt, Szlovákia még rosszabb. Tovább olvasom