A hosszabbításban mentett pontot a Honvéd

2024.05.19. 15:01

NB II foci - Budapest Honvéd-Gyirmót FC Győr 2-2

A Merkantil Bank Liga, NB II 33. fordulójában a Gyirmót Budapesten lépett pályára.

Budapest Honvéd–Gyirmót FC Győr 2-2 (0-1)

BUDAPEST, Bozsik Aréna. Játékvezető: Szigetvári Márk (ifj. Varga Gábor, Márkus Péter)
BUDAPEST HONVÉD: Gyetván – Eördögh, Szabó A., Pekár I., Benczenleitner – Keresztes N. (Adorján K., 52.), Nyitrai (Bocskay, 52.), Lőrinczy A. (Holman, 52.) – Kerezsi, Kundrák, Simon B. (Kocsis G., 87.) Vezetőedző: Csertői Aurél
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi – Lányi (Polgár K., 49.), Hudák D., Csörgő, Helembai – Szőke G. (Medgyes Z., 78.), Kovács M. – Soltész I., Kovács D. (Hajdú Á., 73.), Erdei M. (Kicsun, 49.) – Adamcsek (Molnár J., 73.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Adorján (59), Holman (95.), ill. Erdei M. (42.), Adamcsek (50.)

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+6. perc: Csörgő kap sárgát. A gól előtt Szabót rúgta fel csúnyán, de a játékvezető előnyszabályt alkalmazott.

90+5. perc: Kerezsi íveli a labdát jobbról a kapu elé, a hosszún Holman érkezik tisztán, és négy méterről a kapu jobb oldalába lő. 2-2.

90+4. perc: Kerezsi lövését a gólvonal elől vágja ki Hudák.

90+3. perc: Benczenleitner beadását Hársfalvi fogja.

90+1. perc: Öt perc a ráadás.

90+1. perc: Hársfalvi most bizonytalankodik, és mellé üt a labdának egy balról érkező beadás után, Eördögh azonban kapu mellé fejel.

87. perc: Kerezsi szabadrúgását Hársfalvi húzza le a levegőből.

86. perc: Simon B. helyére Kocsis G. érkezik.

86. perc: Helembai kap sárgát.

84. perc: Reklamálásért kap sárgát Bocskay.

83. perc: Kundrák sarkazását védi Hársfalvi.

81. perc: Gyirmóti kontra végén Medgyes Z. lövését védi Gyetván.

78. perc: Medgyes Z. érkezik Szőke G. helyére.

76. perc: Kerezsi fejese elmegy a kapu mellett.

74. perc: Hársfalvi időhúzása sárga lapot ér.

73. perc: Újabb gyirmóti cserék: Hajdú Ádám váltja Kovács Dominikot, a második gól szerzője, Adamcsek Máté helyére pedig Molnár János áll be.

71. perc: Szép gyirmóti támadás végén Helembai lő 14 méterről kapu fölé.

67. perc: Szabó A. kap sárga lapot.

66. perc: Bocskay lövésébe Hudák Dávid vetődik bele.

64. perc: Sárga lap Hudák Dávidnak.

64. perc: Kundrák kap remek beívelést Holmantól, de rosszul veszi át, és Hársfalvi le tudja húzni a labdát a magasból.

61. perc: Kerezsi lövését két gyirmóti védő blokkolja.

59. perc: Labdát veszít saját térfelén a Gyirmót, Kundrák lecsap rá, aztán a tizenhatoson belül jár már, amikor visszapasszol Adorjánnak, aki 10 méterről lő jobbal a bal felsőbe. Hársfalvi beleér, de védeni nem tud. 1-2.

56. perc: Kovács M. megpattanó lövését védi Gyetván.

52. perc: Hazai cserék: Nyitrai helyére jön Bocskay, Lőrinczy helyett Holman játszik a folytatásban, Keresztes Noelt pedig Adorján Krisztián váltja.

50. perc: Labdát szerez a Gyirmót, a kontra végén a középen felfutó Szőke passzol Adamcsek elé, aki 14 méterről jobbal kilövi a jobb alsót. 0-2

49. perc: Lőrinczy szabadrúgását a jobb felső elől üti ki Hársfalvi.

49. perc: Gyirmóti cserék: Polgár jön Lányi helyére, Kicsun pedig Erdeit váltja.

47. perc: Benczenleitner esik el Kovács M. lökése után a tizenhatoson belül, de Szigetvári játékvezető nem ítél büntetőt.

46. perc: Csere nem volt a szünetben. Kezdődik a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Kundrák lapos lövését védi Hársfalvi.

42. perc: Adamcsek az alapvonalról laposan lövi a labdát középre, ezt még kirúgja Eördögh, de Kovács Milán lecsap a labdára, és visszaíveli a kapu elé, Erdei Milán pedig nyolc méterről tisztán fejel a kapu bal oldalába. Vezet a Gyirmót! 0-1

39. perc: Lőrinczy fejese túl magasnak bizonyul.

38. perc: Kerezsi beadása után Hársfalvi véd nagyot, a kipattanót Lőrinczy a lesen lévő Kundráknak passzolja, aki hiába lő így a hálóba.

33. perc: Kerezsi emelése elmegy a kapu fölött.

32. perc: Hudák fejelhet tisztán Soltész kapu elé beívelt szabadrúgása után, de nem talál kaput. Aztán kiderült, hogy miért fejelhetett tisztán: lesen volt.

22. perc: Szőke G. kap sárga lapot utólag.

22. perc: Simon Benedek sarokkal teszi kapura a labdát egy balról érkező passz után éles szögből, de Hársfalvi védeni tud.

11. perc: Benczenleitner bal oldali beadását Pekár fejeli a kapu bal oldala felé, bravúrral véd Hársfalvi.

4. perc: Lőrinczy balról beívelt szabadrúgása a jobb kapufa tövét találja el. Szögletre tisztáznak aztán a gyirmóti védők.

2. perc: Kerezsi beadása után Kundrák elől kell tisztáznia Helembainak az ötös vonalánál.

1. perc: Helembai beadását Soltész I. fejeli kapu mellé.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, vörös-feketében a Honvéd. A meccset a vendégek kezdik.

A bevonulás előtt ünnepi pillanatok a Bozsik Arénában: vastaps köszönti a visszavonuló Ivan Lovricot, aki 2011 óta volt a Honvéd játékosa. Barátok, játékostársak videóüzenetben köszöntik a játékost, a szurkolók pedig "Köszönünk mindent, legenda" feliratú molinóval készültek a mai napra. 371 mérkőzésen lépett pályára Lovric a Honvéd színeiben. Most utoljára vezeti a pályára a vörös-feketéket csapatkapitányi karszalaggal a karján.

Előzetes - Tamási Zsolt vezetőedző: „Örömteli, hogy az elmúlt hétvégi csapatunkban hat fiatal játékos szerepelt, ez tudatos döntés volt. A Honvéd nagy részben tehetséges akadémistákból áll, mellettük ott vannak a rutinos játékosok és egy tapasztalt vezetőedző. Hazai pályán nyilván győzelemre próbálnak játszani, meglátjuk, hogy a mi taktikánk mennyire érvényesül ellenük.”