2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Paraguay továbbjutott, Új-Zéland kiesett

Az F csoportban Paraguay gól nélküli döntetlent játszott Új-Zélanddal, így csoportelsőként jutott tovább. A címvédő Olaszország kiesett.

PARAGUAY–ÚJ-ZÉLAND 0-0
Polokwane, Peter Mokaba Stadion
V: Nisimura (japán)

Paraguay: Villar – Caniza, J. Cáceres, P. Da Silva, Morel – Riveros, V. Cáceres, Vera – Santa Cruz, Cardozo (Barrios 67.p.), N. Valdez (Benitez 67.p.)
Szövetségi kapitány: Gerardo Martino

Új-Zéland: Paston – Reid, Nelsen, T. Smith – Bertos, Elliott, Vicelich, Lochhead – Killen, Fallon (Wood 69.p.), Smeltz.
Szövetségi kapitány: Ricki Herbert

90. perc: Itt vége a meccsnek. Paraguay csoportelső.  Szlovákia jut tovább másodikként. Új-Zéland és Olaszország kiesett.

Ott zajlik az élet. Quagliarella is betalál. Még megvan az egygólos szlovák előny.

A másik meccsen a szlovákok már 3-1-re vezetnek az olaszok ellen.

Santa Cruz szabadrúgása.

Az olaszok szépítenek a másik meccsen. Di Natale a gólszerző. A szlovákok 2-1-re vezetnek.

81. perc: Santa Cruz 25 méteres szabadrúgását védi Paston.

79. perc: Cserél Ricki Herbert. Killen le,  Brock be.

76. perc: Ziccer a paraguayi csapat előtt. Barrios lőtt laposan, éles szögből a bal oldalról, Paston csak kiütni tudta, de a kipattanót Santa Cruz nem érte el.

A csoport másik meccsén Vittek újabb gólt szerzett, így Szlovákia 2-0-ra vezet Olaszország ellen.

Dzsoki: Borzalmas ez a meccs. Ilyenkor van idő azon gondolkodni, hogy' a bánatba lehet ilyen szép kockásra nyírni a füvet a pályán.

69. perc: Csere a másik oldalon is. Wood érkezik Fallon helyére.

Villognak a sárga lapok.

67. perc: Kettős csere a paraguayiaknál. Cardozo, és Valdez jön le, Benítez, és Barrios áll be.

62. perc: Egy szöglet után nagy tüzijáték az új-zélandi kapu előtt. Paston véd, majd a blokkban akad el a labda, végül Cardozó lő mellé.

A csoport másik mérkőzésén Szlovákia továbbra is 1-0-ra vezet Olaszország ellen.

57. perc: Cardozo sokáig készül a szabadrúgásra, majd 25 méterről csúnyán fölé lő.

Fejetlenül előre? Eddig nem ez volt jellemző a meccsre.

48. perc: Eddig kellett várni az első komoly új-zélandi helyzetre. Lochead passzolt középre a bal oldalról. Rövid volt a felszabadítás, ami Elliot elé került. A középpályás 20 méterről lőtt fölé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Harc van, küzdelem van, helyzetek alig, szép játékról pedig nem is beszélhetünk az első félidő után. Ettől a meccstől azért többet várhattunk, mint két tanácstalan csapat erőlködése. Talán job lesz a folytatás, ami -látva az eddigieket - nem lenne nagy bravúr.

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: Osztják egymást a játékosok rendesen. A nagy adok-kapokban Santa Cruz kap sárgát.

Ha ő nem dobja fel a paraguayi csapatot, akkor semmi.

36. perc: N. Valdez kínálja meg távolról Pastont. A kapus véd.

Dzsesszika: ÓÓÓ, végre! Santa Cruzt is mutatja a kamera! Bár éppen felrúgták, és most próbálja rendbeszedni magát. Azt hiszem olyan ő a nőknek, mint Anna Kurnyikova a pasiknak. Nem nagy tehetség, de jó ránézni.

29. perc: Megint Caniza jön előre. Ezúttal 20 méterről lőtt kevéssel fölé.

Közben a másik meccsen Szlovákia Vittek góljával 1-0-ra vezet Olaszország ellen.

25. perc: Mezőnyjáték, sok passzal, és szabálytalanságokkal tarkítva.

Harcos meccsen nyúlik a mez.

19. perc: Caniza egyre közelebb a kapuhoz. Most tizenhatról bombázott. Talán ha fél méterrel tévesztette el a bal felsőt.

18. perc: Megint Caniza. Ezúttal is a bal oldalról, éles szögből lő kapura. Ez a próbálkozás is fölé megy.

14. perc: Egy rövid felszabadítás után droppból lőtt Caniza 18 méterről kapu fölé.

Dzsoki: Jól mutat az All Whites, a fehérek becenevű új-zélandi csapat tiszta feketében.

10. perc: V. Cáceres kapott sárga lapot, mitán megtaposta Fallont.

4. perc: Smeltz három védővel a nyakán indul meg befelé a bal oldalról. A tizenhatoson átjutva lő, de legalább három méterrel mellé megy alabda.

3. perc: Caniza is a pályán a paraguayi csapatban. Hazája válogatottjának ezzel csúcstratója lett. Ő az első, aki négy vb-n is pályára lépett.

A szurkolók teljes harci díszben.

1. perc: Paraguay kezdte a meccset.

Mindkét szövetségi kapitány kijelölte kezdőcsapatát a négy órakor kezdődő Paraguay–Új-Zéland csoportmérkőzésre. A dél-amerikaiaknál ezúttal csak a cserepadon kapott helyet Lucas Barrios, a Dortmund csatára.

Papíron biztos nyolcaddöntősnek tűnik a négy ponttal első Paraguay, amely a vb előtt módfelett alulértékelt Új-Zélanddal találkozik a polokwane-i Peter Mokaba Stadionban, s döntetlennel már ott van a legjobb 16 között. Csakhogy nem lesz könnyű dolga, mert a csütörtöki ellenfél általános meghökkentést okozva "ikszre" hozta első két mérkőzését előbb a szlovákokkal, majd a világbajnoki címvédő olaszokkal szemben, s nyilván megsokszorozza a játékosok erejét a tudat, hogy a dél-amerikaiak legyőzésével futballhistóriájuk legnagyobb diadalát aratnák: továbbjutnának a selejtezőkörből, amire még nem volt példa a vb előtti világranglistán 78. helyen jegyzett válogatott történetében.

"Nagyon oda kell figyelnünk Új-Zélandra, semmiféle könnyelműséget nem engedhetünk meg magunknak a siker kapujában - intette óvatosságra a már a továbbjutást ünneplőket a paraguayi együttes védője, Paulo Da Silva. - A Kivik az eddigi meccseiken megmutatták, hogy rendkívüli a lelkierejük, amellett az ellentámadásokban és a légjátékban is nagyon jók."

A dél-amerikaiak argentin szövetségi kapitánya, Gerardo Martino ismét Santa Cruz, Barrios, Valdez támadó trióra számít, ami akár dönthet is az új-zélandiak ellen. Paraguay amúgy vereség esetén is továbbjutó lehet, Új-Zéland pedig - egy sok gólos - döntetlennel is még befuthat másodiknak a másik pár, az olasz-szlovák összecsapás végkimenetelétől függően. Az Új-Zélanddal teljesen megegyezően álló (2 meccsen 2 döntetlen, 2-2-es gólarány és 2 szerzett pont) Itália például akár úgy is kieshet, hogy 0-0-ra végez a szlovákokkal, akiken viszont kizárólag a győzelem segít.

Keglovich: Megérdemelt az angolok sikere

Keglovich László, a Győri ETO FC olimpiai bajnok játékosa értékelte a Szlovénia-Anglia mérkőzést. Tovább olvasom