2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Talma a 16. helyről indulhat Indianapolisban

Motorsport - Talmácsi Gábor a 16. időt motorozta az Indianapolisi Nagydíj második időmérő edzésén a 125 kcm-es kategóriában. Az élen Pol Espargaro, Mike Di Meglio és Stefan Bradl volt a sorrend. A magyar versenyző motorja az időmérő végén leállt.
Talmácsi Gábornak csúnyán bedagadt a keze szombat reggelre. A törött sajkacsont a bal végtagban meghozta tehát a hatását.

A magyar motorosnak óriási fájdalmai voltak, emiatt hatalmas adag fájdalomcsillapítót kapott, hogy versenyezni tudjon a reggeli szabadedzésen (ezen 29. lett), majd a délutáni, második időmérőn.

Talmácsi egyébként megkapta a rajtengedélyt, így csak rajta múlott, hogy vállalja-e összeszorított fogakkal a megpróbáltatást. Természetesen vállalta.

1:52.874-es időeredménye az első nagy „tűzijáték" után a 10 helyre repítette. A szóhasználat nem túlzás: ilyen állapotban ez nem számított volna rossz helyezésnek.

Majd a magyar motoros javított (1:52.170), természetesen azonban a vetélytársak is egyre jobbak voltak.

Közben a legjobb idővel Stefan Bradl rendelkezett, Talma pedig egy utolsó gyors kört próbált menni. A balszerencse azonban ezúttal is a világbajnok útitársa volt.

A magyar versenyző motorja leállt, így nem tudott javítani helyezésén, végül a 16. helyen végzett.

Az élen Pol Espargaro, Mike Di Meglio és Stefan Bradl volt a sorrend a második időmérő végén.

F1: Vettel megszerezte élete első edzéselsőségét

Forma-1 - A monzai időmérő edzésen az eső teljesen felborította az istállók közti erőviszonyokat:… Tovább olvasom