Foci Eb 2016 KO

2016.07.02. 09:40

9 pár rúgott büntetőt, Hector ejtette ki Olaszországot!

A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem bír egymással Németország és Olaszország. 18 játékos lőtt büntetőt, Hector rúgta végül tovább a németeket, amikor a legnagyobb sztárok sorra hagyták ki a lövéseket.

Munkatársunktól

Németország-Olaszország 1-1 (0-0), büntetők után 6-5.

Negyeddöntő, Bordeaux, 21.00, vezeti: Kassai Viktor.

Németország: Neuer - Hector, Boateng, Hummels, Höwedes - Kroos, Khedira - Müller, Özil, Kimmich - Gomez. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Olaszország: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Florenzi, Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio - Pelle, Eder. Szövetségi kapitány: Antonio Conte.

Gólszerző: Özil (65')

Csere: Khedira h. Schweinsteiger (15'), Gomez h. Draxler (72'), Florenzi h. Darmian (86'), Éder h. Insigne (107'). Chiellini h. Zaz (121')

Sárga lap: Sturaro (56'), De Sciglio (57'), Parolo (59'), Hummels (90'), Pellé (91'), Giaccherini (103'), Schweinsteiger (112')

Tizenegyes: Bonucci (78')

Tizenegyesek

9. pár: Darmian gyenge, Neuer véd! 5-5. Hector Buffon hasa alatt lő be, 5-6.

8. pár: De Sciglio a kapufáról vágja be, 5-4. Boateng sem hibázik 5-5.

7. pár: Parolo keményen, 4-3. Kimmich a németeknél, pontos. 4-4.

6. pár: Giaccherini belövi középre, 3-2. Hummels is belövi, 3-3.

5. pár: Bonucci megtorpan, kivédi Neuer! 2-2. Schweinsteiger a befejező, a kapu fölött lő el!!! 2-2.

4. pár: Pellé mit csinál? Gyenge lövés, elmegy a kapu mellett. 2-1. Draxler erőből 2-2.

3. pár: Barzagli, erővel középre, 2-1. Özil a kapufára rúgja! 2-1.

2. pár: Zaza táncol, majd eldurrant a kapu felett! 1-1. Müller gyenge, Buffon megfogja 1-1.

1. pár: Insigne kezd, simán bent. 1-0. Kroos a másik oldalon, ez is bent. 1-1.

Hosszabbítás - 2. félidő

121. perc: Chiellini helyett Zaza, majd vége a hosszabbításnak, tizenegyesek jönnek,

119. perc: Özil helyzetben, de nem volt ereje a lövésnek.

116. perc: Kétszer elvégzett szabadrúgás után Hummels beívelés nagyon mély, Buffon leveszi.

113. perc: Insigne éles szögből, Neuer rajta volt.

112. perc: Sturarót találja el Schweinsteiger keze, ez is sárga.

108. perc: Megindul a német roham, de középről hosszú labdát ad ki a szélre Draxler az érkező Müllernek.

107. perc: Éder jön le, Insgine érkezik.

106. perc: Draxler háttal a kapunak úgy 2 méteren, onnan lő el a felső kapufa felett. Közel volt.

Hosszabbítás - 1. félidő

105. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének.

103. perc: Giaccherini is besárgul, fogy Kassai türelme, ami a színészkedést illeti...

102. perc. Boateng távolról, de jócskán mellé.

100. perc: Müller mindkét lövése levágódik a falról, szöglet.

98. perc: Kroos szabadrúgásából még akármi is lehetne, de Müller tolja meg Bonuccit, így mire leér a labda, addigra Kassai lefújja, jöhetnek az olaszok.

94. perc: Giaccherini indul meg a balon, csak épp senki nem jön vele, amikor beadja a labdát.

Akár döntő is lehetne: a negyeddöntőben Németország-Olaszország. Fotó: MTI - GALÉRIA

91. perc: Pellé is kisárgázza magát az elődöntőből. Ha bejutnak. Boatengnek lépett oda nagyon csúnyán.

2. félidő

93. perc: Két német beadást is Chiellini vág ki, jön a 2x15 perc hosszabbítás.

90. perc: Hummels sem játszhat, ha továbbjutnak a németek. Ő is besárgul.

89. perc: De Sciglio lövésére talpra ugranak az olaszok, de csak oldalháló.

86. perc: Darmian jön Florenzi helyére.

78. perc: Bonucci egy megtorpanás után kilövi a bal alsót. Neuer érezte, de nem érte el. 1-1.

77. perc: Olasz szöglet után Boatengnél fúj be 11-est Kassai!

72. perc: Draxler jön Gomez helyére.

68. perc: Majdnem ott a második. Gomez leveszi mellel, majd sarokkal a bal felső sarkot nézi ki, de Buffon valami földöntúli reflexszel véd.

65. perc: A szélen cselezgető Gomez után Hector ad megpattanó labdát a középen nagy lendülettel érkező Özilnek! Vezet Németország! 1-0.

59. perc: Parolo rúgja le Gomez hátát, ez is sárga.

57. perc: De Sciglio is besárgul, tisztán lábra ment. Ő biztos nem játszik, ha az olaszok jutnak tovább.

56. perc: Sturaro gyorsan kap egy sárgát, miután reklamál Kassainak.

54. perc: Müller igazi helyzetben, Gomez készíti le neki, Müller bombájába Florenzi vetődik bele, szöglet. A sarokrúgás után Boateng küldi rá.

50. perc: A játék képe nem sokat változott, bár mintha többet járna az olaszoknál a labda.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a második félidő.

1. félidő

45. perc: 1 perc hosszabbítás, német szöglet jön. Gyorsan tisztáznak, Boateng visszateszi, de Chiellini vágja ki.

43. perc: Végre valami! Most az olaszok helyzetben, Giaccherini labdájába lép bele Boateng. A szöget nem jó.

41. perc: Kimmich beadása után Gomez fejel mellé. Nagyon mellé.

36. perc: Buffon tőle szokatlan hibát véd. Hector beadása után a megpattanó labda a kapufánál kiesik a kezéből, de másodjára megfogja.

27. perc: Schweinsteiger fejel a kapuba, de Kassai nem adja meg, mivel a német igen látványosat taszajtott De Sciglión.

24. perc: Éder harcol Boatenggel, az olasznak vérzik is az orra.

21. perc: Indulhatnának az olaszok, de Éder labdája nem jó Giaccherininek.

20. perc: Hosszú ideje támadnak a németek, minden irányból próbálkoznak, de nem jutnak rendes lövésig.

15. perc: Eddig bírta, Schweinsteiger érkezik.

14. perc: Florenzi tornáztatja meg Neuert, nem volt veszélyes.

13. perc: Khedira sérül meg, cserét is kér majd.

9. perc: Parolo tisztáz Khedira elől, jön az első német szöglet. Özil jobboldali szöglete kis szöglet, Kimmich ível be, de nem jó.

5. perc: Giaccherini és Boateng a tizenhatoson belül, az olasz befordul, a németről megy szögletre a labda.

4. perc: Olasz szöglet, de nem volt veszélyes a lapos labda.

3. perc: Hátul passzolgatnak a németek, de labdát szereznek az olaszok. Eder nem jut messzire, bedobás.

1. perc: A németek fehér-feketében, az olaszok kék-fehérben. A németek kezdték a találkozót. Az első beívelt labdát Bonucci fejeli ki.

20:55 - Jönnek a csapatok, a himnuszok után kezdünk! Az olaszok feltüzelve, a németek átszellemülten énekelték himnuszaikat.

Korábban

A két együttes eddig tíz tétmérkőzést vívott egymással, és a németek egyetlenegyszer sem tudtak győzni. Ennek a sorozatnak olyan, klasszikusok közé emelkedett találkozók is a részei, mint az 1970-es és a 2006-os világbajnokság egyaránt hosszabbításban eldőlt elődöntője, vagy éppen az 1982-es vb-döntő és a legutóbbi kontinensviadal elődöntője. A tíz összecsapáson öt olasz siker mellett öt döntetlen született.

Ennek ellenére a mostani rangadón Joachim Löw gárdája számít esélyesnek, már csak azért is, mivel márciusban felkészülési meccsen a németek játszi könnyedséggel, 4-1-re múlták felül az olaszokat, ráadásul az Eb-n lejátszott eddigi négy találkozójukon még gólt sem kaptak.

"Tudjuk, hogy ez a meccs a maximumot fogja megkövetelni tőlünk. Az olaszok erősebbek, mint négy éve, de ez egy új mérkőzés lesz, amely ugyanúgy 0-0-ról indul. A múlt nem érdekel minket" - mondta Oliver Bierhoff, a németek csapatmenedzsere.

Löw arról számolt be, hogy nincs hiányzója, ugyanis Jonas Hector felgyógyult betegségéből, míg a kontinensviadalon hosszú sérülése után visszatért csapatkapitány, Bastian Schweinsteiger mostanra teljesen utolérte magát.

Antonio Conte olasz válogatottja ugyan nélkülözi a világsztárokat, de a csapat teljesítménye így is kiemelkedő, ugyanis egyike azon négy gárdának, amely veretlenül jutott ki az Eb-re, ráadásul Franciaországban az eddigi négy meccsén mindössze egy gólt kapott.

Mattia De Sciglio szerint sikerük egyik kulcsa a Juventus védelme, azaz Gianluigi Buffon a kapuban, előtte pedig Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli és Leonardo Bonucci.

"Conte ha tehetné, velünk lenne a pályán. Megtanította nekünk, hogy minden egyes labdáért megküzdjünk, ez a mi erősségünk, hiába nincs szupersztárunk" - adta meg a Squadra Azzurra sikerének titkát az AC Milan játékosa.

Az olasz szakvezetőnek ugyanakkor komoly gondja lehet az összeállításnál, mivel a címvédő spanyolok nyolcaddöntős legyőzésekor megsérült a középpályás Daniele De Rossi, akinek állandó helyettese, Thiago Motta eltiltás miatt nem szerepelhet Bordeaux-ban.

A negyeddöntők sorából kiemelkedő összecsapás játékvezetője Kassai Viktor lesz Bordeaux-ban.