Foci Eb 2016 KO

2016.06.17. 12:00

Eder eldöntötte a továbbjutást: Olaszország-Svédország 1-0

87 perc szenvedés után Eder döntötte el az olasz-svéd találkozót, és ezzel az Azúrkékek továbbjutását is. A mérkőzésen 1-1 igazi helyzet volt, sokáig még a kaput sem találták el a felek.

MTI

Olaszország-Svédország 1-0 (0-0)

E csoport, 2. forduló, Toulouse, Stadium de Toulouse, 15.00, vezeti: Kassai Viktor

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Parolo, De Rossi, Giaccherini, Florenzi – Pelle, Eder. Szövetségi kapitány: Antonio Conte.

Svédország: Isaksson – E. Johansson, Lindelöf, Granqvist, M. Olsson – S. Larsson, Ekdal, Källström, Forsberg – Ibrahimovic, Guidetti. Szövetségi kapitány: Erik Hamrén.

Csere: Pellé h. Zaza (60'), De Rossi h. Thiago Motta (74'), Forsberg h. Durmaz (79'), Ekdal h. Lewicki (79'), Florenzi h Sturaro (85'), Guidetti h. Berg (85')

Sárga lap: De Rossi (69'), Buffon (93'), Olsson (93')

Gólszerző: Eder (87')

2. félidő

94. perc: Kavarodás az olasz kapu előtt, 3 svéd a földön, mondjuk nagyon esni akartak, Kassai kifelé fúj szabadrúgást. Majd le is fújja.

93. perc: Buffon időhúzásért kap egy sárgát.

90. perc: 3 perc hosszabbítás.

87. perc: Chiellini beadása után Zaza adja Edernek beviszi a védők között középre és kilövi a bal alsót. 1-0.

85. perc: Páros csere, az olaszoknál Florenzi helyére érkezik Sturaro, a svédeknél Guidetti helyére Berg.

82. perc: Parolo szakad el a védőjétől, hatalmas kapufát fejel!

79. perc: Forsberg helyett Durmaz, Ekdal helyett Lewicki érkezik a svédekhez.

74. perc: Motta váltja De Rossit a pályán.

72. perc: Ibrahimovics 1 méterről hagyja ki a meccs helyzetét!

69. perc: De Rossi kap sárgát Kassaitól.

62. perc: Giaccherini kap nagy labdát a tizenhatos sarkánál, Källström érkezik jó időben.

60. perc: Zaza érkezik Pellé helyére.

58. perc: Guidetti lökte föl Bonuccit.

54. perc: Lindelöf kap nagy labdát Ibrahimovicstól, a kapu mögé lő.

A 16 volt a tét az E csoportban: Olaszország-Svédország. Fotó: MTI  - GALÉRIA

50. perc: Johansson adja rosszul haza a labdát, Isaksson nem éri el, olasz szöglet.

49. perc: Pellé durrant úgy 5 méterrel a kapu mellé/fölé.

47. perc: Guidetti ütközik Chiellinivel.

46. perc: Az olaszok kezdik a második félidőt.

1. féldiő

45. perc: Nincs hosszabbítás.

44. perc: Ibrahimovics akad össze megint Chiellinivel, megint a svédnek fáj jobban. Pedig Buffontól ez gól is lehetett volna.

40. perc: Candreva adja be a labdát, Johansson ment.

35. perc: Olsson akadt össze Candrevával, majd Kassainak reklamáltak.

27. perc: De Rossi rúgja fel Ibrát, Kassai beszél a fejével.

22. perc: Svéd szöglet, Pelle fejeli ki.

20. perc: Eder lövését blokkolják, a lepattanó Candreváé, az ő lövését Isaksson öklözi ki. Florenzit a beadás előtt szerelték.

18. perc: Källström emeli a hosszú sarok felé a labdát, Buffon fogja.

14. perc: Ibrahimovics akad össze egy olasz védővel a tizenhatosnál, bár mindketten a földre zuhannak, az olaszok jöhetnek. Pedig Ibrának nagyon fájt...

10. perc: Florenzi mozdul a bal oldalon, az egyből ellőt labda elakad a védőkben, Isakssoné ez is.

7. perc: Candreva labdáját Isaksson fogja meg.

2. perc: Ibrahimovics ugrik rá Chiellinire az ötösnél, kifelé szabadrúgás.

1. perc: A svédek kezdték a találkozót, de gyorsan az olaszokhoz kerül a labda. A svédek sárga-kékben, az olaszok fehér-kékben.

15:00 - A meccset Kassai Viktor fújja, így ma is van örömünk, nem csak holnap lesz.

14:55 - A svéd himnusszal kezdődik a meccs, majd jön az olasz is.

Korábban

Az előzetesen lesajnált csapatból Belgium legyőzése után hirtelen a szakértők által elismert válogatottá váló olasz együttes már pénteken továbbjuthat - méghozzá akár csoportelsőként - a legjobb 16 közé, ha legyőzi a svédeket a labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjában. Minden idők egyik leggyengébb olasz válogatottjának tartották sokan a mostanit, amelyben Gianluigi Buffon kapuson kívül nincsen igazi sztár. Hétfői produkciójukkal azonban elnémította a kritikusokat, miután kiemelkedő, taktikus csapatjátékkal összességében magabiztosan verték a sztárok sorával kiálló belgákat.

"Talán most már kicsit másként látnak minket, mint az Eb előtt" - mondta Alessandro Florenzi, a válogatott középpályása. - "Sokan visszaszívják, amit mondtak, ugyanakkor mi csak a tényekkel foglalkozunk, a beszédet meghagyjuk másoknak."

Antonio Conte szövetségi kapitány már a Juventusnál töltött éveiben is bizonyította, hogy remek taktikus, nagyon jól tudja játékosait motiválni, és ezt az erényét csillogtatta meg ezúttal is. Az olaszok óriási akarással verték a belgákat, és a játékosok nyilatkozatai alapján az általuk nagyra tartott Zlatan Ibrahimoviccsal felálló - sokak szerint egyszemélyes - svédek ellen is az akaratra és a csapatmunkára építve lépnek majd pályára.

"Ibrahimovic szerintem Van Basten óta a legjobb csatár, leszámítva Ronaldót. Egy kicsit tartunk is az erejétől és tehetségétől" - mondta Danielle De Rossi. - Ugyanakkor ugyanazzal a játékkal, mint amit a belgák ellen mutattunk, le tudjuk győzni a svédeket is."

Az olaszok győzelemmel biztos továbbjutókká válnak már péntek délután, sőt szombat délután akár csoportelsőknek is mondhatják magukat, ha - saját sikerük után - Belgium legyőzi az első fordulóban Svédországgal 1-1-es döntetlenre végző íreket.

A két csapat egymás elleni mérlege, némileg talán meglepő módon, svéd fölényt jelez, mivel a két együttes 14 eddigi meccséből hetet nyertek meg az északiak és ötöt az olaszok. Európa-bajnokságon ez lesz a harmadik olasz-svéd csata: 2000-ben 2-1-re győztek az olaszok, négy évvel később pedig - Ibrahimovic hajrában szerzett góljával - 1-1 lett az eredmény. Ez utóbbi később az olaszok csoportkörös búcsúját eredményezte.