2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 23°C Még több cikk.

MotoGp: Talmácsi Gábor megszerezte első pontját

Motorsport - A MotoGP-ben érdekelt magyar Talmácsi Gábor körhátránnyal az utolsó, 15., de már pontszerző helyen ért célba, és ezzel megszerezte első pontját ebben a kategóriában vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság Német Nagydíján.
Az elitmezőny viadala a címvédő olasz Valentino Rossi minimális sikerét hozta, aki pályafutásának 101. futamgyőzelmét aratta. A népszerű „Doktor" egyszersmind 159. dobogós helyezését szerezte meg, és beállította a nagy előd, Giacomo Agostini csúcsát.

Eredmények, MotoGP: 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha 41:21.769 p, 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 0.099 mp hátrány, 3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 2.899 mp h. ...15. Talmácsi Gábor (Honda) 1 kör hátrány.

A vb-pontverseny állása (17-ből 9 futam után): 1. Valentino Rossi 176 pont, 2. Jorge Lorenzo 162, 3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 148..., 19. Talmácsi Gábor 1.

Talmácsi Gábor az első magyar versenyző, aki a nyolcszázas MotoGP kategóriában pontot szerzett. Juhos Árpád 1972-ben a király kategóriában kilencedik lett a Keletnémet Nagydíjon, ugyanitt a Sachsenringen, ő volt Talmácsi előtt az utolsó magyar pontszerző.

Talmácsi hosszú idő óta az egyetlen motoros, aki ugyanazon évben pontot szerzett a 250-es és a MotoGP kategóriában is.

A jövő hétvégén az Egyesült Királyságban, Doningtonban folytatódik a világbajnoki pontvadászat.

„Nagyon örülök a pontszerzésnek, ez egy mérföldkő a pályafutásom történetében. Szeretném folytatni a pontok gyűjtögetését és egyre előrébb végezni a versenyek végén. Ehhez kell változtatnunk a motor mostani bázisbeállításain, mert a kanyarokat nagyon nehezen tudom venni. A jövő hétvégén Angliában már folytatjuk is a megkezdett munkát, lépésenként ugyan, de haladunk előre – nyilatkozta Talmácsi Gábor a viadal után.

A 250 kcm-esek között szereplő Tóth Imre a 18. helyen végzett a vasárnapi gyorsaságimotoros-világbajnokság Német Nagydíján. A magyar versenyző 12 ponttal 20. a világbajnokság pontversenyében.