Foci VB 2014 Brazília
2014.05.27. 15:17
Foci-vb 2014 csapatok: H csoport - Oroszország
Beceneve: Szbornaja (Válogatott)
Szövetségi kapitány: Fabio Capello
Világranglista-helyezés: 22.
Legmagasabb FIFA-rang: 3. (1996. ápr.–jún.)
Legalacsonyabb FIFA-rang: 40. (1998. december)
Csapatkapitány: Andrej Arsavin[1]
Legtöbb válogatottság: Viktor Onopko (109)
Legtöbb válogatott gól: Vlagyimir Beszcsasztnih (26)
Felkészülési mérkőzései: Örményország 2–0 (március 5.), Szlovákia (május 26.), Norvégia (május 31.), Marokkó (június 7.)
Csoportmeccsei:
- Június 17. 18:00 (0:00): Oroszország–Dél-Korea (Arena Pantanal, Cuiabá)
- Június 22. 13:00 (18:00): Belgium–Oroszország (Maracană Stadion, Rio de Janeiro)
- Június 26. 17:00 (22:00): Algéria–Oroszország (Arena da Baixada, Curitiba)
- Június 17. 18:00 (0:00): Oroszország–Dél-Korea (Arena Pantanal, Cuiabá)
- Június 22. 13:00 (18:00): Belgium–Oroszország (Maracană Stadion, Rio de Janeiro)
- Június 26. 17:00 (22:00): Algéria–Oroszország (Arena da Baixada, Curitiba)
Világbajnoki-szereplés
1994 előtt: lásd Szovjetunió.
1994: Csoportkör.
1998: Nem jutott be.
2002: Csoportkör.
2006: Nem jutott be.
2010: Nem jutott be.
Európa-bajnoki-szereplés
1992 előtt: lásd Szovjetunió.
1992: lásd Független Államok Közössége.
1996: Csoportkör.
2000: Nem jutott be.
2004: Csoportkör.
2008: Bronzérmes Med 3.png
2012: Csoportkör.
Olimpiai szereplés
1956-ban Merlbourneben aranyérmes
1976-ban Montrealban bronzérmes
1980-ban Moszkvában bronzérmes
1988-ban Szöulban aranyérmes
Nemzetközi szereplések
Labdarúgó-világbajnokság
Részvételek : 2 (Először: 1994)
Legjobb eredmény: csoportkör (1994, 2002)
Labdarúgó-Európa-bajnokság
Részvételek: 4 (Először: 1996)
Legjobb eredmény: bronzérmes (2008)
Keret
Kapusok: Igor Akinfejev (CSZKA Moszkva), Jurij Lodigin (Zenit), Szergej Rizskov (Rubin Kazany)
védők: Vaszilij Berezuckij (CSZKA Moszkva), Szergej Ignasevics (CSZKA Moszkva), Georgij Scsennyikov (CSZKA Moszkva), Vlagyimir Granat (Dinamo Moszkva), Alekszej Kozlov (Dinamo Moszkva), Andrej Jescsenko (Anzsi Mahacskala), Dmitrij Kombarov (Szpartak Moszkva), Andrej Szemjonov (Terek Groznij)
középpályások Igor Gyenyiszov (Dinamo Moszkva), Alan Dzagojev (CSZKA Moszkva), Roman Sirokov (Zenit), Gyenyisz Glusakov (Szpartak Moszkva), Viktor Fajzulin (Zenit), Oleg Satov (Zenit), Jurij Zsirkov (Dinamo Moszkva), Alekszandr Szamedov (Lokomotiv Moszkva)
csatárok: Alekszej Jonov (Dinamo Moszkva), Alekszandr Kokorin (Dinamo Moszkva), Makszim Kanunnyikov (Amkar Perm), Alekszandr Kerzsakov (Zenit).
Kapusok: Igor Akinfejev (CSZKA Moszkva), Jurij Lodigin (Zenit), Szergej Rizskov (Rubin Kazany)
védők: Vaszilij Berezuckij (CSZKA Moszkva), Szergej Ignasevics (CSZKA Moszkva), Georgij Scsennyikov (CSZKA Moszkva), Vlagyimir Granat (Dinamo Moszkva), Alekszej Kozlov (Dinamo Moszkva), Andrej Jescsenko (Anzsi Mahacskala), Dmitrij Kombarov (Szpartak Moszkva), Andrej Szemjonov (Terek Groznij)
középpályások Igor Gyenyiszov (Dinamo Moszkva), Alan Dzagojev (CSZKA Moszkva), Roman Sirokov (Zenit), Gyenyisz Glusakov (Szpartak Moszkva), Viktor Fajzulin (Zenit), Oleg Satov (Zenit), Jurij Zsirkov (Dinamo Moszkva), Alekszandr Szamedov (Lokomotiv Moszkva)
csatárok: Alekszej Jonov (Dinamo Moszkva), Alekszandr Kokorin (Dinamo Moszkva), Makszim Kanunnyikov (Amkar Perm), Alekszandr Kerzsakov (Zenit).
Ezek is érdekelhetik
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Feliratkozom a hírlevélre