Foci VB 2014 Brazília
2014.05.29. 14:46
Ha Uruguay vb-t nyer, fejenként 160 milliót kaszálnak a játékosok
A németek 90 millió forintos prémiummal számolhatnak, Uruguay már a csoportkörből való továbbjutásért közel 40-t kapna.
MTI
Fejenként 160,5 millió forintnak megfelelő összeget kapnak az uruguayi válogatott labdarúgói, ha megnyerik a június 12-én kezdődő brazíliai világbajnokságot.
Az Ovacion nevű uruguayi lap szerint a csoportkörből való továbbjutásért 38,3 millió forintnyi pénz jár, ennél gyengébb szereplést viszont nem díjaz a szövetség.
Összehasonlításul: a németek fejenként 300 ezer eurós (90 millió forint) prémiummal számolhatnak, ha ők nyerik meg a döntőt július 13-án a riói Maracana Stadionban.
Ezek is érdekelhetik
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Feliratkozom a hírlevélre