2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Talma a hetedik az első időmérőn

Motorsport - Talmácsi Gábor a hetedik helyen végzett az Japán Nagydíj első időmérő edzésén a nyolcadliteres kategóriában. Az első helyen Joan Olive zárt, megelőzve Bradley Smith-t és a harmadik helyen záró Mike Di Megliót.
Talmácsi Gábor még nem épült fel teljesen sérüléséből, miután az Indianapolisi Nagydíj első időmérő edzésén elesett, ráadásul olyan szerencsétlenül, hogy eltört a sajkacsontja. Ennek ellenére a magyar versenyző megkapta az engedélyt, hogy rajthoz álljon Motegiben.

„Mivel nem kellett varrni a kezemet, varratszedésre sem volt szükség, csak arra, hogy levegyem a gipszet – mondta Talmácsi a Nemzeti Sportnak az első szabadedzés előtt. – A műtét helye kívülről rendben van, de érzem, hogy még n e m tökél e tes a csuklóm, nem terhelhető maximálisan, ezért megint szükség lesz a rögzítőkötésre. De hogy a múltkorinál jobban tudom majd használni a kezem, az egészen biztos."

Talma pénteken az első szabadedzésen a nyolcadik helyen végzett. A versenyzőknek esőben kellett rajthoz állniuk, és ez az időeredményekben is meglátszott.

Az első időmérő edzésre már csak a felhők maradtak meg, az eső elállt. Nem is meglepő, hogy a nyolcadliteres kategória versenyzői hozzávetőlegesen tíz másodperccel voltak gyorsabbak, mint az első gyakorláson.

Talma sokáig nem tudott csatlakozni a leggyorsabbakhoz, de a hajrábon felzárkózott az élmezőnyhöz. A magyar klasszis végül a hetedik helyen végzett 2:02.326 perces idejével Nicolas Terol mögött.

A leggyorsabb Joan Olive volt, aki 2:02.296-os körével megnyerte az időmérőt. A második helyen Bradley Smith zárt, megelőzve Mike Di Megliót.