Foci Eb 2016 KO

2016.06.21. 16:00

A németek elintézték, Magyarország nyolcaddöntős: Észak-Írország - Németország 0-1

A németek nem kaptak gólt, így matematikailag is eldőlt, Magyarország biztosan továbbjutó. A meccsen Özil, Götze és Müller megszámlálhatatlan helyzetet hagyott ki, Gomeznek egy lehetőség is elég volt a gólszerzéshez.

Munkatársunktól

Észak-Írország - Németország 0-1 (0-1)

C csoport, 3. forduló, Párizs, Parc des Princes, vezeti: Clément Turpin (francia)

Észak-Írország:  McGovern - Hughes, McAuley, Cathcart, J. Evans - Ward, C.  Evans, Davis, Norwood, Dallas - Washington. Szövetségi kapitány: Michael O'Neill.

Németország: Neuer - Kimmich, Boateng, Hummels, Hector - Kroos, Khedira -  Özil, Götze, Müller - Gomez. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.

Gólszerző: Gomez (29')

Csere: Götze h. Schürrle (55'), Washington h. Lafferty (59') Khedira h. Schweintseiger (69'), Ward h. Magennis (70'), Boateng h. Höwedes (76'), Evans h. McGinn (84')

2. félidő

93. perc: McGovern még felíveli, de vége a meccsnek, MAGYARORSZÁG NYOLCADDÖNTŐS!

91. perc: Kimmich küzd a labdáért a tizenhatoson belül, a kipattanó Özilhez megy, aki kapásból rátűzi a jobb oldalon, de mellé.

89. perc: Gomez hámozza ki magát 3 védő között a tizenhatos közepénél, de pont a kapus kezébe lő.

84. perc: Utolsó lehetőségével is él az északír csapat, Evans helyére érkezett McGinn.

A C. csoport 3. fordulójában: Észak-Írország - Németország. fotó: MTI - GALÉRIA

82. perc: Gomez mit hagy ki?! Kimmich beadása után Gomez fejel, McGovern bravúrral szedi ki a labdát.

76. perc: Höwedes is a pályán, Boateng pihenhet.

74. perc: Hector adja be, Gomez éppen lemarad róla.

70. perc: Magennis váltja Wardot az északíreknél.

69. perc: Khedira helyére hozza be Löw Schweintseigert.

64. perc: Német szabadrúgás, Müller a bevetődő északírbe lövi a labdát.

59. perc: Lafferty áll be Washington helyére az északíreknél.

55. perc: Le is cseréli Löw, jön Schürrle.

52. perc: Götze két helyzete is kimarad egymás után!

47. perc: Kimmich lő (bead?), McGovern véd.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a második félidő.

A németek 67 százalékban birtokolják a labdát. Ha egy kis szerencséjük lett volna eddig, legalább 5 góllal vezethetnének. Vagy ez az északírek szerencséje? Bár, első Eb-jükön úgy hisszük különösebben nem viselné meg őket egy vereség a világbajnoktól.

1. félidő

45. perc: Nincs hosszabbítás,

42. perc: Északír szöglet, Neuer lehúzza.

41. perc: Gomez találja el szerencsétlenül a labdát, pedig pár méterre állt egyedül a kapustól.

35. perc: Ez már nekünk is bosszantó, Müller most felső kapufát rúg.

29. perc: Müller megint a kapu előtt, az ötösnél visszaadja Gomeznak, aki kegyetlenül beadja. Müllernek legalább egy assistja van. 0-1.

27. perc: Müller most kapufát fejel...képtelen Eb-n betalálni.

26. perc: Ward rohamjával megvan az első kaput eltaláló északír lövés. A jobb oldalról jön, majd távolról engedi rá, Neuernek kellett védeni.

23. perc: Gomez középről mellel adja ki jobbra az érkező Müllernek, de a labda elmegy keresztbe a kapu előtt.

21. perc: Washington a bal oldalon, középre adná, de ott csak Hummelst találja, nem északírt.

19. perc: Gomez emelése akad meg Özilben, a kapu tetején landol a labda.

12. perc: Megint német helyzet, most Götze pörgetne a kapuba, de ez is az északír kapuson landol.

11. perc: Özil is mit hagy ki? Ő is McGovernbe lő, szöglet.

10. perc: McAuley addig gyötri Kroost, míg el nem esik. Német szabadrúgás a bal oldalról, úgy 25 méterről. Kroos tekeri a hosszú kapufához, nagy a kavarodás, végül kirúgják az északírek.

8. perc: Micsoda helyzet! Özil pörgeti előre a középre induló Müller elé a labdát, de a német McGovernbe lövi a labdát.

6. perc: Nem tudnak lőni a németek, pedig szépen ment körbe a labda.

4. perc: Khedira íveli át a labdát a felfutó Kimmichnek, de hosszú.

1. perc: Az északírek kezdik a meccset, de pár másodperc alatt a németeké a labda.

18.00 - A németeknél Özil, Khedira és Boateng izgulhat egy sárgával.

17:55 - Bevonultak a csapatok, előbb a német himnusz csendül fel, majd jön a God Save the Queen is az északíreknek.

Korábban

A  világbajnok németek a nyolcaddöntőbe kerülés szempontjából már  kényelmesnek mondható helyzetben vannak, ám már csak a  csoportelsőség miatt is nyerni akarnak az északírek ellen kedden, a  labdarúgó Európa-bajnokság C csoportjának zárókörében.

Joachim Löw csapata két forduló után négy ponttal vezeti a  csoportot, a játékosok eddigi teljesítménye viszont egyelőre nem  győzte meg a szurkolókat és a szakértőket sem. Elsősorban a  támadójátékot, különösen a csatárok teljesítményét éri kritika,  kiemelve, hogy az együttes eddigi két gólját egy védő, Shkodran  Mustafi és egy középpályás, Bastian Scweinsteiger szerezte.

A gyengébb csatárjáték miatt Thomas Müller, a Bayern München  gólzsákja kapta a legtöbb kérdést az újságíróktól. A 26 éves  futballista pályafutása legeredményesebb klubszezonján van túl,  összesen 32 gólt szerzett és 12 gólpasszt adott, az Eb eddigi két  meccsén azonban még helyzetbe sem tudott kerülni.

"Természetesen szeretnék gólt szerezni, de ahogy mondtam már  korábban, nem ez jár elsősorban a fejemben. Bízom abban, hogy jól  fogunk játszani kedden és győzünk" - mondta az Eb-selejtezőkön  kilencszer eredményes Müller, hozzátéve: úgy véli, hogy egy-két  héten belül saját szempontjából is sokkal boldogabb meccsekről kell  majd beszélnie.

A németek jobb támadójátékban reménykednek, ugyanakkor  tisztában vannak azzal is, hogy az északír csapat ellen nem lesz  könnyű villogni.

"Nem számítok gólparádéra kedden. Tudjuk, hogy ellenfelünk az  utolsó pillanatokig keményen védekezni fog" - mondta Müller.

A német együttes már csak azért sem számíthat könnyű  találkozóra, mert Észak-Írország az Ukrajna elleni sikerrel három  ponttal áll, s közel került ahhoz, hogy továbbjusson a csoportból,  egy keddi döntetlen pedig könnyedén jelenthetné azt, hogy a négy  legjobb csoportharmadik egyikeként végez.

"Tiszteljük a németeket, de nem félünk tőlük" - jelentette ki  Jamie Ward, az északír csapat középpályása.

A két válogatott eddig 14-szer játszott egymással, ezek közül  kilenc volt tétmeccs. Utóbbiakon öt német siker mellett két-két  északír győzelem és döntetlen született.