Kisalföld logö

2018. 09. 22. szombat - Móric 14°C | 25°C Még több cikk.

Sok-sok fotó a győri Pattantyús-napról

Sok-sok fotó a győri Pattantyús-napról
A PÁGISZ tavaly év végén pénteken rendezte a nagy hagyományú Pattantyús-napot.
A Pattantyús Nyomtatott Áramkör Tervező Verseny és a LEGRAND KNX Verseny megnyitója 8 órakor volt, 9 órakor kezdődött a Pattantyús-emlékünnepély. Az ünnepnapot megtisztelte jelenlétével a Pattantyús csalás több tagja, Pattantyús-Ábrahám Imre gyermeke, Pattantyús-Ábrahám Tamás, Pattantyús-Ábrahám Imre unokái, Judit és Sándor, valamint Pattantyús-Ábrahám Géza két unokája, Margit és Mária.

Győr város vezetése is támogatta a rendezvényt, köszöntőt mondott Borsi Róbert képviselő úr, aki volt Págiszos diák, Rózsavölgyi László Elnök úr és Dr. Somogyi Tivadar alpolgármester úr. A duális képző partnerek, előadók mellett Dr. Kuczmann Miklós dékán úr, mint a verseny zsűrielnöke és Dr. Földesi Péter rektor úr hagyományos résztvevői voltak az ünnepnapnak. 11 és 12 órakor szakmai előadásokkal várták az iskola együttműködő partnerei a 12. és 13. évfolyamos diákokat.
 
Pillanatképek a győri Pattantyús-napról - fotók: Tudósító

Az előadások programja

Lengyel István, Lengyel Ádám (VIDANET) Optikai távközlés
Kiss Gabriella (MELECS) Elektronika okosan
Bolla Sándor (BUSCH Hungaria Kft.) Gömbgrafitos öntöttvas gyártása a BUSCH Hungaria Kft.-ben
Bálint Andor (Conpart Kft.) Kétkezes indító és fényfüggöny rendszer
Karch Róbert (MAVIR) Áramban erősek vagyunk
Virág Dóra (NEMAK): A Nemak a duális képzésben
Fellegi Norbert (Robo-Tech Szerviz Kft.) Játék a robottal, Sawyer együttműködő robot bemutatása
Geröly Balázs (ABB Kft.) ABB robot bemutató
Slánicz János (Keyence International) Lézer jelölő, gravírozó bemutató
Sarkadi Nagy Balázs (Engineerinstruments Kft.) Ipari robotok
13.00 órától a PÁGISZ Ikva úti épületében került sor a versenyek eredményhirdetése.

KNX verseny díjazottjai 

1. Horváth Róbert, Debreceni Szakképzési Centrum Beregszászi Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
2. Tóth Krisztián, PÁGISZ
3. Jakus Márk, PÁGISZ

Nyomtatottáramkör-tervező verseny díjazottjai

1. Szabó Bence György, Boronkay György Műszaki Szakgimnázium és Gimnázium, Vác
2. Wéber József, Wesselényi Miklós Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola, Budapest
3. Szabados Hunor László, Boronkay György Műszaki Szakgimnázium és Gimnázium, Vác

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Ilyen csodás az év első teliholdja - fotó

Ilyen csodás az év első teliholdja - fotó
Nagy Ferenc küldte a képet szerkesztőségünknek az év első teliholdjáról. Tovább olvasom