2019. 04. 18. csütörtök - Andrea, Ilma Még több cikk.

50 percig játszottak: Chile-Spanyolország 1-2

Két chilei hiba: két spanyol gól, egy chilei kiállítás az első félidő mérlege. A második félidő szép chilei góllal kezdődött és dögunalommal ért véget.

Chile - Spanyolország 1-2
H csoport, 3. forduló. Pretoria, Loftus Versfeld Stadion
V.: Marco Rodríguez (mexikói).

Chile: Bravo - Isla, Medel, Ponce, Jara - Vidal, Estrada, Mark Gonzalez (Paredes) - Valdivia (Millar) - Sanchez, Beausejour.

Spanyolország: Casillas - Sergio Ramos, Piqué, Puyol, Capdevila - Busquets - Xavi, Xabi Alonso, Iniesta - Villa, Fernando Torres (Fabregas).

Gsz.: Millar, ill. David Villa, Iniesta.

A spanyolok annyit adtak ki magukból, amennyi szükséges volt a győzelemhez. A chileiek jobban akartak a meccs elején, a kiállítás azonban visszafogta a lendületüket. A meccs embere David Villa, aki több veszélyes spanyol akcióban is részt vállalt, és még egy gólt is lőtt. A meccs lúzere Estrada.

Medve bá': - Ötven percig jó meccs volt. Utána tényleg jobb lett volna, ha inkább valami hasznosabbat csináltak volna, mert foci nem volt a meccs végén, az biztos.

90+2. perc: Vége a szenvedésnek, mindkét csapat továbbjutott. Köszönjük a Győri Sportigazgatóságnak a lehetőséget, hogy a Rába partjáról közvetthettünk.

89. perc:

Medve bá': - Eta hívott megint. Azt mondta, inkább a Don Quijotét olvassa.

86. perc: Percek óta nem történik semmi más, csak az, hogy a spanyolok adogatnak a felezővonal környékén és ha elvesztik a labdát, azt gyorsan visszaszerzik.

Medve bá': - Amit ezek most a pályán csinálnak, ahelyett kifejthetnék inkább a borsómat. Az legalább hasznos lenne.

79. perc:

Medve bá': Percek óta semmi nem történik. Ha otthon lennék, most nekiállnék borsót fejteni.

75. perc: Villa passzát Martinez lövi kapura, a labda megpattanik, de biztosan fogja Bravo.

73. perc: Alonso nem folytatja, Martinez a cseréje.

65. perc: Nagy készülődés egy spanyol szöglet előtt, feleslegesen. Bedobásra száll a magas beívelés.

Medve bá': - A chilei béközépről kiderül, hogy bősárkányiak. Van minek örülni nekik, másodikak lettek a megyekettő óvári csoportjában.

60. perc: A vonalról teszi vissza középre a labdát Villa, a chileiek - ha üggyel-bajjal is, de - kifejelik a kapu elől.

58. perc: Fabregas kapnak egy kiugratást, azonban rosszul veszi át a labdát és Bravo fel tudja venni a labdát.

55. perc: Torres helyére Fabregas érkezik.

Medve bá': - Most hallom csak, itt ül fölöttem a chilei béközép.

46. perc: Millar a tizenhatos sarkáról remek lövést eresztett meg, magas, lefelé csapódó lövését Casillas nem védhette. 1-2

45. perc: Millar és Paredes jött a pályára Valdivia és Mark Gonzales helyére.

Medve bá': - Eta hívott és valami Pinochetről meg Frankóról  kezdett hadoválni. Ilyenek nem is játszanak egyik csapatban sem.

Számottevő különbség a két csapat között csak az eredményben és a szabálytalanságok számában van. 7-7 a kapura lövések aránya, ebből a kapu felé tartó lövéseké 3-2 (Chile javára). Amit a spanyolok a kapura lőttek, az be is ment. A dél-amerikaiak kétszer annyiszor szabálytalankodtak (16-szor), mint az európai csapat (akik nyolcszor). Három sárgát és egy pirosat kaptak a chileiek, míg Spanyolország játékosainak még nem mutatott fel lapot a mexikói játékvezető.

Medve bá': - Jól játszottak a chileiek, aztán egy kicsit elborult az agyuk. Ha az edzőjük a félidőben le tudja őket nyugtatni, még jó is lehet a második félidő.

45+2. perc: Alonsonak lép oda Ponce, lapot nem kap, a spanyolt ápolni kell. Vége az első félidőnek.

45. perc: Most már inkább a spanyoloknál van a labda, helyzetük a gól óta nem nagyon akadt.

39. perc: A gól után Torres lenn marad. A visszajátszásból kiderül, Estrada az akció közben buktatta Torrest, a játékvezető szándékosnak véli a chilei tettét, Estrada megkapja a második sárga lapját.

Medve bá': - Ezért kiállítani valakit... Ez a bíró is vasvillát érdemel.

38. perc: Eladják a labdát a saját térfelükön a chileiek, Iniesta adja ki a labdát a szélre David Villának, aki visszateszi, Iniesta pedig laposan Bravó mellett jobb belsővel a kapuba gurít. 0-2

36. perc: Chilei ziccer marad ki, Besusejour sprintje után azért nem tud kapura lőni, mert Piqué odaér és szögletre ment. A szöglet veszélytelen.

35. perc: David Villa viszi a tizenhatoson belülre a labdát, Torres azonban nem tud lőni.

31. perc: Inkább a spanyolok kapuja előtt folyik a játék, de komolyabb helyzet percek óta nincs. A spanyolok inkább kontráznának, de egy ideje ilyen lehetőség sincs.

25. perc: Felelőtlenül jön ki a kapujából Bravo egy előreívelés után, tisztázni azonban nem tud, róla David Villa elé kerül a labda, aki bal szélről, 40 méterről a kapura emeli a labdát, amely a hálóban köt ki. 0-1

Medve bá': - A Bótos Teca férje volt a kapus egy évig, még a nyolcvanas években a falu csapatában. Egyszer ő jött ki így a kapunkból a 90. percben. Utána vasvillával kergették meg az öreg Béla bácsiék. Azután már nem ő volt a kapus.

22. perc: Estrada is odarúg, a mexikói bíró meg következetes: ez is sárga.

Medve bá': - Mellettem elsütnek egy viccet: Az indián miért iszik pöttyös pohárból? Mert szomjas. Szerintem nem vicces.

19. perc: Ponce térden rúgja Torrest. Sárgát kap ő is, és ő is kihagyja a következő meccset, ha továbbjut Chile.

15. perc: Medel a földön fekve rúg oda egy spanyolnak, jutalma sárga lap. A következő meccsen nem játszhat.

Medve bá': - Van itt szúnyog is, de annyira nem rossz, mintha otthon lennék. Tegnap borsót szedtem, majdnem megettek azok a dögök.

10. perc: Beausejour szépen lép meg védőjétől, beadására M. Gonzales érkezett, de nem találta el jól a labdát, és nagyon fölé ment.

4. perc: Torres helyzetben, szögletre mentenek a dél-amerikaiak.

Medve bá': - Etát otthonhagytam, és kijöttem a győri Rába partján lévő szurkolói klubba. Hideg van, de az igazi spanyoldrukker pulóverben is spanyoldrukker. Chilének nem sokan szurkolnak itt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Sötétkékben a spanyolok, piros mezben a chileiek.

Amíg van olyan négyes, amelyből akár három ponttal is nyolcaddöntőbe lehet jutni a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon, addig a H csoportban akár az is előfordulhat, hogy a hat pont is kevés lesz a túléléshez.

Ez akkor következhet be, ha pénteken az Európa-bajnok spanyolok legyőzik az eddig hibátlan chileieket, míg Svájc felülmúlja a nullapontos Hondurast. A legkedvezőbb helyzetben a dél-amerikai gárda van, számára ugyanis a döntetlen is megfelelő eredmény a 16 közé jutáshoz. A spanyoloknak sincs okuk az aggodalomra, mivel sorsuk saját kezükben van, sikerükkel biztosan jobb gólkülönbségük lesz Chilénél, így a győzelmük mindenképpen nyolcaddöntős szereplést érne.

"Tisztában vagyunk azzal, hogy mit kell tennünk. Magabiztosak vagyunk, mert semmi más dolgunk nincs, mint nyerni. Minden, ami eddig történt, az most már lényegtelen" - mondta Andrés Iniesta, a spanyolok játékosa.
A dél-amerikai gárdának komoly problémát okozhat, hogy két kulcsjátékosa is eltiltott: a középpályás Carlos Carmona és a játékmester Matias Fernandez egyaránt két sárga lapja miatt nem játszhat. Előbbit vélhetően Rodrigo Millar, utóbbit Jorge Valdivia helyettesíti majd. Ennek ellenére a chilei futballisták azt ígérik, hogy nem döntetlenre fognak játszani.

"Sosem változtatjuk meg a játékstílusunkat. Ugyanúgy futballozunk a barátságos meccseken, az edzéseken, mint a világbajnoki találkozókon. Az edzőnk soha nem mondta, hogy védjük a döntetlent, mert az soha nem működik" - mondta Waldo Ponce, az együttes védője.

• 1. lilla96 2010. június 25. 21:36
    „VEZETNEK A SPANYOLOK.
    2-0-LÁRA.
    VILLA A 24. PERCBE SZEREZTE MEG AZ ELSŐ GÓLT.”

Vb 2010-online: Svájc-Honduras 0-0

Átlagos mérkőzés, az eddig megszokott színvonalat hozta a két csapat. Bárcsak, mi magyarok… Tovább olvasom