Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő ikonokkal! később elolvasom

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2012. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Választások 2010 - Önkormányzati választások > Közel négyszáz képviselői helyet szerzett a Jobbik

Közel négyszáz képviselői helyet szerzett a Jobbik

A Jobbik három polgármesteri címet és a négy évvel ezelőtti hattal szemben 377 képviselői, illetve közgyűlési mandátumot szerzett a vasárnapi önkormányzati választáson.

MTI - 2010.10.05. 07:07
Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom
Jobbikos polgármester, Fülöp Erik vezetheti a jövőben a mintegy 13 ezer lakosú Tiszavasvárit. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei városban a párt már a tavaszi országgyűlési választáson is kimagaslóan szerepelt: jelöltje a településen megelőzte a kormánypártokét, a választókerület egészében pedig 33 százalékos eredményével a második helyen végzett.

Vona Gábor vasárnapi sajtótájékoztatóján a Jobbik fővárosának nevezte Tiszavasvárit, ahol a párt - egyetlen településként - közgyűlési többséget is szerzett.

Ugyancsak a Jobbik adja vasárnaptól a Hajdú-Bihar megyei Hencida és a vasi Hegyháthodász polgármesterét. Az előbbi településen a hatfős képviselő-testületnek három jobbikos és három független tagja lesz. A párt a településeken összesen 311 képviselő-testületi mandátumot szerzett, szemben a négy évvel ezelőtti hattal. Erre utalva Szabó Gábor pártigazgató vasárnap este az MTI-nek azt mondta: az önkormányzati választás áttörést jelent a Jobbik számára, hiszen a helyi alapszervezetek és az országgyűlési képviselőcsoport közötti "lépcsőfok" eddig hiányzott a pártból, ám önkormányzati jelenlétükkel ez megváltozik.

A Jobbik - amely eddig a testületek egyikében sem volt jelen - a fővárosi mellett az összes megyei közgyűlésbe képviselőt küldhet, összesen 61-et. A legtöbbet, hetet Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, míg Somogyban és Vasban egyetlen jobbikos tagja lesz a megyei közgyűlésnek.

A 23 megyei jogú város közül csak Kecskeméten és Salgótarjánban nem szerzett képviselői helyet a párt, a budapesti kerületek közül pedig egyedül Soroksáron nem lesz jobbikos képviselő, az összes többi kerületben egy-egy.
Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom

Hozzászólok a cikkhez


A tisztább tartalom érdekében előzetesen moderálunk. Ez rövid késést fog okozni a komment megjelenésében, amiért megértését kérjük. Az éjjel 23 és 6.30 közötti kommentek 7-ig jelennek meg.
Kérjük, olvassa el Felhasználási szabályainkat!

Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
Kérem, jelentkezzen be vagy regisztráljon!
Töltés, kérem várjon!

Moderálásra küldöm 5. duhos2 2010.10.10. 18:53

Álmodozz csak zsidajkám.

Moderálásra küldöm 4. meir 2010.10.07. 23:22

Begyujtunk mi a retkes pofatokkal,.....elobb mint hinnetek!!
MINDEN ESZKOZUNK MODUNK MEG VAN RA!!!

Moderálásra küldöm 3. meir 2010.10.07. 23:21

2-es!
Te tetves fereg!!
NYASGEM!! 100% KOSHER!!

Moderálásra küldöm 2. duhos2 2010.10.05. 22:31

Összetéveszted öket a fidesszel öreg. Mocskos egy zsidaj vagy. Remélem egyszer begyújthatok veled, te kilincsorrú, undorító patkány. Pfaajjj.

Moderálásra küldöm 1. meir 2010.10.05. 19:54

"szerzett" a jobbik mi??
Valasztasi Csalassal!!



Töltés, kérem várjon!
ˆaz oldal tetejéreˆ

hirdetés

bezár
asdasd
Kérem várjon, jelentkezését rögzítjük...