2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Jól startolt A Nagy Duett

Múlt hét pénteken indult a TV2 legújabb zenés show-műsora, A Nagy Duett.

A teljes lakosság körében a kilencedik, míg a 18-49 éveseknél az összesített nézettségi toplista hatodik helyére került, és ezzel az utóbbi célcsoport legnépszerűbb TV2-es műsora lett.

A teljes lakosság 14. heti összesített nézettségi toplistájának első öt helyét RTL-es műsorok foglalják el: a múlt hét legnépszerűbb műsora a Csillag Születik, hétfő óta a TV2 legnézettebb műsora pedig a hosszabb adásidővel jelentkező Tények lett. Ezt a szintén hétfő óta dupla részekkel vetített Jóban Rosszban követi, mely a toplista hetedik helyét szerezte meg. Nyolcadik helyre került a Híradó, míg a kilencedik, az első adásával jelentkező A Nagy Duett című zenés show-műsor.

A toplista tizedik helyére szintén TV2-es műsor került: az Árva Angyal című mexikói filmsorozat, mely a héten utolsó részéhez ér.

Két sportműsor is felkerült a listára: az RTL-en közvetített Forma 1-es Maláj Nagydíj a 23. helyre került 8,5%-os nézettségével, míg a kedd esti TV2-es Bajnokok Ligája mérkőzés a 25. helyet szerezte meg 8,1%-ával. A két országos kereskedelmi csatorna műsorain kívül pusztán két m1-es műsor tudott bekerülni a top30-ba: az Önök kérték című kívánságműsor (26.), valamint a Híradó Este (29.).

A 18-49 évesek összesített nézettségi toplistáján szintén öt RTL-es műsor került az első helyre. A célcsoport hatodik és egyben a TV2 legnézettebb műsora A Nagy Duett lett. Ezt két RTL-es műsor követi, majd a kilencedik helyen a Jóban Rosszban szerepel, a Tények pedig megtartotta 12. helyét, azonban nézettsége nőtt a múlt héthez képest.

Továbbra sincs legyőzője az RTL Klub-nak főműsoridőben

Az év eddigi legnézettebb műsora lett a Csillag Születik második adása –
Dupla annyian látták, mint a tv2 A nagy duettjét. Az RTL Klub Csillag Születik című műsorának második adása még az első adás sikereit is jelentősen túlszárnyalva, magasan a legnagyobb közönségarányt érte el a múlt héten, illetve 2011-ben a 18-49-es korosztály körében, főműsoridőben. A kereskedelmileg fontos korcsoportban elért 51,1 százalékos közönségarány és a több mint 1 millió néző önmagáért beszél, ami azt is jelenti egyben, hogy ez volt az idei év eddigi legnézettebb műsora.

A tv2 A nagy duett című műsorával próbálta megállítani a piacvezető csatornát a nézettségi versenyben, de így sem sikerült megnyernie a péntek estét, így az RTL Klub továbbra is őrzi veretlenségét főműsoridőben a 18-49-es korosztály körében, ami immár 2010. december 25-e óta, azaz 107 napja folyamatosan tart.

A Csillag Születik második adása toronymagasan a legnézettebb műsor volt a múlt héten a maga 51,1 százalékos közönségarányával. A kereskedelmileg fontos korcsoport körében ráadásul ez volt 2011 eddigi legnézettebb műsora, a 18-49-es korcsoportból 1 033 680 fő követte figyelemmel Magyarország egyik legsikeresebb tehetségkutató showműsorát. A szombati főműsoridős sávot egyébként kiemelkedően nagy különbséggel nyerte meg az RTL Klub, több mint 29 százalékponttal megelőzve a tv2-t.

A tv2 A nagy duett című műsorát egyébként csupán fele annyian nézték, mint a Csillag Születik második adást, sőt, az RTL Klub ValóVilág adásait, a Fókuszt, a Barátok köztöt és a Dr. Csontot is több néző választotta. Külön érdekesség, hogy míg a Csillag Születik folyamatosan a képernyő elég szegezte a jelentős számú nézősereget, addig a tv2 pénteki showműsorától az adás ideje alatt folyamatosan pártoltak el a tévézők.

Az RTL Klub a népszerű és kategóriájukban legnézettebb műsorainak köszönhetően a 14. héten tovább növelte előnyét főműsoridőben a 18-49-es korosztály körében, 15,1 százalékponttal megelőzve a tv2-t.