2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Talma a 10. helyen végzett Katarban

Motorsport - Talmácsi Gábor a 10. helyen zárt a gyorsasági motoros világbajnokság első futamán Katarban, a 250 kcm-esek között.

Remekül kezdődött Talmácsi Gábor számára a Katari Nagydíj, hiszen a hatodik rajtkockából előrejött a harmadik pozícióba, és sokáig elöl motorozott. Versenyzőnk néhány körrel a verseny vége előtt azonban valószínűleg valamilyen technikai probléma miatt visszaesett, és végül 10.-ként zárt.

Az esős időjárás miatt jelentős csúszással kezdődött a verseny, amely éppen emiatt csak 13 körös volt. Talmácsi Gábor fantasztikusan rajtolt, hiszen a harmadik helyre jött fel, majd néhány méterrel később már a második helyen motorozott. Az élmezőnyben jelentősen átrendeződött a sorrend, hiszen az élről indult Bautista és Aoyama eltűnt a mezőnyben, és Barbera, Dobon, Faubel, Talmácsi volt a sorrend az első kör végén. A Balatonring Team magyar versenyzője ezt követően is az élmezőnyben haladt az 5-6. helyen, míg az élen álló Barbera mögött meglepetésre a francia Cluzel haladt.

Kilenc körrel a vége előtt a 13. - ként rajtolt Cluzel átvette a vezetést, Talma negyedik volt, de a tízfős bolyban folyamatosan változott a helyzet. Az első két versenyző leszakította a többieket, és világbajnokunk motorjával is történhetett valami, hiszen egyre hátrébb szorult. A futamot végül Hector Barbera nyerte a pályafutása legjobb eredményét elérő Cluzel, valamint Di Meglio előtt, Talmácsi Gábor pedig a 10. lett az idénynyitón. A 125-ös géposztályban mindössze négy kört tudtak megtenni a versenyzők, utána leintették a futamot, ami Andrea Iannone sikerét hozta.

A második sorból rajtolhat Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság nyitóversenyén, a Katari Nagydíjon.

A 250 kcm-esek között az idén bemutatkozó Talma jól ment az Apriliával az időmérő edzésen Katarban, ahol a hatodik eredményt érte el. A leggyorsabb a spanyol Alvaro Bautista (Aprilia) volt.

A 250-esek futama magyar idő szerint vasárnap 20.15-kor kezdődik. A MotoGP-ben, tehát a király kategóriában az ausztrál Casey Stoner (Ducati) szerezte meg a pole pozíciót, megelőzve az olasz Valentino Rossit (Yamaha) és a spanyol Jorge Lorenzót (Yamaha). A 125-ösöknél a spanyol Julian Simon (Aprilia) indul az élről.

F1: Brawn egy fontért vette meg a Hondát

Forma-1 - A Honda mindössze egy fontért adta el Forma-1-es csapatát Ross Brawnnak, hogy megmentse az… Tovább olvasom