2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

A hosszabbításban bukták el a győzelmet a szlovákok: Új-Zéland-Szlovákia 1-1

Vittek góljával vezettek a szlovákok, és már a zsebükben volt a három pont, amikor a 93. percben jött Reid, és egyenlített Új-Zéland.

Új-Zéland – Szlovákia 1-1 (0-0)
F csoport, 1.forduló. Rustenburg, Royal Bafokeng stadion
Vezeti: Damon (dél-afrikai)

ÚJ-ZÉLAND: Paston – Reid, Nelsen, Vicelich (Christie 78.p.), Smith – Bertos, Elliott, Lochhead – Killen (Wood 72.p.), Fallon – Smeltz
Szövetségi kapitány: Ricki Herbert

SZLOVÁKIA: Mucha – Zabavník, Skrtel, J. Durica, M. Cech – Strba – Weiss (Kucka 91.p.), Hamsík, Sesták (Holosko 80.p.) – Jendrísek, Vittek (Stoch 84.p.)
Szövetségi kapitány: Vladimír Weiss

Gólszerző: Vittek (50.p.) ill. Reid (93.p.)

A meccs embere: Winsotn Reid. A védő még a 93. percben is hinni tudott a pontszerzésben. Előre jött, harcolt, jól helyezkedett, és győzött. Góljával Új-Zéland pontot mentett.

A meccs lúzere: A szlovák válogatott. Ez a csapat jobb ellenfelénél, de ráült az egy gólos vezetésre, lazított, és bebukta.

93. perc: Egyenlít Új-Zéland! Winston Reid jön előre, és egy bal oldali beadást 6 méterről fejel a hálóba! 1-1. Ezzel vége is a meccsnek. A szlovákok lazábbra vették a meccs végét, és buktak két pontot.

91. perc: A harmadik szlovák csere. Weiss helyére érkezik Kucka.

88. perc: A semmiből egy új-zélandi helyzet: bal oldali beadás után Smeltz fejelhetett, de nem talált kaput.

Dzsoki:

"Jó nektek hobbitok, hogy a munkátok a hobbitok... Ha jól emlékszem a Gyűrűk urát Új-Zélandon forgatták. Na az sem volt lassúbb, mint ez a meccs."

84. perc: Újabb csere a szlovákoknál. Vittek helyére jön Stoch.

80. perc: Cserél Szlovákia. Sesták le, Holosko be.

78. perc: Cserél Ricki Herbert. Vicelich helyére jött be Christie

75. perc: Újabb szlovák kontra. Most Durica lő mellé.

72. perc: Az első csere meccsen: Ricki Herbert elégelte meg Killen tehetetlenségét, és a fiatal Chros Woodot hozta be a helyére.

Vittek a gólszerző, őt ünneplik a többiek.

69. perc: A legnagyobb szlovák ziccer. Kontráztak a kékmezesek, de hárman sem tudtak túljutni két védőn. Vittek bénázta el a végén az akciót. Nem csoda, hogy a többiek dühösek.

Dzsesszika:

"Ezek a szlovák fiúk azért focizni is tudnak. Én eddig azt hittem csak hokizni képesek."

58. perc: Az iram visszaállt az első félidőben megszokottra. Csak semmi felesleges mozdulat, semmi kockázatvállalás.

55. perc: Strba rúgta fel Elliotot. Sárga lap.

50. perc: Vezet Szlovákia! Sestak csavart a kapu elé a jobb oldalról. Vittek megelőzte a védőket, és 7 méterről gólt fejel! 0-1.

46. perc: Elkezdősött a második félidő. A szünetben nem cserélt egyik csapat sem.

Világbajnoki mérkőzésnek gynge volt az első félidő. Helyzetecskék azért voltak. A szlovákok állnak közelebb a gólszerzéshez.

45. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: A szabadrúgást Hamsíknak passzolják le. A balsővel csavart lövés a léc alá csapódott volna, de Paston nagyot véd.

Slota úr? Elnézést így szemüveg nélkül nem ismertem meg. De így közelről már igen.
Slota úr? Elnézést szemüveg nélkül nem ismertem meg. De így közelről már igen.

42. perc: Az első sárgát csak kihisztizi a bírónél Jendrísek. Mondjuk Lochhead jól metaposta.

39. perc: Az utóbbi percekben kicsit élénkebb a játék. Nem a félpályánál, inkább a kapuk előtt történnek az érdekes dolgok. A szlovákok állnak közelebb a gólszerzéshez.

38. perc: Smeltz közeli bal lábas bombáját ütötte ki bravúrral Mucha.

33. perc: A kapus Paston rúgott lyukat, így Vittek egyedül vihette a kapura a labdát, de addig körülményeskedett, amíg beérték.

Dzsoki:

"Na ez a meccs se jobb mint a Szlovénia-Algéria, vagy a koreai-görög rangadó. Lehet, hogy maradok az NBI-nél. Gyenge az is, unalmas, néha röhejes, de mégiscsak a miénk."

30. perc: Weiss szögletése rosszul jön ki a kapus. A labda bellé üt, Sesták pedig nam sokkal fejel kapu mellé.

28. perc: Az első igazán komoly gólszerzési lehetőség a szlovákoké. Weiss passzolt pontosan a védők közé belépő Sesták elé, aki egy laza csel után 14 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

Szlovák szurkolók a lelátón.

22. perc: Egy szlovák kontra után Weiss hozta lövőhelyzetve Hamsíkot, aki a bal felső felé csavart. Fölé.

16. perc: Vittek egy bal oldali bedobást követően próbálkozott kapura lövéssel 20 méterről a tizenhatos sarkától. Méterekkel célt tévesztett.

A szlovák válogatott magyar védője Saláta Kornél blogot ír a kisalfold.hu-n. Olvassa el a játékos eddigi bejegyzéseit a dél-afrikai élményekről itt.

12. perc: Érdekes játék. Az új-zélandiak ívelgetnek, a szlovák védők kifejelik a kapu elé érkező labdákat.

Strba és Elliot csatája.

8. perc: A kapuk nincsenek veszélyben. Megfontolt passzok a középpályán. Vagy ez a tanácstalanság lenne?

3. perc: Killen hámozta át magát a szlovák közé

Ezúttal is velünk nézi a meccset két nem szakember "szakkommentátorunk"

Dzsoki:

"Most mi van? Ezek a szlovákok? Csak, mert a tv-kommentátor Szlovéniát emleget folyton. Somos úrnak tanácsolnám, kerülje Jan Slotát, mert könnyen vasvilla állhat a hátába."
ppályás soron, majd 25 méterről fölé lőtt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A világbjnoki újonc Szlovákia indította útjára a labdát.

A kezdőcsapatokat nemrég hirdette ki Ricki Herbert, az új-zélandi, és Vladimír Weiss, a szlovák labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

A szlovákok legjobb védője, Martin Skrtel kisebb sérülése után teljesen egészséges és vállalja a szereplést, szemben az új-zélandiak középpályásával, Tim Brownnal, akit a kezdőcsapatban vettek volna számításba. Brown a május 31-i, Ausztrália elleni felkészülési mérkőzésen sérült meg, és Aucklandben vállműtéten esett át.

A csapatok már kivonultak a pályára. A himnuszok után kezdődik a meccs.

Szomszédunk keretében ott van a vb egyetlen magyar futballistája, Saláta Kornél. Érdekesség, hogy a szlovákok kertében rajta kívül csak Kopunek játszik otthon.

Saláta Kornél szlovák bajnokként és kupagyőztesként 2008. május 24-én, a Svájc elleni meccsen mutatkozott be a szlovák válogatottban, ezt követően még háromszor öltötte magára a címeres mezt, a vb-selejtezőben kétszer szerepelt - gól egyelőre nem „színesíti" a statisztikáját.

Saláta egyaránt vallja magát szlováknak és magyarnak, de Garamkövesden, családi körben magyarul beszél, és anyanyelvét akár Dél-Afrikában is gyakorolhatja, ebben társa lehet a magyar édesanyától származó Ján Durica. Arra kevés az esély, hogy Vladimír Weiss kezdőként szerepelteti az első vb-jén játszó szlovák csapatban, ha mégis pályára lép, nem ő lesz az egyetlen magyar, aki más országot képvisel világbajnokságon.

Sestak, és Hamsik a szlovákok egyik edzésén.

Bár Vladimir Weiss csapata nem számít egyértelmű esélyesnek a kedd kora délutáni, rustenburgi összecsapáson, azért az új-zélandinál lényegesen nehezebb rivális is juthatott volna a debütálásra a vb-mezőnyből.

A vb-csapatba a legtöbb válogatottsággal, 96-tal rendelkező Miroslav Karhan sérülés miatt nem kerülhetett be, így a középpályás védekezés megszervezése elsősorban Zdeno Strbára hárul majd.

Új-Zéland válogatottjából Nelsen (Blackburn), Fallon (Plymouth), Wood (West Bromwich) és Killen (Middlesbrough) szerepel Angliában.

"Megértem, hogy esélytelennek tartanak bennünket, de nem félünk senkitől - jelentette ki Ricky Herbert, az új-zélandiak szövetségi kapitány. - Bármi megtörténhet ilyen tornákon. Ha Szenegál 2002-ben legyőzhette Franciaországot, mi is megverhetjük az olaszokat" - tette hozzá.

Érdekesség, hogy mindkét gárda szövetségi kapitánya megfordult már a világbajnokságon játékosként. Ricky Herbert a 28 évvel ezelőtti tornán szerepelt, míg Wladimir Weiss is részt az 1990-ben negyeddöntőig jutott csehszlovák válogatottban szerepelt.

• 10. lilla96 2010. június 19. 18:31
    „EZ IGAZSÁGOS DÖNTETLEN VOLT.
    A SZLOVÁKOK A CSOPORTBÓL.”
  • 9. dr73 2010. június 15. 20:28
    „8,

Igaz :D

Találj nekik egy helyet akkor.....mert nem tudom megnevezni sem.”
  • 8. FW190 2010. június 15. 15:59
    „6) Haza?! Milyen haza?!”
  • 7. Csetneky 2010. június 15. 15:59
    „Mindkét ország megszerezte első VB pontját, így egyformán boldogok lehetnek! :)”

• 3. Finucci_Freehill 2010. június 15. 15:10
    „legyen ez a slovenskók egyetlen és ÚTOLSÓ győzelmük ....”
  • 2. igazmondó 2010. június 15. 14:56
    „gyerünk szlovákok, még egy gólt beverni, aztán osztozunk a nyereményen!”
  • 1. topetru 2010. június 15. 14:21
    „ha új zéland megnyeri ezt a meccset az nagyon megdöbbentő lenne. de aki rájuk tett az biztos, hogy sokat kaszálna :D”

Vb 2010: Beckenbauer beszólt az angoloknak: Ez nem foci!

Franz Beckenbauer, a Bayern München első embere, a német labdarúgás császára szerint az angol… Tovább olvasom