2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

MotoGP: százötvennel bukott Talma

Motorsport - Talmácsi Gábor 29 körrel a vége előtt kisodródott és kiesett a versenyből a MotoGP-ben (800 kcm) a gyorsaságimotoros-világbajnokság egyesült államokbeli versenyén.
Talmácsi a tizenhetedik rajthelyről vághatott neki a harminckét körös versenynek. Remekül rajtolt, a jó indulással rögtön két hellyel előrébb került. Ezt a pozícióját tartani is tudta a Scot csapat versenyzője, majd a harmadik körben elesett.

Motorjának eleje elment a kanyarban, a motoros pedig nem tudta a csúszást megakadályozni, így a sóderágyban végezte. Körülbelül 150 km/órás sebességnél esett el a magyar világbajnok. Talmácsi szerencsére jól van, a védőfelszerelések megóvták a komolyabb sérülésektől.

A viadalt a spanyol Dani Pedrosa nyerte, az olasz Valentino Rossi lett a második és a spanyol Jorge Lorenzo a harmadik Laguna Secában.

„Csalódott vagyok, hogy nem sikerült befejeznem a versenyt, főleg úgy, hogy a motor jobb volt, mint a reggeli edzésen – nyilatkozta a magyar versenyző a viadal után. – Az egyik kanyarban minden előzmény nélkül egyszer csak hirtelen elment a motor eleje, esélyem sem volt, hogy kivédjem az esést. Szerettem volna pontot szerezni, de ez most nem sikerült, ez tovább motivál a következő versenyekre. Jó irányban vagyunk a beállításokkal, s hamarosan eredménye is lesz ennek.”

Talmácsi tavaly még a 125 kcm-esek között versenyzett – ebben a géposztályban lett 2007-ben világbajnok –, a mostani szezont pedig a 250 kcm-esek között kezdte, ám május 25-én a második motor hiánya és a médiajogok átruházásával kapcsolatos vita miatt szakított a Balatonring Teammel.
A magyar motoros idén június 12-én kötött szerződést a Moto GP-ben érdekelt Honda Scot csapattal és ezzel együtt három futamon indult. Eddig nem szerzett pontot.

• 1. CsabaKiraly 2009. július 13. 12:52